optymistka:))

Dziewczyny, serdeczne dzięki za wszystkie rady i miłe słowa,naprawdę podniosły mnie na duchu,tym bardziej,że nie chodzi mi tak bardzo o ślub(na tym chyba zależy bardziej rodzicom)ale o to,że mam 26 lat i,że to najwyższa pora na dzieciątko.Ale dzięki Wam uwierzyłam,ze na pewno wszystko będzie dobrze.Mam nadzieję,że już niedługo będę mogła dzielić się z Wami moją radością.
Pozdrawiam cieplutko.

2 odpowiedzi na pytanie: optymistka:))

aggulka Dodane ponad rok temu,

Re: optymistka:))

Witaj,
A kto Ci powiedział, że 26 lat, to najwyższa pora na dziecko??? Z tego, co wiem, to jest czas bardzo dobry, ale dlugo jeszcze nie ostatnia chwila. Sama mam 29 lat i, szczerze mówiąc, nie wydaje mi sie, żebym była za stara. Bo według tego, co piszesz, powinnam już dawno siedzieć na bujamym fotelu z nogami przykrytymi ciepłym pledem i szydełkową robótką w drżącej dłoni Myslę, że jest całkiem sporo jeszcze starszych ode mnie i nie widzę w tym nic dziwnego. Czasy się zmieniają.
Pytałam nawet lekarza (trzech lekarzy), czy powinnam się niepokoić z powodu wieku, ale otrzymałam zdecydowanie negatywną odpowiedź. Wydaje mi się, że najodpowiedniejszy jest wyłącznie ten czas, który samam uznasz za stosowny. Musisz czuć, że tego właśnie chcesz, że jesteś do tego gotowa i – dojrzała. Decydowanie się na dziecko, bo w tym wieku tak wypada, to niezbyt dojrzała decyzja. Nie powinno się ulegać żadnej presji.
Nie zamierzam Cię pouczać, ani nie chcę wplywać na Twoją (Waszą) decyzję. Nie odbierz źle moich słów. Jeżeli pragniesz dziecka, to wspaniale. Im wcześniej tym lepiej. Ale nie daj sobie wmówić, że to najwyższy czas. Jeśli okoliczności są trudne, a Ty nie jesteś do końca pewna… rok, dwa, na pewno nic nie zmienią. Ale – jestem przekonana – że tak naprawdę sama wiesz, że czujesz, czy to już… Jedna z dziewczyn ostatnio napisała, że pragnienie macierzyństwa jest jak głód. A głodu się niczym nie oszuka.
Pozdrawiam serdecznie, życzę podjęcia właściwej decyzji i mam nadzieję, że jeśli tu zagościsz, to na krótko i szybko przeniesiesz się na forum dla oczekujących.
Agata

blue Dodane ponad rok temu,

Re: optymistka:))

Lena 26 lat to wcale nie jest najwyzszy czas na dzidziusia. Musisz tego naprawde pragnac i to tylko sie liczy!!!! Zycze Ci owocnych staran i obys nie musiala dlugo czekac na swojego maluszka!!!!

Moniś

Znasz odpowiedź na pytanie: optymistka:))?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
co robić?
Dziewczynki, przepraszam, że zawracam głowę może błachymi sprawami, ale ... opadły mi ręce. Właśnie zadzwonił mój mężczyzna z wiadomością, że wyjeżdża w delegację na kilka dni... pięknie, tylko ja wtedy będę
Czytaj dalej
Dla starających się
co bedzie za miesiac..?
To dopiero 4 dc, a ja juz widze siebie za miesiac placzaca nad @... Nie moge sie zupelnie uspokoic. No istne wariactwo! Tlumacze sobie na rozne sposoby, ze bedzie dobrze,
Czytaj dalej