PAŹDZIERNIK 2007 – za chwilę my

Już wakacje się skończyły, obiecałam nową listę ale same wiecie, forum nie działało. Więc teraz na parę dni przed naszym miesiącem zapraszam do pogawędek! Tę listę mogę dość łatwo edytować więc jeśli za bardzo się nie rozpiszemy to może zostać ten wątek też na październik – jak uważacie? Zobaczymy.
Bardzo jestem ciekawa jak rozwija się Szymuś, synek moniuni, czy ktoś ma jakieś wieści?
I kto urodzi następny? Nie jest powiedziane – jak wiadomo – że będzie po kolei jak w tabelce 😉
Mnie w każdym razie się nie spieszy, do terminu chętnie wytrwam.
Jeśli jakieś informacje pominęłam w tej tabelce to proszę o poprawkę – zmienię tak jak trzeba. Piszcie jak Wasze wagi, obwody, wyprawki, samopoczucie?

Dagmara i synek w październiku

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: PAŹDZIERNIK 2007 – za chwilę my

 1. pazdziernik2007 Dodane ponad rok temu,

  na nowy wątek proszę! 🙂

  Zgodnie z wolą Olinji zrobiłam nowy wątek naszego miesiąca, w którym w miarę możliwości na bieżąco będę aktualizowała pojawiające się dzieciaczki. Podejrzewam, że martowska musiała już urodzić i to może we wrześniu ale nie ma tam informacji, więc póki co stan jaki był – jedno dzieciątko moniuni urodzone – niestety i tu brak wieści co z nim.
  Ale niedługo się posypie, co? 🙂 Zapraszam na nowy wątek!
  PS. Olinja, jeśli to czytasz to możesz znowu zrobić te linki pod tabelką tak jak tu, bo nie wiem jak to się robi – dzięki!

  • Re: Po Wizycie

   wszystko ok z tą pozycją drugą, przeczytaj sobie :

   Położenie – Jest to stosunek długiej osi płodu od długości macicy. Położenie może być
   – podłużne gdy tułów płodu leży wzdłuż osi pionowej ciała matki
   – poprzeczne gdy płód leży w poprzek względem długiej osi ciała matki, skierowana jest do któregoś z boków
   – skośne gdy płód znajduje się w położeniu pośrednim pomiędzy położeniem poprzecznym i podłużnym

   Ustawienie – Jest to stosunek grzbietu płodu do wewnętrznej ściany macicy. Ustawienie może być lewe (ustawienie II) gdy grzbiet płodu znajduje się po lewej stronie lub prawe (ustawienie II) gdy grzbiet płodu znajduje się po prawej stronie. Oprócz tego ustawienie może być przednie lub tylne gdy grzbiet płodu znajdujes się odpowiednio do przodu lub do tyłu.

   Ułożenie – Określa stosunek części płodu względem siebie. Ułożenie może być przygięciowe lub ogięciowe (wierzchołkowe, czołowe, twarzyczkowe)Prawidłowe jest ułożenie gdy główka znajduje się mocnym przygięciu czyli bródka jest oparta o klatkę piersiową.

   Wstawianie się – Jest to stosunek części przodującej płodu względem kanału rodnego. Wstawianie określa jak głęboko w kanale rodnym znajduje się najdalej wysunięta do przodu część płodu.

   Prawidłowym położeniem płodu jest położenie podłużne główkowe kiedy płód leży wzdłuż długiej osi ciała matki, z główką znajdującą się na dole, ustawienie I – grzbiet po stronie lewej lub ustawienie II gdy grzbiet po prawej stronie, ułożenie przygięciowe potylicowe gdy główka dotyka bródką klatki piersiowej a najniżej położoną częścią płodu jest tylna część jego główki, czyli potylica.

   • Re: na nowy wątek proszę! 🙂

    Jaką tam wola :):):)

    Dałam tylko znac, że czekam i czujna jestem 🙂
    Juz zrobione.

    Jak chcesz wpisać adres pod słowem to wpisujesz to tak
    [ url=https://tu adres]słowo[ /ur l]
    bez spacji oczywiscie

    Jonatan

    Edited by Olinja on 2007/10/03 11:27.

    Znasz odpowiedź na pytanie: PAŹDZIERNIK 2007 – za chwilę my

    Dodaj komentarz

    Mozarella w ciąży

    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

    Czytaj dalej →

    Ile kosztuje żłobek?

    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

    Czytaj dalej →

    Dziewczyny po cc – dreny

    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

    Czytaj dalej →

    Meskie imie miedzynarodowe.

    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

    Czytaj dalej →

    Wielotorbielowatość nerek

    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

    Czytaj dalej →

    Ruchome kolano

    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

    Czytaj dalej →
    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo
    Enable registration in settings - general