Forum: Karmienie

odstawianie od piersi – kiedy i jak?

To pytanko kieruję szczególnie do mam marcowych. Czy już odstawiłyście swoje skarby od piersi, a jak nie to kiedy planujecie?
Wogóle nie wiem jak się do tego zabrać. Małego karmię w nocy, a czasem budzi się 2 razy, a czasem 6, wieczorem i około 9.30 rano, no i tu jest największy problem bo mały tylko wtedy zasypia. Nie umie zasypiać sam, ani na rękach, czasem uśnie na spacerze w wózku.
Napiszcie doświadczone mamy jak sobie poradziłyście, bo ja najbardziej boję się tego zasypiania, a wiem że jak się podejmie taką decyzję to trzeba być konsekwentnym.
Czekam na wasze wiadoości i pozdrawiam
Mrówa+Oskarek(12-03-03)

4 odpowiedzi na pytanie: odstawianie od piersi – kiedy i jak?

xoxo Dodane ponad rok temu,

Wyschlam…..

Jokos w czwartym miesiacy przestalo sie robisc mleczko bo Kaya bylo leniwa i nie chciala ciagnac cyca. (dokarmialam ja raz dziennie butelka) Tak jakos zawsze przy cycu byl placz a z butelk lecialo szybko i nie bylo placzu!!!!!!

xoxo i KAYA 3.27.03

Dodane ponad rok temu,

Re: odstawianie od piersi – kiedy i jak?

Jestem na tym samym etapie.Zaczęłam już odstawiać Kacpra od cyca, ale chyba nie jestem zbyt konsekwentna. Kacper dostaje pierś ok. 8 rano. Potem 10 kaszka, ok.13 zupa. Niestety zawsze poprawia mleczkiem z cycucha. Po Popołudniowej drzemce deserek i znow mleko. Na noc kaszka. W nocy budzi sie parę razy i dostaje pierś. Miałam mu w dzień nie dawać, ale kiedy tak sie wtula i nie chce nic innego nie umiem mu odmówić. To i tak to z nim jest……Och, ale się rozpisałam.

Agnieszka i Kacperek (05.03.2003)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: odstawianie od piersi – kiedy i jak?

ja jeszcze nie odstawiam. nie wróciłam do pracy i jest mi z tym wygodnie.
dzisiaj np. nie było prądu kilka godzin i co mały jadł:) iczywiście cyckał mamusię. pózniej poszlismy do babci.
planuje odstawić jak skończy rok… ale sama nie wiem, czy trochę go nie przeciagnę. mały uwielbia cycusia.

ze spaniem tez mamy problem. zasypia tylko w wózku:((

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: odstawianie od piersi – kiedy i jak?

Ja najpierw zaczęłam unikać usypiania Julci za pomocą piersi – udało się. Zasypiała najpierw kołysana na rękach, a potem wtulona we mnie ze swoją pieluszką, albo maskotką.
Odstawiłam ją, a w zasadzie to za duże słowo, jak miała 11 m-cy (ja poszłam do pracy, jak miała 8 m-cy), karmiłam ją już tylko 3 razy i potem tak jakoś zrezygnowałam z karmień i podawałam butelkę, mała nawet nie chciała piersi, nigdy… Lubi tylko się do nich przytulić i jak widzi cycusie, to ich dotyka i się śmieje w głos – miłe wspomnienie dla niej i dla mnie…

[i] Asia i Julia (14 m-cy)

Znasz odpowiedź na pytanie: odstawianie od piersi – kiedy i jak?

Dodaj komentarz

Dla starających się
bardzo mi dzisiaj smutno:((((
Tak mi źle dzisiaj, że musiałam tutaj napisać. Byłam dzisiaj już kolejny raz na monitoringu i to już drugi cykl, w którym nie zapowiada się na ovu, jajeczka nie rosną,
Czytaj dalej
Dla starających się
Dwie tluscutkie krechy w 28 dc!!!!
Dziewczyny dzis o 5.30(wstawalam do pracy) zrobilam test i co zobaczylam......[b] dwie tlusciutkie krechy[/b] W pierwszej chwili myslalam ze to sen i zaraz sie obudze. To moj pierwszy cykl staran.
Czytaj dalej