owulacja kilka razy w miesiącu!!!

“Zaskakująca natura

medycyna

Niektóre kobiety mogą owulować kilka razy w miesiącu – ustalił kanadyjski zespół uczonych pod kierunkiem dr. Rogera Piersona z Reproductive Biology Research Unit z Uniwersytetu Saskatchewan. Naukowcy codziennie przez miesiąc robili USG 63 paniom. Badanie to pozwala wykryć moment jajeczkowania.
Okazało się, że tylko 50 kobiet owulowało zgodnie z tym, co piszą podręczniki medycyny, czyli raz w miesiącu. Pozostałe jajeczkowały kilkakrotnie. Odkrycie dr. Piersona stawia pod znakiem zapytania skuteczność tzw. naturalnych metod regulacji poczęć, ponieważ większość z nich zakłada, że ciało kobiety przypomina dobrze funkcjonujący mechanizm, a owulacja następuje raz w miesiącu w połowie 28-dniowego cyklu.

Artykuł ukazał się w tygodniku Newsweek Polska, w numerze 30/03 na stronie 67”

… i co Wy na to…?
Utsi

9 odpowiedzi na pytanie: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

To dlaczego to takie trudne!!!!????????? Zwariować można, sorry, ale mam dzisiaj doła:(

[Zobacz stronę]

nowinka Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

O rany !!!

(Oby Dobra ) Nowinka

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Ciekawe, bo nawet USG nie daje stuprocentowego potwierdzenia odbytej owulacji – bo musiałoby uchwycić akurat moment uwalniania jajeczka – w pozostałych przypadkach daje bardzo duże prawdopodobieństwo. No ale takich odkryć jest coraz więcej – tak samo jak to, że nie zauważono, aby noszenie obcisłej bielizny pogarszało wyniki chłopaczków.

[Zobacz stronę]

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

no, a tak jak ostatnio już pisałam – zajście w ciążę w dniu owulacji jest bardzo rzadkie! najczęściej zachodzi się w ciążę w wyniku współżycia 1-2 dni, a nawet 5 dni PRZED owulacją! Komórka jajowa może być zdolna do zapłodnienia bardzo krótko – albo napotka szybciutko chłopaczków (ma na to dosłownie kilka godzin) albo nic z tego…
Poza tym pamiętajmy też (wiem, jakie to trudne) – natura jest mądrzejsza od nas i wie, czy dane jajo z danym plemnikiem stworzą ZDROWĄ fasolkę – a przecież tego chcemy, chcemy żeby nasze nawet jeszcze nie poczęte dzieci były zdrowe, prawda? Musimy być cierpliwe, spokojne i pogodne, a co ma się zdarzyć, w końcu się wydarzy.

Tak, wiem, że łatwo pisać, trudniej zrealizować. Spokój, phi! 😉

gosiaf Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

To wyjasnia te zajscia zaraz po miesiaczce.

Gosia

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Te zajścia zaraz po “miesiączce” to raczej zajścia po krwawieniu śródcyklicznym. Uznaje się, iż dopóki nie ma owulacji nie może być mowy o miesiączce tylko o krwawieniu śródcyklicznym – którego początek nie jest pierwszym dniem nowego cyklu, tylko kolejnym już rozpoczętego. W związku z tym wówczas do owulacji może dojść nawet w dniu krwawienia, albo kilka dni po.

[Zobacz stronę]

kiki25 Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Chciałabym tak mieć kilka owu może wtedy szybciej bym miała małą fasolkę hi hi 🙂 oj ta natura rzeczywiście nas coraz bardziej zaskakuje!!!!!

Kasiek

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednej z osób uważanych za znającą się na metodach termicznych a zamieszczoną na forum gazeta.pl:
“Owszem, kobieta może w jednym cyklu jajeczkować kilka razy – dowodem tego zjawiska sa bliźnięta, trojaczki itd. ale zawsze dzieje się to w ramach nie dłuższego niż 4o godzin piku LH. Zazwyczaj 14 dni (12-16)po tym piku mamy prawdziwą miesiączkę. Zdarzyc sie może, ze ta częśc cyklu (od jajeczkowania do miesiączki) będzie krótsza niż żelazne 14 dni, ale nigdy nie dłuższa niż 18. Te nieco “rozstrzelone” liczby wynikają z faktu, ze z pomocą testu PTC nie da sie okreslic co godziny momentu jajeczkowania.”

Jedyne co warto do tego dodać, to to, że metody npr nie zakładają owulacji w połowie cyklu, natomiast średnio od 12-16 dni przed pojawieniem się następnej miesiączki

[Zobacz stronę]

dzidek Dodane ponad rok temu,

Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Serio, zwiariowac mozna. Juz zglupialam calkowicie.

Znasz odpowiedź na pytanie: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
problem z ubraniami
Kochane przyszle mamy! Mam duzy problem, brzuszek coraz większy a ja nie mam co na siebie włożyć. Wszystkie ciuchy w skleach ciążowych są na mnie za wielkie. Mam 158 cm wzrostu
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dr. Piotr Kretowicz - ktoś zna tego chama??
Jestem oburzona!!!!!!! Jak tak można!!!!!!!! Robił kilka dni temu USG mojej znajomej w 9 miesiącu ciąży (zagrożonej, z wielowodziem). Zaznaczę, że robił to USG państwowo, w szpitalu na Czerniakowskiej w Wawie,
Czytaj dalej