operacja a chodzenie do przedszkola

Kochane.. Kamilka tęski ni za przedszkolem, ja i tak jestem w domu (choć wygodniej gdzu jest w przedszkolu)

26 września mamy drenaż błony bębenkowej i ewentualne wycięcie przerostu gardłowego migdała…. czy prowadzić małą do przedszkola przed zabeigiem czy etż dmuchać i chuchać, izolować by przed zabiegiem nic niezłąpała???? czy niech chodzi teraz przez tydzień a chuczać tak od 2 tygodni przed????

i ile ewentualnie przetrzymaywałyście dziecko po zabiegu w domu (pytanie do mam, których przedszkolaki już mają t zasobą)…

ps. a może któreś dziecko miało zabieg w Kajetanach????

6 odpowiedzi na pytanie: operacja a chodzenie do przedszkola

gruszki Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

Właściwie wszedzie może złapać jakieś choróbsko, no ale w przedszkolu zawsze te ryzyko wzrasta. Zastanowiłaby się ze wzgledów finansowych, pochodzi Ci teraz tydzień, a zapłacisz za cały miesiąc, no bez tych paru złotych odjetych za jedzenie. U mnie w przedszkolu można złożyć podanie o wypisanie dziecka na miesiąc i wtedy nic się nie płaci. Z drugiej strony, wiem, ze są przedszkola, ze tak zrobić nie można i czy dziecko chodzi, czy nie, i tak opłatę stałą trzeba płacić, w takiej sytuacji na ten tydzień bym pusciła, potem chuchała, przez 2 tygodnie.

awkaminska Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

i tak muszę zapłącić (poza jedzeniem) za cały meisąc.. bo wkońcu zajmuję meisjsce.. by nipłącić trzeba by zrezygnować z przedszkola….
u ans jest deficyt przedszkololi i chyba 3-5 dzieci na 1 miejsce więc przdszkla aż tak na rękę nieidą…

.. narazie jutro spacerujemy do przedszkola…

(zaczynam się coraz barzdej bać zabiego pod narkozą… i tego jak sią sama narkoza potrafi skończyć )

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

to jesteś w terminie tak jak ja byłam rok temu (operowaliśmy Zuzankowe przepukliny)
puściłam ją tylko na tydzień do przedszkola a potem siedziała w domu, zresztą i tak w międzyczasie jakieś pyłki dały jej w kość, a raczej w oskrzela i z kaszlącą jechaliśmy na zabieg.

Co do po zabiegu, to myslę że powinnaś zapytać się lekarza, my jeszcze dwa tygodnie siedziałyśmy w domku.


Izka i…

kas Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

To ja jako weteranka…

Nie wiem jak często Kamilka w przedszkolu choruje i jakie są tego konsekwencje. Jak pewnie wiesz, jesli zachoruje i będzie brała antybiotyk to zabieg można przeprowadzić dopiero 2 tygodnie po odstawieniu. Zuzka choruje tak często, że jej bym nie puściła.

Co do Kajetan, to Zu miała w tym tygodniu tam drenaż, więc jestem na bieżąco. Warunki super, zostajecie dobę po zabiegu, jesteś z dzieckiem przy usypianiu i przy wybudzaniu i przy każdym zabiegu (np.wyciąganiu wenflonu). Oni w ogóle traktuja rodziców jak cenną pomoc i wręcz proszą, żeby ktoś został z dzieckiem.
Co do tego jak długo nie puszczać dziecka po zabiegu do przedszkola, to nie wiem, ale jako, że poprosiłam o zwolnienie lekarskie i dostałam je na półtora tygodnia (mnie zależało na tych dwóch dniach kiedy mnie w pracy nie było – zdziwiłam sie mocno), a to był sam drenaż, więc to może coś sugerować. Zu pójdzie „do dzieci” po tygodniu, bo akurat zaczyna turnus rehabilitacyjny.
W każdym razie jeśli robić uszy czy migdałki to tylko w Kajetanach!

[Zobacz stronę]

awkaminska Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

dzięki

dobry pomysł z tym zwolnieniem.. zasugeruję mężowi.. on mial brać 2 tygodnie urlopu na zabieg i okolice to niech wieżmie mneij i zwolnienie… to on zostanie na noc z Kamilką ze względu na Dagnę…

emalka Dodane ponad rok temu,

Re: operacja a chodzenie do przedszkola

Zuzke zostawilam w domu na tydzien przed zabiegiem, po tygodniu od zabiegu wrocila do przedszkola. Nie wiem czy jest sens ryzykowac przepadniecie terminu, czeka sie przeciez czasami strasznie dlugo – a chorego dziecka nikt nie zoperuje…
warunki w kajetanach, tak jak pisala Kas – rewelacja. Trzymam kciuki !

Znasz odpowiedź na pytanie: operacja a chodzenie do przedszkola?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
moje życie..
naoglądałam się i nasłuchałam wykonawców w Sopocie i teraz mam powera. Występ Feel dodatkowo mnie uskrzydlił. I cio ja mam począć w wieku 32 lat jak nadal bełczę o śpiewaniu? Mogę
Czytaj dalej