ospa w ciąży

jestem w 14 tyg ciąży i mam ospę czy ktoś był w takiej sytuacji?, czy z dzieckiem po porodzie było wszystko ok. Od lekarzy nie mogę sie za dużo dowiedzieć POMÓŻCIE!!!!

7 odpowiedzi na pytanie: ospa w ciąży

verba Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

To na pewno poważna sprawa w I trymestrze. Ty jesteś w połowie 4 mesiąca czyli Iszy masz już za sobą, ku pocieszeniu napiszę Ci, że moja siostra rodzona miała ospę w 4 miesiącu i urodziła zdrową córeczkę. Żaden lekarz nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy płód i łożysko ma bardzo indywidualną odpoorność, bądź dobrej myśli!!!
Pozdrawiam czerwcówka2007

Aga z Kasią

cymki Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

Głowa do góry!!! Moja koleżanka miała ospę w pierwszym trymestrze ciąży, najadła się strachu, ale urodziła zdrową i śliczną córeczkę. Oczywiście nikt nie może zzagwarantować Ci, że na bank będzie ok. Ale myślę, że będzie dobrze!
pozdrawiam!
cymki

zianiutka Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

Ja miałam ospę w 9 tyg. ciąży. Ponieważ przechodziłam już wcześniej ospę tzn. w dzieciństwie, mój lekarz stwierdził, że teraz nie powinno być żadnych powikłań i konsekwencji dla dzidziusia. Tym bardziej, że ta ospa “ciążowa” była dość dziwna – brak gorączki tylko krosty, ewidentnie jak przy ospie (smarowałam je specjalną maścią). Po tygodniu przeszło. Urodziłam zdrowego synka.

Głowa do góry!

zianiutka Dodane ponad rok temu,

Re: Obecność wirusa we krwi

Przypomniało mi się jeszcze, że ginka kazała mi zrobić na wszelki wypadek badanie krwi na obecność wirusa – wynik był ujemny. Więc możesz poprosić lekarza prowadzącego o takie badanie (powinien wiedzieć o co chodzi), wtedy się uspokoisz. W ogóle dziwię się, że lekarze nie chcą Ci nic powiedzieć. Nie zasugerowali jakichś badań, nic?!

PS. Wiem, że ospa w ciąży brzmi groźnie, ale naprawdę trzeba nabrać trochę dystansu do tego stanu: przed Tobą jeszcze 26 tygodni. Oczywiście nie lekceważ negatywnych objawów, chorób (odpukać) i innych niepokojących dolegliwości; konsultuj się z lekarzami, pytaj ile wlezie – oni są od tego! Ale nie popadaj w doły i przede wszystkim nie denerwuj się, a będzie dobrze. Uwierz mi, jestem specjalistką od dziwnych przypadków w ciąży (ospa, kolka nerkowa – dwukrotnie!, półcentymetrowa szyjka przez 5 miesięcy a na koniec skręcona kostka…)

Pozdrawiam serdecznie!

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

Jestes w bezpiecznym okresie ciazy na ospe.
Ospa jest niebezpieczna do 12 tyg ciazy i na 5 dni przed porodem.

smoki i smoczaki

Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

A nie wiesz czy można się jakoś ustrzec przed ospą?
Dzieci sąsiadki miały kontakt z dzieckiem, u którego dzień później (dzień po tym kontakcie) zdiagnozowano ospę. Mieszkamy blisko siebie i spotykamy się chociażby na spacerze. Teraz nie wiadomo czy oni złapali tego wirusa czy nie.
Czy ja z Ulką złapiemy z kolei od nich…

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: ospa w ciąży

Do 72 godzin od pierwszego kontaktu z zarazona osoba mozna dozylnie w szlitalu podac preparat ktory zahamuje rozwoj ospy. Podaja go bardzo niechetnie bo drogi jak cholera a za to kasa chorych placi ale jezeli jest uzasadniony przypadek np dziecko z obnizona odpornoscia albo kobieta w ciazy (w tym groznym okresie) to dadza bez problemu.

smoki i smoczaki

Znasz odpowiedź na pytanie: ospa w ciąży

Dodaj komentarz

Dla starających się
wiosna!!!!!!!!!!!!!
dziewczyny moja ginekolog powiedziała mi, ze najłatwiej zajść w ciąże wiosną. jestem cała w nadziei. dwa lata temu udało mi sie właśnie w marcu. (niestety cp), ale sie udało!!!!
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
Ciężka inseminacja
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, żeby opowiedzieć wam co właśnie mi się przydarzyło. Wczoraj miałam trzecią IUI, ale po raz pierwszy ze stymulacją. Wszystko poszło OK, bo dziś rano pęcherzyki były
Czytaj dalej