od kiedy mleko krowie

Witajcie!
rzadko pisuje na forum z braku czasu, ale co jakiś czas zagłądam i śledze wątki. Nie wiem, czy ktoś już ten temat poruszal jak tak to przepraszam i proszę o odnośniki.
Kiedy zamierzacie przejść lub czy któraś z Was już przeszła z mleka modyfikowanego na mleko krowie. I czy jest to mleko UHT czy mleko w proszku?
Szymek ma prawie 20 miesięcy i zastanawiam się czy powoli nie wprowadzać mleka krowiego?
pozdrawiam

Aga i Szymek (2.11.2003)

13 odpowiedzi na pytanie: od kiedy mleko krowie

minka Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Pediatrzy są zgodni co do tego, że do 3 roku życia – a nawet do końca trzeciego, nie powinno się dawać mleka innego niż modyfikowane. Nie wiem, na ile jest to rodzaj “propagandy”. Rodzice robią oczywiście po swojemu i pewnie różnie dzieci reagują. Ja nie rozważam na razie opcji zakończenia karmienia mleczkiem modyfikowanym. Nie daję też innych produktów, przygotowanych na takim mleku, np. budyniu czy lodów, a nawet naleśników (robię je na wodzie lub jogurcie).

Minka z Oliwią (19.11.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Moje dziecko je kaszkę mannę na zwykłym mleku odkąd skończyła 11 miesięcy. Jeszcze wcześniej dostawła budynie i naleśniki na zwykłym – tzn. na mleku UHT. Teraz oprócz manny daję jej kakao z krowim mlekiem, czzasem troszke samego mleka. Myślę że spokojnie możesz już spróbować, o ile Twoje dziecko nie jest alergikiem.

Monika & Nina ( 18 m-cy)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

są dwie szkoły z tego co się zorientowałam jedne mamy wprowadzają krowie po ukończeniu roczku, inne czekają do 3 roku. Ja jestem z tych drugich. Zuzanka cały czas jest na modyfikowanym i chociaż skończyła już 3 latka pewnie długo sobie popije. Po 1. nie lubi krowiego, po 2. przy próbie wprowadzenia pojawiła się koszmarna wysypka, po 3. moja pediatra zresztą dużo poczytałam w necie uważam że krowie nie jest najlepszym mleczkiem dla dzieci, znam dzieci które do wieku szkolnego są na modyfikowanym.
W każdym razie minimalne dawki krowiego Zuzanka spożywa (bo bez przedady): w jajecznicy, w placuszkach, nalesnikach, w jogurtach, itp

Izka i Zuzia 3 latka

oliweczka Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Tuśka pije mleko krowie od kiedy skończyła 14 mcy.

Ania i Natunia (17 m-cy)

eli25 Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Ale mleko krowie tzn swierze prosto od krowy czy z folii ze sklepu albo UHT. My mamy sąsiadów którzy maja krowy czasami kupujemy u nich mleczko takie właśnie swierze jeszcze ciepłe. Gabi kilka razy próbował i bardzo mu smakowało.

oliweczka Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

O nie nie! Ja krowy na oczy nie widziałam jakieś 3 lata 🙂 Tuśka pije mleko pełnotłuste (to jest chyba jakieś 3,2 % w Polsce), homogenizowane, z plastikowej butli (nie mają woreczków foliowych).
Zresztą – ja prosto od krowy mleka też nie wypiję…

Ania i Natunia (17 m-cy)

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

I my Izo zgodne jesteśmy we wszystkich 3 punktach 🙂

Anka i Basiulec z 17.12.2002

majka781 Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Ja podałam mleko UTH jak Smyk skończył rok, odstawiłam modyfikowane i zaczęło się chorowanie, nie wiem czy to przez to, czy po prostu takie przesilenie wtedy było. Nadal karmię modyfikowanym, ale UTH tez je np. z płatkami na śniadanie i nic mu nie jest.

agus Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

dzięki za odpowiedzi. Spróbowałam mu dać w postaci budyniu i nie chciał. Nie wiem, czy ze względu, że krowie czy dlatego, że budyń. Szymek raczej nie lubi nowości. Nie lubi owoców ani warzyw nad czym strasznie boleje, bo ja uwielbiam. Kupiłam wczoraj Danona kakao spróbuje dać zobaczymy. A ile razy Wasze dzieci dostaja mleko? I czy piją z butelki?

Aga i Szymek (2.11.2003)

anet Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

ja tak: do 2 lat tylko modyfikowane
>2 lat mleko krowie 1 x dziennie, robie na nim Agniesi kaszke manne, wieczorem daje dalej modyfikowane

oj UHT!!! to same swinstwo, fuj! raz ze w necie nt UHT bylo swego czasu sporo sworo tzw “rewelacji” a dwa to z dsw wiem bo ja tylko mleko 0% wiec innego jak UHT takiego nie ma, no i pare razy mi sie zdazylo otwieram a tu niebieskie mleczko i az jezyk poparzylo – no sorki ale zwykle mleko co najwyzej sie zwazy lub zkwasi Wiec kupuje takie mleko krotkoterminowe w butelkach /regionalne wiec…/

Agniesia 7.07.02 +Adrianek 3.01.04

Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Nina pije rano ok 180 ml kakao na mleku z kartonu – pije z butelki, z kubka- jak popadnie:-)

gucia i Nina 27 IV 03

kra Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Nigdy nie dawałm mleka modyfikowanego. Długo karmiałam piersią (14 miesięcy), ale np kaszki robiłam początkowo na mleku kozim (z kartonu), a jak Wiktorek skończył 9 miesięcy, przeszłam na krowie (też z kartonu).Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

eli25 Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy mleko krowie

Ja też nie przepadam za swieżym mlekiem prosto od krowy. Wole sklepowe z folii.

Znasz odpowiedź na pytanie: od kiedy mleko krowie

Dodaj komentarz

Karmienie
Jakie sztuczne mleko????
Pytam o mleko ponieważ moja córcia słabo przybiera na wadze i mam Ją dokarmiać po karmieniu piersią... Nam pediatra poleciła mleko NAN 1 hypoalergiczne. Już nabyłam, już podaję- Alcia pije je
Czytaj dalej
Karmienie
Jak przygotowac kaszke?
Witam mamusie, na czym mam robic kaszke dla 5,5 m-ca brzdąca (woda, mleko modyfikowane, czy sciagaC z piersi)? Pozdrawiam Magda i Olivka (02.01.2005r)
Czytaj dalej