Od kiedy wit.D3???

Drogie mamuśki czy wiecie od kiedy maluszek powinien przyjmować wit.D3??? Mam też pytanie kiedy byłyście na pierwszej wizycie u pediatry??? Mi wyznaczono termin pierwszej wizyty 27.06 a Agatka urodziła się 10.05, wydaje mi się to dosyć póżno. Nawet nie wiem ile przybiera na wadze. Pozdrawiam!!!

12 odpowiedzi na pytanie: Od kiedy wit.D3???

izka100 Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

cześć.faktycznie każą przyjść do poradni gdy maluszek skończy 6 tygodni na szczepienie. Ale zważyc można zawsze ja juz mojego Kubusia ważyłam tydzirń po porodzie, Idź do przychodni i poproś o zważenie maleństwa. Powinni to zrobić. Pozdrawiam!
izka i kubasek (4.01.2003)

carma Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Ja wit D3 podawalam odkąd Nati skończyła 4 tygodnie. Pierwszy raz byłam u pediatry również po 6 tygodniach, kiedy było pierwsze szczepienie.
Pozdrawiam

Maja z Natalką (7,5 miesiąca!) [Zobacz stronę]

betimajowka Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Właśnie chyba tak zrobię, bo strasznie mnie ciekawi ile mała przybrała.

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

ja dawałam D3 i Cebion Multi jak mały skończył miesiąc – wtedy też byłam na pierwszej wizycie u pediatry

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

D 3 podaje się od 3 tygodnia życia (czyli od 15 dnia), tak kazał mi lekarz i nie jestem pewna czy nie ma tak na ulotce… ale potem położna też podała tę datę.. nie wiem jak z innymi preparatami…

ja nie ważyłam synka, nie chcę wpasc w paranoję wazenie o za czesto i obliczania i wyscigów ile ma moje dziecko a ile inne.. widze ze rosnie, widze ze je i to mi wystarcza.

Lea i Mateuszek (14.03.03)

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Ja zaczęłam podawać witaminę D3 jak Przemcio skończył 3 tygodnie, a na pierwszej wizycie u pediatry byłam po 6 tygodniach od porodu..

Marzena i Przemcio (18.11.2002)

beka Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Ja mam wizyte na 24.06, czyli podobnie. Ale wczesniej, w drugim tygodniu, byla u nas doktorka z przychodni w domu. Zalecila podawanie D3 od 15 dnia zycia – po 2 krople dziennie.
Pozdrowienia:-)

Kaska i Jakub (11.05.2003)

magia Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Ja podawałam D3 od 4 tygodnia. Pierwsze ważenie odbyło się dwa tyg. po porodzie. Pierwsza wizyta na drugi dzień po powrocie ze szpitala – lekarka z przychodni przyjechała do domu na tzw. wizytę patronażową. Okazało się wtedy, że maluch jest lekko zażółcony (zółtaczka) i zaleciła czopki. Ta sama lekarka stwierdziła, że D3to przeżytek bo dziecko otrzymuje wszystko z moim pokarmem -i jak tu wierzyć lekarzom!. Na szczęście chodzę jeszcze do innej lekarki, która zaleciła 1 kroplę dziennie D3+ 1 ml Multiwitaminy bo mały szybko rośnie.

Magia z Grzesiem – 04/2003

Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Witamina D3 to przeżytek ?
Lekarka taka jak moja (była) …. że szkoda gadać.
Mój Damiankek miał za późno dawkowaną witaminkę i przeszedł poczatki krzywicę, całe szczęście poprzez podawanie witaminy zachamował sie ten proces i teraz jest wszystko OK.
Pediatra (prywatny) zalecił podawanie witaminy D3 po trzy kropelki dziennie i jak będziemy korzystać z kąpieli słonecznych to po dwie kropelki.
W ogóle dawkowanie witaminy jest uzależnione od jej rodzaju, nasza polska witamina ma 500 jm a ta inna ( nie znam nazwy ) chyba 600 jm albo 400 jm.
Witaminkę koniecznie trzeba trzymać w pódełeczku i w ciemnym miejscu, wskazane jest aby zmieniać opakowanie co trzy tygodnie bo podobno traci jm.

Pozdrawiamy Ania i Damianek (13.01.2003)

betimajowka Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

O kurcze przestraszyłaś mnie. U nas dzisiaj była położna i powiedziała że jak zdobędę receptę to żeby małej już podawać. Ciekawe czy nie sprzedadzą mi bez recepty?

izka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Nie wiem jak to jest z ta witamina D3, ale w Angli i u nas sie nie podaje od wielu lat, a zaznacze ze slonce mamy bardzo zadko,a nie slyszy sie o krzywicy i nikt na to nie zwraca uwagi.Natomiast dzieci ktore sa karmione piersia po skonczeniu 6 miesiaca moga brac witaminke A,D,C w kroplach.

Iza i Josh(7 1/2)

izolda Dodane ponad rok temu,

Re: Od kiedy wit.D3???

Od 4-go tygodnia. A w poradni byłyśmy w 6 tyg.
PS
Cieszę sie ,że moja Agatka ma forumową imienniczkę!

Izolda i Agatka (26.02.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Od kiedy wit.D3????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Rany, jak to dłuugo :-((((
Dziewczyny, jak mnie się już ta ciąża dłuży:-((((( Ja już bym chciała, żeby dzidziuś był z nami. Przeszłam chyba przez wszystkie rodzaje nastrojów. Jak ja wytrzymam do końca? Strasznie się ciągną
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Po USG - WSZYSTKO OK
WITAM!! Ostatnio opisywałam mój przypadek, KIEDY PEWIEN LEKARZ , KTÓRY NIEDAWNO SKOŃCZYŁ KURS USG (dzisiaj się tego dowiedziałam) stwierdził u mojego dziecka poszerzenie jednej komory mózgu. Tydzień płaczu , strachu
Czytaj dalej