ostre zapalenia uszu a migdały

Milion lat już nie pisałam, ale czytuję Was regularnie.
A teraz chciałabym Was prosić o podzielenie się spostrzeżeniami w temacie migdałków.
Jeden z chłopców (6 lat) w ostatnim roku szkolnym “zafundował” sobie 4 razy ostre zapalenie ucha. Jedno nawet leczone antybiotykami dożylnymi. W końcu zapadła decyzja o usunięciu 3 migdała i podcięciu bocznych. Stawiliśmy sie nawet na zabieg, ale dzień wczyśnie wyskoczyła afta i małego odrzucono.
I trafiłam do kolejnego laryngologa (ordynator laryngologii w Dziekanowie pod Warszawą; tam miał być zabieg) bo to cholerstwo nie chciało zejść, a ten stwierdził iż z uwagi na brak problemów ze słuchem uważa zabieg za zbędny. A poza tym nie ma żadnej gwaranji iz będzie poprawa
Faktycznie Bartek miał 3 krotnie badany słuch i za kazdym razem było ok. Płyn jeśli pojawia się po zapaleniu to ustępuje, nie ma chrapania, bezdechów. Chorób wciąż dużo, ale po raz pierwszy były tak tendencyjne. Mały jest alergikiem wziewnym.
No i nie wim co teraz robić. Większośc osób znajomych i w rodzinie uważa iż powinniśmy się wstrzymać. Termin mamy przesunięty na 28 września a przedtem jeszcze konsultację u naszej laryngolożki. Ale decyzja i tak do mnie należy.
Co byście zrobiły???

3 odpowiedzi na pytanie: ostre zapalenia uszu a migdały

aborka Dodane ponad rok temu,

ja sie cedydowaląm na usuniecie migdala ale z powodu płynu zalegającego który sam za nic nie znikał. moje dzieci to nawet ne chorują. za to miały nieosłuch, chrapią, penie mają bezdechy ale spia same wiec dokladnie nie wiem. Za to u córeczki słychac mówienie gardłowe i przez nos, zle mówi. a płyn ma od roku.
Myle ze jak twój synek jest alergikiem to mu ten midal rosnie od alergii i przy infekcji. i dopóki sie ten płyn sam usuwa to nie ma problemu. Z wiekiem te trąbki słuchowe zmnieniają ułozenie i ok 8 roku zycia płyn sie tak nie zbiera. Mysle ze bym poczekała z zabiegiem.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Dorocia:
Co byście zrobiły???

Ja czekam na cud ze skierowaniem w ręku (już prawie dwa lata)
Młody też alergik okresowo gorzej słyszy, nie chrapie ale oddycha przez usta, lekarz zachęca by spróbować wyciąć ale nadziei za dużych nie każe sobie robić. Wycinanie migdałków u alergików to często syzyfowa praca

adonay Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:Ja czekam na cud ze skierowaniem w ręku (już prawie dwa lata)
Młody też alergik okresowo gorzej słyszy, nie chrapie ale oddycha przez usta, lekarz zachęca by spróbować wyciąć ale nadziei za dużych nie każe sobie robić. Wycinanie migdałków u alergików to często syzyfowa praca

ja mam tak samo z Paula od zeszlego roku mam skierowanie na wyciecie migdalow narazie jest ok:)

Znasz odpowiedź na pytanie: ostre zapalenia uszu a migdały

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
Jak na świat przychodził Mat...
Zima 2003/2004 niby nie mroźna ale strasznie długa. Mijały najpierw dni, potem tygodnie, przeleciały trzy miesiące spędzone w łóżku. Od leżenia bolały mnie wszystkie gnaty, wszystkie książki przeczytane, wszystkie filmy
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Pięknie proszę :)
Kochane, potrzebuję kilku filmików przedstawiających ludzi z pasją :) Gdybyście natknęły się na youtubie czy gdzieś w necie na coś takiego, podrzućcie linka. Rodzaj pasji - dowolny Z góry dziękuję :)
Czytaj dalej