pamięci mojego dziecka…-jak wybrać nagrobek

Nagrobek dla mojego dziecka mial być wyjątowy. Nie…to nawet nie miał być nagrobek, to miał być pomnik. Pomnik na cześć Małej Księżniczki. Nie wiedziałam, jak to zrobić, od czego zacząć, gdzie szukać, o co pytać.
-Wiedziałam, że chcę czegoś wyjątkowego, co będzie ostatnim jakby prezentem dla mojej córki
-zaczęły mi switać kolory;
-zrobiłam wstępny projekt,
-szukałam w internecie zdjęć nagrobków dziecięcych;
-szukałam wyjątkowego kamienia;
-zaczęłam jeździć po zakładach kamieniarskich…
i tu nastapiło moje zdziwienie…brak jasnego kamienia, nie miał mi kto wykonać indywidualnego projektu…
– chciałam marmur. W jednym zakładzie chcieli mi wcisnąć płytę 5cm…to jest na parapety…granit, dałby radę, ale marmur?? Ciekawe na jaki okres dawali gwaancję, heh..
– gwarancja…właśnie… Nikt o tym nie mówił, no bo niby nagrobki się nie psują.
kolejny krok:
-znalazlam kamieniarza. Artysta…Z nim się nawet ciężko rozmawiało o pieniądzach. On się skradał do rozmów z nami. Praca z nim wyglądała w następujący sposób:
– ustaliliśmy kwotę do..
-pokazał nam fragmenty kamieni, ktore postara się dla nas ściągnąć.
-następne spotkanie,także u niego w pracowni, to zobaczyliśmy już całą płytę
-położenie płyty
-praca nad rzeźbą: widzieliśmy rzeźbę na różnych etapach pracy, od bryły nieoszlifowanego kamienia, po wykończoną z napisami.
-byłam poinformowana o dacie i godzinie montażu płyty, a potem rzeźby.
Jestem zadowolona do dnia dzisiejszego. Gdy po roku starły się napisy (wytarło się “złoto” z zagłębień), to zadzwoniłam i bez kosztów, bez problemu przyjechał i poprawił, a przy okazji zaimpregnował pomnik.
Jeżeli chodzi o koszty, to nie są małe, ale bez problemu można się umówić na płacenie w ratach. Przy każdym spotkaniu ustaloną wspólnie kwota.
Człowiek, który pomnik dla mojego dziecka przeniósł z mojej białej kartki w biały marmur, to P. Andrzej Weremczuk.
[Zobacz stronę]

Piszcie o swoich spostrzeżeniach, na co uważać, czego oczekiwać od wykonawcy. Co jest warte zaineteresowania przy doborze nagrobka.

3 odpowiedzi na pytanie: pamięci mojego dziecka…-jak wybrać nagrobek

 1. Piękny prezent. A artysta który przeniesie wizję klienta w rzeczywistość, to rzeczywiście skarb. Dobrze, że trafiliście na kogoś takiego, kto nie próbował swoich rozwiązań forsować, skoro mieliście swoje propozycje.

  • Wasyl, my zbieramy się do postawienia pomniczka dla Piotrka siostrzyczki dodania symbolicznie naszego maleństwa. Oglądałam sporo różnych wzorów, ale wszystko… to jakieś nie takie..

   Pokażę P. jak wróci tą sronkę, może to będzie i dla Nas wujście

   • Jeśli chodzi o gwarancję. Nam przy podpisaniu umowy na wykonanie nagrobka dano 2lata gwarancji na napisy (mamy kute, nie malowane) i dożywotnio na kamień.

    Całość jeśli chodzi o współprace była w sumie ok. Choć przez moment zwątpiliśmy bo trochę się wszystko przeciągnęło w czasie. Ale liczy się efekt końcowy z którego jesteśmy zadowoleni.

    Znasz odpowiedź na pytanie: pamięci mojego dziecka…-jak wybrać nagrobek

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo