odbijanie ….

Ciekawi mnie czy zawsze po karmieniu podnosicie Wasze maleństwa do pionu, żeby im sie odbiło powietrze? Bo ja staram się to robić po każdym karmieniu, tylko że Adaś zawsze sie rozbudza, no i trzeba na nowo dawać cycucha żeby usnął. Aż mi go szkoda tak budzić. Ale jak się nie podnosi to chyba przez to dziecko może mieć kolki, czy to prawda?

Ela i Adaś 16.08.2003

4 odpowiedzi na pytanie: odbijanie ….

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: odbijanie….

Odbijać trzeba za każdym razem, ale możesz chwilę odczekać po karmieniu, poleż sobie z synkiem, niech mu się trochę ułoży (nie będzie dzięki temu ulewał), niech chwilę pośpi i wtedy go podnieś do odbicia. (po jakiś 5-10 min). Mój Kamilek też się wybudzał przy odbijaniu, ale ja go nie dawałam spowrotem do piersi tylko kładłam do łóżeczka i zasypiał. (oczywiście nie płakał)

Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

czarna1 Dodane ponad rok temu,

Re: odbijanie….

ja nie podnosilam jak Pawelek zasnął… Nic zlego sie nie dzialo- kolek nie bylo….

Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

zula Dodane ponad rok temu,

Re: odbijanie….

A ja miałam strasznego cycuśnego panikarza, jak był w takim wieku. Gdy go karmiłam w dzień, zawsze stawiałam go do pionu do odbicia. W nocy natomiast, gdy zaczynał płakać przystawiałam go do piersi i potem nie było mowy o pionizowaniu, bo natychmiast był od nowa ryk… nic się na szczęście Wiktorkowi nie działo, dla mojej własnej wygody w pewnym momencie w nocy lądował w naszym łóżku i dobrze nam tak we troje było :—-))))

Ania i 8-miesęczny Wiktorek

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: odbijanie….

Raczej powinno się odbijać, bo jednak nadmiar powietrza w najlepszym wypadku powoduje spory dyskomfort u maluszka, a najgorszym kolki, kolosalne wzdęcia i ból brzuszka. Mój Mikołajek tez się czasem wybudza, ale ja wtedy przykładam go piersi, daję smoczka, on go chwilkę possie ( przy mnie, tak jak cysia), natychmiast usypia, ja mu wyjmuję smosia i spi sobie dalej. Nie ma żadego pomieszania technik ssania ani żadnych innych kłopotow ze ssaniem, nic złego sie nie dzieje, a Miki sobie słodko usypia odbity i “przy cysiu”. Dzięki temu tez się nie przejada. Buziaczki
ada i miki-20 maj 2003

Znasz odpowiedź na pytanie: odbijanie ….

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
gdzie dobre usg w W-wie?
czy mogłybyscie mi dac namiary ( adres i tel ) na lekarza który robi dobrze usg ( chodzi mi o usg połowkowe) w W-wie. Ja nie mieszkam w W-wie tylko
Czytaj dalej
Dla starających się
Myślałam,że jestem sama
Cześć dziewczyny. Myślałam, że jestem sama z moim problemem. A jest nas tak dużo. Ja staram się z mężem o dzidziusia już 5 miesięcy i... 5 razy pudło. Jestem przybita.
Czytaj dalej