odpłatność za badania

Kochane, czy prywatny lekarz może zlecić ciężarnej bezpłatne badania? Czy wszystkie wychodzące z prywatnego gabinetu muszą być płatne? Czy ciężarne mają jakieś przywileje?

Ania

4 odpowiedzi na pytanie: odpłatność za badania

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: odpłatność za badania

niestety tak, tzn od prywatnego lekarza musisz płacić za badania, od lekarza w przychodni nie
pozdrawiam
moni i dzidzia 4.12.

arlekin Dodane ponad rok temu,

Re: odpłatność za badania

Wyobraź sobie, że ja chodzę do ginekologa na kase chorych,ale po stwierdzeniu ciąży zlecając mi badania krwi i moczu powiedział, że nie da mi skierowania na badania bezpłatne, bo limit mu się wyczerpał. I niestety musiałam dziś zapłacić 40,- . Moim zdaniem to skandal!!!! Tak samo z prywatnymi lekarzami: powinni się cieszyć że odciąża się kasę chorych i chpodzi się prywatnie to jeszcze trzeba samemu zapłacić za badania. To tylko w Polsce tak może być!!!! Pozdrawiam Ania

akacja Dodane ponad rok temu,

Re: odpłatność za badania

Niestety, ja tez prywatnie chodzę do lekarza i za zlecone przez niego badania muszę płacić. W sumie składkę zdrowotną się płaci a i tak się z tego nic nie ma.

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: odpłatność za badania

Jeśli lekarz z prywatnym gabinetem ma umowęz NFZ to nie będziesz płacić – ale chyba mało jest takich… Jak już ktoś niżej napisał nawet ci lekarze którzy pracują w byłych przychodniach państwowych (teraz to też juz jest prywatne) i mają umowy z NFZ czasami kierują na badania płatne – bo limit wyczerpany…. echhhh… tez należę do tych płacących za badania
pozdrawiam

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: odpłatność za badania

Dodaj komentarz

Dla starających się
Jaki hCG to ciąża?
Jaki wynik HCG robiony z krwi 4 dni po spodziewanej miesiączce oznacza ciąże?
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
macie zdjęcia usg połówkowe?
kochane macie zdjęcia usg swoje z połowy ciąży?jak rozpoznac płeć?mój lekarz sprawdza czy dzidzia jest zdrowa i raczej nie mówi płci.Chciałabym sama wypatrzeć co nie co???????pomóżcie?!
Czytaj dalej