Opóżnione szczepienia

Bardzo się martwię, prawidłowo mój synek powinnien być szczepiony już drugi raz. (ma 2 miesiące) ale podczas wizyty u pediatry(2 tygodnie temu) powiedziałam że maly odchyla główkę do tyłu i dostalam skierowanie na rehabilitacje.Jezdzimy z nim raz w tygodniu,już nie odgina główki ale rehabilitance nie podoba sie to,że ma często główkę na prawą stronę i lewa strona jest sztywniejsza. Stwierdziła że nie dostaniemy zgody na szczepienie jeżeli nie będziemy ćwiczyć.Zastanawiam się ile może trwac tak sytuacja?W poniedziałek idę na kontrole do pediatry i jestem ciekawa co ta mi powie. Czy ktoś z Was miał podobna sytuację?Mały bardzo nie lubi tych ćwiczeń.
Pozdrawiam.

10 odpowiedzi na pytanie: Opóżnione szczepienia

mamajolka Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

U mnie sytuacja była taka, że lekarka nie chciała dopuścić Wiktora do szczepienia z powodu braku wyników badania moczu. Ja miałam problem z ich wykonaniem a jeśli już udało się zebrać mocz to wynik był wątpliwy. I ciągnęło się to ponad pół roku. Tyle mój maluch miał opóźnienia w szczepieniu.
Stosuj się do zaleceń lekarza. Jeśli rzeczywiście są przeciwskazania do szczepienia to trzeba sie wstrzymać. Inna sprawa jest taka, że lekarze pediatrzy często z powodu niewiedzy wolą asekurancko nie dać zgody na szczepienie. Tak było w moim przypadku. Skonsultowałam się ze specjalistą i było ok.

Jolka mama Wiktorka (5.12.2003)

kaja88 Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

Czyli cierpliwie czekam.
pozdrawiam.

anna-pl Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

Ja też mam opóźnione szczepienia o 2 miesiące. I to bez żadnej przyczyny. Po prostu byliśmy z Oliwią w Polsce na wakacjach i miała mieć szczepienie ale nikt go nie zrobił bo polscy lekarze się chyba bali. Tłumaczyli że klimat inny, szczepionki inne, nie mają karty zdrowia i nie mogą. Więc jak wróciliśmy to dopiero dostała zaległą szczepionke i teraz każda następna jest o 2 miesiące za póżno.
Pozdrawiam.

Daro, Ania i Oliwcia 16.02.2004r.

kodo Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

My mieliśmy szczepienie przekładane 6 razy, co w sumie dało opóźnienie ponad 3-miesięczne. Najgorsza była niepewność, co pokażą następne badania, ustalenie przyczyny krwi w kupkach, antybiotyk, potem chwilowa poprawa, znowu badania, antybiotyk…

Opóźnienie szczepienia nie wpłynęło niekorzystnie, teraz juz jest wyrównane i wszystko ok.
Samym krótkim opóźnieniem nie martw się, ważne, aby ćwiczenia przyniosły poprawę. Życzę zdrówka Twojemu synkowi !

pozdrawiamy

Dorota i Kuba (31.03.04)

mamamajeczki Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

A byłaś w ogóle u neurologa? Bo w tej sytuacji to ani pediatra ani rehabilitant nie powinni wstrzymywać szczepień tylko powinnaś dostać skierowanie do neurologa i dopiero on o tym decyduje. Tak więc lepiej poproś pediatrę o takie skierowanie.

Aga i Majka (14.08.2004)

mamamajeczki Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

i jeszcze jedno…wygląda na to, że jesteśmy z jednego miasta i gdybyś dostała skierowanie do neurologa to daj znać. Powiem Ci gdzie napewno nie iść a gdzie można. Jeśli będziesz chciała oczywiście….

Aga i Majka (14.08.2004)

kaja88 Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

U neurologa jeszcze nie byliśmy.od znajomych dostałam namiary na profesor E. Marszał(przyjmuje prywatnie w Katowicach). Neurologa od Nas nie znam. Miło mi poznać nową koleżankę. Pozdrawiam

mamamajeczki Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

To dobrze, że do Katowic. Ja poszłam z Mają najpierw do p. Neurolog, która przyjmuje w szpitalu w DG. I to był błąd, który na szczęście szybko naprawiliśmy. Teraz jesteśmy u prof. Zielnika.

Aga i Majka (14.08.2004)

Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

opóźnieniem szczepień bardzo sie nie martw…
moj synek miał 6 tyg i trafił na miesiac do szpitala…
nam szczepienie strasznie sie rozjechały…
teraz po prostu szczepimy go regularnie, ale wszystkie szczepionki dostaje o kilka tyg poxniej niż jego rówiesnicy…
wszystko jest ok:)
poza tym – jakas głupia ta pediatra – nie wiem od kiedy takie rzeczy jak napiecie mieśnia może przyczyna do zaniechania szczepień… nie znam sie, ale dla mnie to bzdura, tak na chłopski rozum:)

Bruni i Filipek 19mcy!

eli Dodane ponad rok temu,

Re: Opóżnione szczepienia

Mój maluch zabardzo prężył nóżki i dostaliśmy skierowanie do neurologa, i jesteśmy jedno szczepienie do tyłu.
My uczęszczamy na rehabilitacje ze skierowania neurologa,Miłosz uwielbia ćwiczyć wtedy się uspokaja.
Niemartw się ja też przeżywałam jak to się zaczeło

Eli

Znasz odpowiedź na pytanie: Opóżnione szczepienia

Dodaj komentarz

Karmienie
Wiercą się wasze maluchy przy cycku?
Dziewczyny, odstawiłam dokarmianie butelką, ale nadal mam problem z małą. Nie jest w stanie ssać dłużej niż 2 minuty ( a to przecież za krótko). Zaspokoi pierwszy głód i puszcza brodawkę,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Buggybob implasta - widziałyście?
Poszukuję użytkowniczek Buggyboba Implasta. Wózek ten jest na rynku podobno dopiero od września. Jeżeli są jakieś osoby, które posiadaja ten wózek to proszę o opinię na jego temat, tj.: - jak
Czytaj dalej