Okropny niejadek

Mój synek ma niecałe 1,5 roczku i od tygodnia nie chce praktycznie nic jeść. Nigdy nie przepadał za jedzeniem ale teraz to pobija rekordy w niejedzeniu. Dzisiaj na przykład ok. 10:00 zjadł niecałą butelkę mleka z łyżeczką kaszki i po tym mleku do godziny 19:00 nie zjadł nic, oprócz dwóch palszków które dostał o 12:00. Dawałam zupke, chlebek, kaszke z mizernym skutkiem. Jak widzi łyżeczkę to krzyczy i wpada w histerię, nawet nie spróbuje!!! Już normalnie się załamuję, jeszcze ponad tydzień temu jadł już dużo więcej, potrafił zjeść całe jajko, 3 kiełbaski, zupkę i jakiś chlebek w ciągu dnia a teraz koszmar. Boję się aby dostał jakiejś anemii, bo samo mleko przecież takiemu dziecku nie wystarcza. Jest bardzo ruchliwy, kupki też robi takie jak zwykle, nie widać po nim nic niepokojącego. Czy to jakiś przejściowy okres??Kiedy zacznie normalnie jeść????

Agus i Kamilek (24.03.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: Okropny niejadek

Dodane ponad rok temu,

Re: Okropny niejadek

Nati często miewa takie przejściowe okresy “niejadkowe”. Zdążyłam do nich przywyknąć i – nie karmić wtedy Nati na siłę 🙂

Kaśka z Natusią

rene Dodane ponad rok temu,

Re: Okropny niejadek

Niektóre dzieci jedzą dużo, inne mniej, my też nie zawsze mamy ochotę na jedzenie, zawłaszcza jak jest gorąco. Dla takiego maluszka ważne by dużo pił.
Moja Izunia to chyba był największy niejadek na świecie ile trzeba było się nagimnastykować by zjadła obiad (wiersze zabawki itp…) troszeczkę poprawiło się jak zaczęłam podawać jej systematycznie witaminy – kinderbiowital witaminę C i żelazo, teraz zmniejszyłam dawkę ale widzę że apetyt się poprawił. Iza wypija ok 2,5 litra napojów dziennie (soczki,k kompoty wodę min…)
Sprawdź, każde dziecko jest inne, ale wit C (cebion dodany do napojów) nie zaszkodzi….
powodzenia

Rene i Izunia(6.10.2002)

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: Okropny niejadek

Ada od czasu upałów też mniej je… Nigdy nie zjada całego obiadku, na chlebek nie może patrzeć tylko ściąga szynkę lub ser… Mogłaby tylko na okrągło jeść jajko na miękko. Jedynie uczciwie zjada rano i wieczorem butlę 200 ml kaszki i w ciągu dnia jogurt.

KIKA210+Ada 22.05.03
ps.friko.pl

sabka Dodane ponad rok temu,

Re: Okropny niejadek

Myślę że to przejściowa niechęc do jedzenia. Może ma właśnie dosyć widoku łyżeczki i czuje twoją determinację aby mu cośwcisnąć. Spróbuj przygotować mu coś co będzie mógł wziąść do rączki i zjeść sam. Może to mu się spodoba taka samodzielność.
A próbowałaś dawać mu jogurty np. z płatkami. Mój synek też nie należy do pochłaniaczy ale to lubi. Ponadto jak widzę że ma gorszy okres wymyślam jakąs nową potrawę.
Powodzenia i cierpliwości
Jeżeli nie to musisz przeczekać, nerwy nic nie pomogą.

Sabka z Szymkiem (24.10.2002) i Olą (4.02.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Okropny niejadek

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jak wyglada wysypka przy trzydniowce
.... bo Jas jest caly jak muchomorek.... ma krostki takie rozsiane stadami i dotego czerwone, rozlane plamy... na calej glowce i tulowiu, zeszlo na brzuszek i troche nozki i raczki...
Czytaj dalej
Dla starających się
Jest mocno różowa :) !!!!!!!!!!!
Moja radość sięga zenitu... Kochane kobietki, dziś po raz pierwszy ujrzałam upragnione, wymarzone, wyśnione, czasem wypłakane dwie cudowne kreseczki. Jejku jaka jestem szczęsliwa. Zrobiłam test o godzinie 18 i.... jest...
Czytaj dalej