Od czego zaczac?

Napisala do nas Bozena, ktora nie moze zajsc w ciaze. Kiedys, jak probowala robila harmonalne badania krwi, a jej maz mial badanie plemników. Teraz chciala wrocic do sprawy. Pytanie brzmi: Jakie badania ja czekaja?
Zanim odpowie lekarz, prosimy bardzo o odpowiedz te Panie, ktore maja to za soba :-). Co ja czeka ?

Z poważaniem,
Redaktor

6 odpowiedzi na pytanie: Od czego zaczac?

malgosia Dodane ponad rok temu,

Re: Od czego zaczac?

Witam wszystkich po czterodniowej nieobecności ( byłam na wsi , bzy kwitną, słońce świeci i świat nie jest taki brzydki).
Co do pytania o badania- pewnie są koleżanki bardziej doświadczone i więcej wiedzą, ale ja dostałam w Novum całą kartkę z różnymi badaniami.Wykonaliśmy tylko część, nie robiliśmy na przykład badań genetycznych , na HIV i różnych bardzo specjalistycznych. Natomiast na pewno trzeba zrobić ( oprócz hormonalnych i nasienia )badania czystości pochwy, stwierdzające czy nie ma przeciwciał na plemnikach . Mnie to wszystko kosztowało około 800 złotych. Ale jesli ktoś robi genetyczne, to są dość drogie. Na pewno warto zrobić jak najwięcej badań, bo dzięki temu można się przynajmniej dowiedzieć dlaczego nie ma dziecka. Pozdrawiam wszystkich, małgosia

iwonkaa Dodane ponad rok temu,

Re: Od czego zaczac?

Moja kolejność badań to: badania hormonalne moje i męża, badania nasienia, posiew bakteriologiczny nasienia, posiew bakteriologiczny pochwy oraz stopień czystości, kontrola cyklu na USG, HSG-badanie drożności jajowodów i kształtu macicy, histeroskopia- badanie za pomocą kamery wnętrza macicy, badania hormonu tarczycy TSH, badania na toksoplazmozę, badania na przeciwciała antyplemnikowe u mnie i u męża, laparoskopia, badania na przeciwciała antykardiolipinowe, IMK-Lifocyty, MLR-badanie “czegoś w rodzaju przeciwciał przeciw zarodkowi”
Uff, chyba o niczym nie zapomniałam. Nie miałam natomiast robionego testu po stosunku i biopsji endometrium, ale na razie mam dość lekarzy, może kiedyś jeszcze je zrobię.
Dodam, że trzeba dużo wytrzymałości, aby wykonać te wszystkie badania, no i pieniędzy na wiele z nich, ale człowiek zrobiłby wszystko, aby móc mieć bobasa.

malgosia Dodane ponad rok temu,

Re: Od czego zaczac?

Wiedział, że jest tu ktoś mądrzejszy ode mnie. iwonka wymieniłą chyba większość badań jakie trzeba zrobić na ” dzień dobry “. Ale ja bym jeszcze dodała, że każdy robi badania w zależności od wieku, dotychczasowych starań o dziecko i przede wszystkim od wywiadu z lekarzem.
” Najlepiej” jeśli okaze się, ze mąż ma trochę gorsze nasienie, bo to przynajmniej konkretna namacalna przyczyna. Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam iwonkę, Małgosia

redaktor Dodane ponad rok temu,

Re: Od czego zaczac?

BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJE Malgosi i Iwonce za cenne rady. Przekazalam adres naszego Forum Bozenie i mam nadzieje,ze niedlugo do nas dolaczy :-)).

Z poważaniem,
Redaktor

iwonkaa Dodane ponad rok temu,

Re: Do Małgosi

Dzięki za pozdrowienia i wzajemnie. My z mężem te swoje badania robiliśmy sukcesywnie, biorąc w międzyczasie tonę różnych leków (tak dla lepszej kondycji organizmu). Pewnie, że mimo iż wyniki wychodzą OK lekarze nie każą tak od razu robić tony następnych badań tylko między każdymi jest około 3 miesięcy przerwy na próbowanie na tych to a tamtych lekach. Wszystkie w/w badania zajęły nam jakieś 4 długie lata, a jak do tej pory stu-procentowej przyczyny nikt nie znalazł. Już sama nie wiem źle to czy dobrze?!
Całuski dla wszystkich nie tracących nadziei.

aga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Od czego zaczac?

z pewnością o znalezienia dobrego lekarza- specjalisty od leczenia niepłobości (prawdopodobnie są oni tylko w specjalistycznych klinikach, ale może się mylę – bo często nie ma potrzeby dochodzenia do in vitro czy nawet inseminacji, gdzie trzeba mieć juś profesjonalne zaplecze laboratoryjne, ale wystarczy zwykłe leczenie hormonalne). Ale dobry lekarz to podstawa. Powodzenia.

Znasz odpowiedź na pytanie: Od czego zaczac??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Sabat
Witam moje drogie, to do dzieła - spotykamy się w przyszłym tygodniu, Hortex może być - jest chyba najcentralniejszym punktem Wwy :)))) czekam na info, Buziaki, Bozena
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
prowadzenie ciąży
Dzień dobry wszystkim mamusiom i jeszcze nie mamusiom. I czarku- przyszły tatusiu. Chciałam zapytać jak to jest w Novum z prowadzeniam ciąży. Jeszcze nie jestem ( a przynajmniej nie robiłam
Czytaj dalej