pełnomocnictwo

czy moge sama poszukac w necie? czy musze sie wybrac do notariusza?
moja babcia ma 80-lat, opiekuje sie nia i ostatnio w mzbm niechcieli mi nic powiedziec,bo nie jestem upowazaniona
jak to jest?

12 odpowiedzi na pytanie: pełnomocnictwo

gobin Dodane ponad rok temu,

co to jest mzbm?

bertolumia Dodane ponad rok temu,

opiekuna prawnego załatwiasz w sądzie rodzinnym

lilus82 Dodane ponad rok temu,

Miejski Zarząd Budynków Publicznych 🙂 chyba

weronika Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gobin:co to jest mzbm?

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych?strzelam:)ale myślę,że chodzi o spółdzielnię jakąś:)
w zamierzchłych czasach kiedy nie byłam żoną mojego męża i mieszkaliśmy w jego mieszkaniu,to do wszelkich przesyłek listowych poleconych, załatwianiu spraw w spółdzielni,gazowni itd. miałam pełnomocnictwo notarialne,w którym było wyszczególnione do czego jestem upoważniona.Kosztowało to ok.120zł u notariusza.Ale np.odbierać listów poleconych z sądu i tak nie mogłam,chociaż było napisane,że wszelkie polecone mogę odbierać.

gobin Dodane ponad rok temu,

jak to spraw gazownia, elektrownia administracja miałam zwykłe upoważnienie
sądowe można odebrać polecone jak na poczcie masz ichnie upoważnienie

weronika Dodane ponad rok temu,

mi właściwie w spółdzielni zaczęło być notarialne upoważnienie potrzebne,jak sprzedawałam mieszkanie pod nieobecność męża i właściwie tylko wtedy było użyte:)
wcześniej miałam upoważnienie notarialne,ale właściwie nie wiem po co,bo nikt nigdy o nie nie pytał,ale woziłam ze sobą,żeby nie było problemu. Mąż je zrobił asekuracyjnie, ze względu na częste i długie wyjazdy poza granice kraju.

su Dodane ponad rok temu,

to zależy czy babcia jest ubezwłasnowolniona jesli tak to całkowicie czy częściowo czywogóle niejest….jesli jest ubezwałsnowolniona całkowicie musisz starać sie zostać jej opiekunem prawnym jeśli częściowo to musi byc ustanowiona kuratela, jesli ma pełną zdolnośc do czynności prawnych to wystarczy pełnomocnictwo.Forma pełnomocnictwa zależy od charakteru czynności prawnej do dokonania której pełnomocnictwo zostało udzielone.

stokrotka22 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gobin:co to jest mzbm?
Miejski Zarzad budynków Mieszkalnych
🙂

stokrotka22 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Su:to zależy czy babcia jest ubezwłasnowolniona jesli tak to całkowicie czy częściowo czywogóle niejest….jesli jest ubezwałsnowolniona całkowicie musisz starać sie zostać jej opiekunem prawnym jeśli częściowo to musi byc ustanowiona kuratela, jesli ma pełną zdolnośc do czynności prawnych to wystarczy pełnomocnictwo.Forma pełnomocnictwa zależy od charakteru czynności prawnej do dokonania której pełnomocnictwo zostało udzielone.
jest zdolna całkowicie
ale wszystkie rzeczy załatwiam ja

su Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez stokrotka22:jest zdolna całkowicie
ale wszystkie rzeczy załatwiam ja

no to pelnomocnictwo wystarczy. Z tymi pełnomocnictwami udzialnymi przez osoby fizyczne to jest neistety tak,że do takich zwykłych rzeczy nie jest wymagana forma notarialna, ale z uwagi, ze ciezko udowodnic czyj podpis naprawde widnije na takim pełnomocnictwie urząd moze wymagac, zeby babcia złozyła je w obecności urzednika.kolejny urząd czy podmiot może wymgac tego samego itd, itd. Skończyło by się na tym,że musialabys pójśc z babcią wszędzie gdzie coś za nią zlatwiasz:( a to bez sensu- latwiej isc do notariusza raz zapłacic 25 czy 30 zł i z takim pełnomocnictwem już wsżedzie chodzic:)
Pozostaje jeszcze treść pelnomocnictwa(ogolne czy szczególne, ale to już dluższy temat i napewno notariusz wszystko Ci wyjaśni:)sorry za mega błędy, ale Ptas mnie atakuje i się mega spieszebo juz od co najmneij 45 minut powinna spać:)

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez stokrotka22:czy moge sama poszukac w necie? czy musze sie wybrac do notariusza?
moja babcia ma 80-lat, opiekuje sie nia i ostatnio w mzbm niechcieli mi nic powiedziec,bo nie jestem upowazaniona
jak to jest?

u nas wystarczy pisemne upowaznienie oplacone w urzedzie 😀

stokrotka22 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:u nas wystarczy pisemne upowaznienie oplacone w urzedzie 😀
zapytam
dziekuje za rady 😉

Znasz odpowiedź na pytanie: pełnomocnictwo

Dodaj komentarz

Polecam
Szukam aparatu fotograficznego
Dziewczyny pomóżcie. Na aparatach znam się jak świnia na gwiazdach, przebrnęłam przez wątek na "zdjęciach", ale jak dla mnie jest zbyt profesjonalny, nic nie rozumiem. Szukam aparatu w granicach 600-700 zł mniej
Czytaj dalej