Forum: Szkolniaki

Otyłość wśród dzieci

Okazuje się, że wśród czynników predestynujących do otyłości u dziecka jest podatność na reklamy.
Ale nie tylko w ten sposób telewizja przyczynia się do nadwagi i otyłości u dzieci. Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat [edycja]
Co o tym myślicie?

21 odpowiedzi na pytanie: Otyłość wśród dzieci

beamama Dodane ponad rok temu,

A pieniążki na reklamowane produkty to sobie samo otyłe dziecko zarobi?

maszenka Dodane ponad rok temu,

zgadzam się z powyższym komentarzem. kontrola jest potrzebna. poza tym sami jesteśmy podatni na reklamy, a na promocje to już w ogóle. ładujemy do wózków, bo tanio, a potem się je…

joanna-nauczka Dodane ponad rok temu,

w walce z otyłością u dzieci może być pomocny program Porcja Pozytywnej Energii. Na stronie [Zobacz stronę] znaleźć można wiele ciekawych przepisów na zdrowe i kolorowe posiłki dla najmłodszych.

medeja Dodane ponad rok temu,

tez jestem zdania, ze my-rodzice-zupelnie bez winy nie jestesmy.

kariga1 Dodane ponad rok temu,

Przecież to rodzice decydują o tym co je ich małe dziecko. Jeśli nauczymy je złych nawyków to później tylko siebie możemy winić za otyłość pociechy.

duzazabawka Dodane ponad rok temu,

Wystarczy pokazać dzieciakowi że reklama kłamie, u nas świetnie zadziałało. Co prawda sprawa dotyczyła zabawki ale od tego czasu Kacper sam stwierdza, że “reklama to głupotki”. Nawyki wyniesione z domu to podstawa, ale trzeba też pamiętać że np dla przedszkolaków ważne jest to co oferuje przedszkole pod w zakresie jedzenia.

jaheira Dodane ponad rok temu,

Reklama reklamą, ale nie oszukujmy się – głównym winowajcą jest to, co dzieci jedzą i piją. Moim zdaniem warto wybierać zdrową żywność, owoce, jeśli dziecko domaga się napoju – niech będzie z obniżoną zawartością cukru itd.

hurius Dodane ponad rok temu,

Jak tyle pokus i kolorowej żywności trudno utrzymac dziecko w wadze :/

jaheira Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez hurius:Jak tyle pokus i kolorowej żywności trudno utrzymac dziecko w wadze :/

To chyba zależy od dziecka też, bo jak niejadek to i na słodkie się nie rzuca. Choć nie znam takich dzieci:). Wiadomo, dzieci lubią słodkie, kolorowe rzeczy, nie ma też co im całkiem zabraniać.

diodka Dodane ponad rok temu,

Moje dzieci to “szczypiory”, nie zabraniam im słodyczy ale wszystko oczywiście w granicach rozsądności 😉 Bardziej martwi mnie próchnica, która mogłaby zjeść zęby moich dzieci.

jaheira Dodane ponad rok temu,

Z próchnicą to kiepska sprawa, ważna jest zarówno dieta jak i higiena. No a cukier warto ograniczać, choćby na rzecz stewii.

fikusa94 Dodane ponad rok temu,

Mój syna nie ma problemu z wagą, chyba po mnie. Co ważne nawet nie przepada za słodyczami, a to raczej rzadkość wśród dzieci.

panipiekla85 Dodane ponad rok temu,

To faktycznie poważny problem- otyłość u dzieci, ale często to wina złego odżywiania.

pawlex743 Dodane ponad rok temu,

To prawda, to w dużej mierze wina złego odżywiania ale nie zawsze. Czasami w grę wchodzi również jakaś choroba.

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Jeśli dziecko ma problem z nadwagą dobrym rozwiązaniem są różne zajęcia sportowe.

rabarbara Dodane ponad rok temu,

Zgadzam się z przedmówcą – złe nawyki żywieniowe to jedno, a brak ruchu to drugie. Dziś dzieci więcej czasu spędzają przed komputerem i chociaż rozwijają w ten sposób wiele przydatnych umiejętności, to jednak nie rozwijają w sobie zapotrzebowania na ruch. W dodatku im dziecko bardziej otyłe, tym mniej chętnie angażuje się w zajęcia ruchowe czy ćwiczy na wf-ie (dzieci jak wiadomo potrafią być okrutne wobec swoich rówieśników, którzy mają problem z wagą) – i tak błędne koło się zamyka….

fikusa94 Dodane ponad rok temu,

To prawda, dzieci mało się ruszają to też jest przyczyna otyłości.

bamtamtam Dodane ponad rok temu,

ale w naszej okolicy bardoz mało widuję otyłych dzieci, prawdę mówiąc częściej na wsiach. Tu chodzą głównie szkielety, przy których moje wygląda prawie jak grubasek.

helen-a Dodane ponad rok temu,

nie można w dziecku utrwalać nawyku podjadania, trzymac słodyczy na wierzchu, czyli taka nasz pamiątka z dziecinstwa, kryształ z ciastkami na ławie. i mnie zboża, szczegolnie białego pieczywa, i żadnych słodzonych jogurtów, danonków, przeciez samemu mozna jakies owoce dodac do srodka.

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Oj, to podjadanie to jest ogromny problem. Niestety często też rodzice podjadają, a dzieci je naśladują.

Znasz odpowiedź na pytanie: Otyłość wśród dzieci

Dodaj komentarz

Szkolniaki
wątplwości dotyczące bilansu
Witam, mam pytanie w związku z bilansami szkolnymi, rozumiem że trzeba je robić, nie mam nic przeciwko, ale nie rozumiem dlaczego to pielęgniarka szkolna ma je w swoim gabinecie? Po
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Przedszkole potrzebna opinia
Witam Staram się z małżonką posłać naszą pociechę do przedszkola, ale wiadomo jak to jest: allbo nie ma miejsca, albo przedszkole nie spełnia naszych wymagań (małe sale, panie nauczycielki jakieś nie
Czytaj dalej