Forum: Karmienie

odstawienie od piersi

Dziewczyny! Znowu mam pytanie dotyczące końca karmienia. Tym razem już na pewno muszę przstać karmić małego cycem i stąd mam do Was kilka pytań. Kiedy najplepiej to zrobić? Mój Kuba kończy jutro osiem miesięcy, mam nadzieję, że to co najlepsze i najważniejsze już z cyca wyciągnął. (?) Na jakie mleko najlepiej byłoby przejść? Czy próbować najpierw powoli wprowadzać mieszankę sztuczną, dopóki jeszcze będę karmić (około tydzień). Czy Wasze dzieciaki miały jakieś problemy z kupkami po przejściu na sztuczne mleko? Proszę napiszcie co wiecie i jak to wyglądało u Was.Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Aga (mama Kuby)

1 odpowiedzi na pytanie: odstawienie od piersi

olag Dodane ponad rok temu,

Re: odstawienie od piersi

podobno dziecko najlepiej odstawic przed ukonczeniem roku. moja corka odkad skonczyla 6 m-cy dostaje kaszke na sztucznym mleku. slyszalam od wielu osob ze bebilon ma najbardziej zblizony smak do mleka kobiecego. ja nigdy nie uzywalam tego mleka. kupuje nan ha, poniewaz nina prawdopodobnie jest n cos uczulona i tak kazala lekarka. w 7 m-cu dostawala cyca kiedy chciala, bo nie chciala pic niczego z butli. potem stopniowo coraz mniej cyca. teraz jak pokochala picie z butli to cyca dostaje rano i iweczorem no i w nocy jak sie zdarzy jej obudzic.
na poczatku przez tydzien dostawala zupe, potem dodalam kaszke na sniadanie, na koncu 7 m-ca podwieczirek. w 8 m-cu wprowadzilam kolacje – kaszke. aniedawno drugie sniadanko – kaszka na wodzi z owocami lub budyn na jej mleku albo kisiel z owocami. w sumie to wyglada tak: 2 x kaszke na mleku, 2 x deser, 1 x zupa (ma 8 i 1/2 m-ca)
zaparcia zdarzaja sie bardzo czesto, nie wiem czy zawsze. ale lekarka powiedziala ze jelita musza przyzwyczaic asie do nowego pokarmu. poza tym sztuczne mleko ma to do siebie ze powoduje zaparcia (nie wiem tylko dlaczego)
na zaparcia polcam jablko (gryzione przez malucha), kompot gotowany z suszonych sliwek (wystarcza 3-4 lyzeczki) lub sok z gotowanego startego buraka (3-4 lyz)

powodzenia

Olag i Nina ur. 01.07.2002

Znasz odpowiedź na pytanie: odstawienie od piersi

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
przed glukozą
Przede mną test na glukozę i na konflikt serologiczny i wszystkie inne przyjemności... (25 tydzień ) ale obawiam się tylko tej glukozy. 50 - to strasznie dużo jak na szklaneczkę
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Oszaleję - odsłona trzecia !!!
Czy los nie jest okrutny??? Nie dość, że mąż ma ten piep... gips, Mateusz jest chory i bierze antybiotyki - to nie chce piesi. Próbuję od czwartku i nic. Oprócz
Czytaj dalej