Pazurki….

Mojemu synkowi zdarza się porządnie zadrapać w twarz (zazwyczaj robi to przez sen). Obcinam mu paznokcie mniej więcej co trzy dni – tak cholernie szybko one rosną. No, ale mimo, że pazury ma krótkie to jednak ostre. Zakładam mu na dłonie skarpetki, ale po chwili ściąga je sobie bezproblemowo. Co mam więc robić, żeby ochronić tę słodką buźkę przed zadrapaniami? Bardziej obcinać paznokcie? Ale nie mam odwagi tak tuż przy skórze…. Boję się, że go uszkodzę…. Pomocy!

Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

6 odpowiedzi na pytanie: Pazurki….

gosiek Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

a ja właśnie obcinam przy skórze- bo inaczej Tamarcia poszkachtowałaby sobie całą buzię- drapie się zwłaszcza gdy jest śpiąca, albo właśnie w nocy gdy się przebudzi.
to najlepszy pomysł, a rękawiczki na rączki gdy robi się coraz cieplej nie są wskazane

Gosiek i Tamara ur.10.05.02.
/

nikola15 Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

Moja córcia też ciągle się zadrapywała na bużce więc jestem zmuszona obcinać jej paznokietki jak najkrócej się tylko da.
Dagmara i Oliwia (prawie 5 m )

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

Ja co prawda tego nie robię bo nie mam tego w domku, ale wyczytałam, że dobrze jest po obcięciu paznokietek przejechać je pilniczkiem (specjalnym dla dzieci). Wtedy paznokcie nie będą ostre i dzidzia się nie podrapie. Ja obcinam paznokcie synkowi tak krótko jak sie da i staram się też ciut te boczki obciąć które są takie ostre.
Pozdrawiam
Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

beatach Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

Jak Maximilian byl maly, mielismy ten sam problem. Baz przerwy gdzies sie udrapnal.
Przewaznie pilowalam mu paznokietki na ograglo, co pomagalo. Jednak tylko troche odrosly a juz stwarzaly niebezpieczenstwo dla slodkiej buzki.
Ah te pazurki 🙂 W sumie to sie nie obedzie bez “drasniecia”.

Pozdrawiam serdecznie
BeataCh mama Maximiliana

Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

Spróbuj trochę więcej, moj mały też był trochę podrapany. Dzieci wykonuja przez sen takie nie skoordynowane ruchy ale to minie, niedługo będzie spokojnie spał.

Ania mama 1,5 rocznego Michałka

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: Pazurki….

Mozesz zakładać mu większy kaftanik a wtedy rekawki bedą za długie i rączki schowają się w nich – nie ma szans żeby się podrapał.

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Pazurki….

Dodaj komentarz

Dla starających się
CIĄŻA
chyba jestem pierwszy dzień w ciąży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Marzenka
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Powspominajmy - zachcianki
Właśnie rozmawiałam z koleżanką w ciąży, która opowiadała mi o swoich zachciankach. I zaczęłąm wspominać, co też ja wyprawiałam. Miałam np. tydzień pod znakiem spagetti - jadłam na śniadanie, obiad
Czytaj dalej