od kiedy smoczek?

Witajcie,
Zastanawiam się nad wprowadzeniem smoczka. Mój maly lubi sobie pociumkać cycka, a ja musze wówczas siedzieć przy nim – gorzej bo czasem trwa to 2 godziny i kilka razy dziennie. Może mogłabym oszukac go smoczkiem? Choć wiem, że smoczek to jednak nie biust mamy. Albercik ma już prawie 4 tygodnie.

,

7 odpowiedzi na pytanie: od kiedy smoczek?

bettina Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

pewno, ze możesz sprobować. Ja mojemu też czasem próbuję wepchnać smoczek, chociaż z marnym skutkiem. natomiast kiedy mnie nie widzi, to mojej mamie czasem uda się go oszukać. Nie chcę stosować smoka cały czas, ale czasem jest to przydatne… wiem z doswiadczenia ( ze starszym synem) ze niekoniecznie dziecko musi sie od smoka uzaleznić. Po trzech miesiacach zakonczyliśmy sprawę.

pozdrawiamy

Beata i Piotruś (28.08.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

dokladnie:-) – NIna dostala smoka jak miala tydzien, a jak miala 4 miesiace pozegnala sie z nim- mam nadziejeze na stale(?) (juz skonczyla 5 miesiecy i smoka co najwyzej sobie poobgryza dookola w ramach zabawy) Pzdr!

guciak i Ninka 27.04.2003

lea Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

my dalismy w 5 tygodniu z powodu kolek
ale tez pomoglonam to w wyregulowaniu jedzenia

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

A my do tej pory mamy dziecko bezsmoczkowe. Na początku, w pierwszych 2 tygodniach, mój mąż chciał jej wciskac smoka, ale ona pluła, a potem smok wylądował w kącie i do dziś się tam kurzy;-)

Karolka i Izabela (1 sierpnia 2003)

anies Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

ja dałam jeszcze w szpitalu
i powiem Ci że wcale się nie uzależnił, bierze na trochę, pocycka i po jakimś czasie wypluwa

Agnieszka i Wojtuś (23.07.2003)

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

Ja też już mam nieraz dosć tego ciumkania i próbowałam już dwóch smoczków, ale gdzie tam-wypluwa. Nawet się cieszę, bo potem mógłby być problem. Zresztą mam takie wyrzuty, że chcę oszukać moje dziecko…


Izka i Iga 31.08

dotina Dodane ponad rok temu,

Re: od kiedy smoczek?

Ja też byłam wykończona siedzeniem Kubusia przy cycku przez godzinkę czy więcej. Kupiłam zwykły smoczek i mały od razu wypluwał. Pomógł mi dopiero smoczek silikonowy, taki okrągły bardziej przypominajacy sutek. Czasem uda mi się mu go dać ale za długo go nie ciumka i jak tylko przyśnie to wypluwa.

Dorota i Kubuś

Znasz odpowiedź na pytanie: od kiedy smoczek?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
ile macie lat???
czy możemy zdradzić sobie tę tajemnicę...??? nie ukrywam, że ciekawa jestem wieku kilku osób, a głupio mi pytać wprost :)) Ja mam 30 skończone w styczniu :)) Ola+Staś+Tadzio+Basia [img]/upload/29/52/_124108_s.jpg[/img]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Przedślubne nerwy...
W sobotę wychodzę za mąż... Mała, skromna uroczystość-USC a potem obiad w restauracji dla najbliżeszj rodziny (raptem 24 osoby się nazbierały....)... Ale to nic, rodzinka i tak musiała trochę nas
Czytaj dalej