Paszport dla noworodka

Witam,
Mam pytanie odnosnie wyrbienia paszportu dla dziecka Polsce. najpierw opiszę swoją sytuację: mieszkam obecnie w Norwegii, tu pracuje i stad bedzie i wyplacany zasilek macierzynski, ale chce urodzic w Polsce. Temin porodu mam na kwiecien. Do Polski wybieram sie w lutym. Zaraz po urodzeniu chce jak najszybciej wyrobc paszport zeby przyjechac do meza do Norwegii. Tylko nie wiem jak dlugo to moze mi zajac czasowo (wyrobienie paszportu)? Zaraz po urodzeniu dziecka trzeba zglosci ten fakt w USC, oni po ok 2 tygodniach (?) wystawiają akt urodzenia, ale dalej trzeba czekac na nr pesel (jak dlugo)? Potem wniosek paszportowy i oczekiwanie na paszport. Tyle ze meza nie bedzie przy wyrabianiu paszportu dla dziecka czyli on musi zlozyc podpis na wniosku w obecnosci notariusza, czy tak? W innym przypadku taka zgoda (bez jego obecnosci ) jest niewazna..
No i pytanie finalne , cz ktoras z was miala podoba sytuacje? Tzn. spieszylyscie sie z wyrobieniem pszportu i ile Wam to zajelo czasowo (poczawszy od aktu urodznia…)?
Pyta, bo tu w Norwegii tez bede musiala dopilnowac pewnych spraw urzedowych i dosyc spieszno mi bedzie.. a chce miec dopiete wszysko na ostatni guzik i nie chce zeby jakies “nieprzewidziane okolicznosci mnie zaskoczyly…

9 odpowiedzi na pytanie: Paszport dla noworodka

joka Dodane ponad rok temu,

ja nie wyrabiałam jeszcze paszportu dla mojego synka ale jak pilnie potrzebowalam wyrobić paszport dla siebie Pani z Urzędu Miejskiego skierowała mnie do Urzedu Wojewódzkiego, żeby maksymalnie przespieszyć wyrobienie paszportu – trwalo to od złożenia wniosku chyba 8 dni jak dobrze pamietam. Najdłużej czeka się na paszport w okresie wakacyjnym (lipiec/ sierpień).

Odnosnie aktu urodzenia – ja czekałam chyba tydzień, to zalezy jak szybko szpital zgłosi fakt urodzenia dziecka do UM. Jak poprosisz, to pewnie wydadzą dość szybko.

Dzwoniłamprzy okazji planowanego wyrobienia paszportu do mojego urzedu i zapytałam o Twój przypadek. Twoj mąż bedzie musiał złozyc zgodę na wyrobienie paszportu dla dziecka w obecności konsula i z takim dokumentem Ty i dziecko musicie się stawić w urzedzie – do tego potrzebny jest akt urodzenia, zdjecia, opłata 30 złotych. Potrzebny bedzie też nr pesel.

Mam nadzieję,że pomogłam 🙂

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mewa:Witam,
Mam pytanie odnosnie wyrbienia paszportu dla dziecka Polsce. najpierw opiszę swoją sytuację: mieszkam obecnie w Norwegii, tu pracuje i stad bedzie i wyplacany zasilek macierzynski, ale chce urodzic w Polsce. Temin porodu mam na kwiecien. Do Polski wybieram sie w lutym.

Bierzesz pod uwagę, że być może będziesz musiała za poród zapłacić? I za wizyty u lekarzy przed porodem też?

Na paszport w W-wie przed wakacjami czekaliśmy miesiąc.

mewa Dodane ponad rok temu,

[QUOTE=kurczak;1782413]Bierzesz pod uwagę, że być może będziesz musiała za poród zapłacić? I za wizyty u lekarzy przed porodem też?

QUOTE]

Jestem tego świadoma 🙂
Choc przed wyjazdem do Poolski zamierzam zlozyc odpowedni druk w tutejszym urzedzie, nie pamietam E106 lub E 109 – j est to zgoda tutejszych wladz na pokrycie kosztow leczenia w Polsce, na dany okres. Jezeli takiej zgody nie uzyskam, albo uzyskam zbyt pozno, to pokryje koszty z wlasnej kieszeni – ale wtedy zdecyduje sie chyba na porod w prywatnej klinice…Nie wiem il kosztowalby mnie porod w szpitalu panstwowym + opieka po porodzie przez kilka dni nade mna i dzieckiem, moe ktoras z was sie rientuje jak to wyglada cenowo?
Bede rodzic w Gdnsku i tutaj np. w Swissmedzie za porod i dalsza opieke po porodzie placi sie : 4500 za porod naturalny i 5000 za cesarke (niezaleznie od ilsci dni spedzonych po porodzie w szpitalu). Za porod placi sie po porodzie, bo mozna probowac naturalnie a w trakcie zmieic zdanie i zdecydowac sie na cesarke o ile to bedzie mozliwie…
Jestem pewna tego ze nie chce ryzykowac zdrowia dziecka i rodzic tutaj w N …nie bede sie wdawac w szczegoly ale kilka przypadków moich znajomych skutecznie mnie zniecheciło…

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mewa:[QUOTE=kurczak;1782413]Bierzesz pod uwagę, że być może będziesz musiała za poród zapłacić? I za wizyty u lekarzy przed porodem też?

QUOTE]

…Nie wiem il kosztowalby mnie porod w szpitalu panstwowym + opieka po porodzie przez kilka dni nade mna i dzieckiem, moe ktoras z was sie rientuje jak to wyglada cenowo?
ło…

Tu:
[Zobacz stronę]

chyba najdroższy w Polsce.

Chociaż jak kojarzę cennik z Solca, gdzie rodziłam to wygladał podobnie.
Gdańskich nie znam, więc nawet nie wiem, gdzie szukać…

gosik Dodane ponad rok temu,

W moim mieście akt urodzenia ma się od ręki. Na pesel czekałam równo 4 tygodnie, na paszport 3 tygodnie, czyli minimum 7 tygodni….

jaewa Dodane ponad rok temu,

U nas problemem przy wyrobieniu paszportu było zdjęcie dziecka, a właściwie jego otwarte oczy. Pani fotograf powiedziała, że tak musi być. Olaf miał wtedy miesiąc i jakoś się udało. Czekaliśmy na odbiór równo 4 tygodnie.

gosia Dodane ponad rok temu,

Teraz nie ma sezonu, więc może wyrobienie paszportu trwać krótko. Latem czekaliśmy 3 tygodnie.

magda Dodane ponad rok temu,

Nasz Michał miał paszport wyrabiany miesiąc po urodzeniu. Czekaliśmy ok miesiąc na tymczasowy, bo z normalnym było by dłużej. Nie wiem jak teraz to wygląda.

Dodane ponad rok temu,

wyrabialiśmy małej tymczasowy…trwało to kilka dni

musisz mieć do tego pesel i akt urodzenia

akt urodzenia, jeśli szpital się spręży, możesz iść wyrobić już na 2-3dzień po porodzie

pesel- żeby przyspieszyć, walisz z aktem urodzenia do urzędu miasta do obywatelskich…mormalnie um czeka na inf z usc i może to trochę potrwać….na pesel czekałam tydzień

Znasz odpowiedź na pytanie: Paszport dla noworodka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Mały come back
Hej dziewuszki kochane! Gryzie mnie cuś i muszę się tym z Wami podzielić. Chyba nie chodzi mi o nadzieje i nakręcanie się, bo to nie ma sensu. W zasadzie wiem co
Czytaj dalej
Dla starających się
co z tą owulacją i temperaturą...
Witam wszystkie starające się :) Ja już staram się od roku a od 1,5 nie stosuję antykoncepcji i bez powodzenia. Faze do owulacji mam długą,lutealną z moich obserwacji,chociaż nie każdy cykl obserwowałam,ale
Czytaj dalej