Ovu i tempki – pomocy

Witam Was kochane. Bardzo proszę Was o pomoc i radę. Tylko na Was mogę liczyć. Jestem obecnie w 19 dc (6 dni po ovu wg FF).
Tempkę mierzę codziennie o tej samej porze o 5:10 rano 5 min w pochwie.
Moim zdaniem z moimi tempkami jest coś chyba nie tak. Otóż wyglądają one tak:
13 dc (ovu)-36,3
14 dc – 36,7
15 dc – 36,8
16 dc – 36,4
17 dc – 36,5
18dc – 36,5 (dziś)
Z kolei przed ovu tempki wahały się tak w granicach 36,6 i 36,4 na przemian.
Aha, chciałabym dodać, że śluz mam taki mętnawy jakby kremowy (od kilku dni). Faza lutealna w ostatnich 2 cyklach trwała 12 dni i 11 dni.
Nie mam pojęcia dlaczego te tempki są takie dziwne. A może ze mną jest coś nie tak, chyba są troszkę za niskie w tej II fazie.
Nie wiem co mam robić. Moje cykle nie są zbyt regularne, ale do tej pory wahały się tak w granicach 28-33 dni.
Błagam pomózcie, o co tu chodzi.
Mam jeszcze do Was pytanie może śmieszne dla niektórych z Was ale nie mam zielonego pojęcia co to jest Duphaston i kiedy się go bierze???

KASIA

3 odpowiedzi na pytanie: Ovu i tempki – pomocy

keti Dodane ponad rok temu,

Re: Ovu i tempki – pomocy

No nie znowu pokręciłam, jestem oczywiście w 18 dc.

KASIA

anita200 Dodane ponad rok temu,

Re: Ovu i tempki – pomocy

Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć,że Twoje temp. wskazuja na niski poziom hormonu odpowiadajacego za wzrost temp. w II fazie cyklu. Hormon ten między innymi odpowiada za “stworzenie” odpowiednich warunków aby ewentualna ciąża mogła być utrzymana i m.i. podwyższa temp. ciała.Duphaston to lek zawierajacy hormon o którym pisałam. To tak bardzo w skrócie
Pozdr.
Anita

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Ovu i tempki – pomocy

Hej, a ja bym z tym skokiem temperatury u Ciebie poczekała..przy np.: 33 dniowych cyklach owulacja może wystapić w 19 dc (odejmując od ostatniego dnia cyklu 14 dni; nie liczy się owulacji od pierwszego dnia cyklu).
Nie martw się…..może wszystko jest u Ciebie w najlepszym porządku, czasami nawet u najbardziej zdrowej kobiety owulacja może się przesunąć, ew. występować co 2-3 cykl (i nie jest to nic złego; ot tak już czasami jest).
Lek, o który pytasz – to tak w skrócie progesteron…..często podawany przy problemach w 2 fazie cyklu, czy na podtrzymanie ciąży. Wydawany jest z przepisu lekarza.
Pozdrawiam, uszy do góry

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: Ovu i tempki – pomocy

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
wazne
witam Was 26 urodziłam synka, oj było ciężko ( termin miałam na 10.08), dzidzia urodził się i nie oddychał dostał 1 punkt w skali apgar.W trakcie porodu ja zaczęłam tracić tętno
Czytaj dalej
Dla starających się
Do Dzidek
Wlasnie sie teraz doczytalam ze niedosc ze jestes z Krakowa to mieszkasz teraz w Connecticut ! To tak jak ja :) Jestem w Stamford a Ty gdzie? Agnieszka wykresik.
Czytaj dalej