Picie kawy w ciąży

Witam mam takie małe pytanko o picie kawy w ciąży jakie macie zdanie na ten temat może od swojego lekarza albo z własnego doświadczenia. Mi lekarz powiedział że mi to nie zaszkodzi a nawet może pomóc przy niskim ciśnieniu ale ja mam jednak pewne obawy. Przed ciążą nie przeżyłam dnia bez małej czarnej a nawet dwóch i teraz mam ciężko przez cały dzień i mimo iż piję teraz słabą bo tylko z 1 małej łyżeczki to jednak mam pewne obawy czy nie szkodzę maleństwu. Napiszcie mi poroszę co o tym myślicie.

23 odpowiedzi na pytanie: Picie kawy w ciąży

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Piłam dwie dziennie, jedną mocniejszą, drugą słabszą, zwłaszcza na początku ciąży bez kawy ani rusz. Teraz piję jedną słabą rano, czasami zdarza mi sie espresso. Mój lekarz nie ma nic przeciwko (przed ciążą piłam 3 mocne), znam sporo dziewczyn, które piły kawę w ciąży i nic dzieciom nie było. Znania są podzielone. Myślę, że to indywidualna decyzja. Ja bez kawy się obyć nie mogę, mam bardzo niskie ciśnienie. Jeden lekarz Ci powie, że kawa szkodzi, inny że nie. Są kobiety, które uważają, że kawa w ciąży to szkodzenie dziecku, ja do takich nie należę, ale ja generalnie nie lubię przesady i nadmiernego “trzęsienia się”.
Pozdrawiam i miłej porannej kawki życzę ;-))

karolina81 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

nie tzreba rezygnowac z kawy, wazne jest ile filizanek dziennie sie wypija. Mysle ze 2 filizanki dziennie wam nie zaszkodza. !

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

W pierwszej ciazy nie pilam. Teraz pije jedna filizanke regularnej mocy w ekspresu cisnieniowego, sporadycznie nawet dwie.
Na niskie cienienie nie pomaga, ale pomaga rano bezbolesnie otworzyc oczy

rafa Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Witam!!Jeśli chodzi o mnie to uważam,że na czas ciąży powinno się zrezygnować z kawy,papierosów,piwa…choćby nawet w małych ilościach.Wszystko to przecież dla zdrowia dzidziusia.Wiem,że lekarze mówią,że w małych ilościach piwo czy kawa nie zaszkodzą ale ja jestem za całkowitą rezygnacją z tego na czas ciąży. Przez te 9 miesięcy bez problemu można to zrobić bo wtedy najważniejsze jest dziecko.Więc według lekarzy,przynajmniej niektórych taka mała ilość kawy jak pijesz nie zaszkodzi ale powtarzam ja tak na wszelki wypadek(może jestem przewrażliwiona;))nie jestem nawet za taka małą ilością:). Po porodzie będzie można znów sobie kawkę czy piwko wypić. Pozdrawiam!!

ja3 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Uważam, że nie należy zregygnować z wszystkiego. Jak nie mogłam pić nic to tym bardziej nie wypiłam kawy. Jednak gdy odzyskałam siły, to piję. Uważam, że nic do przesady. Lekarze zawsze będą przekonywać, że najlepiej by było gdyby…… Jednak nigdy nie jesteś pewna jakie dziecko urodzisz. Ile narkomanów i alkoholików rodzi zdrowe dzieci. Poza tym o jakich chorobach mówimy. Fanatyk wmówi Ci, że jeżeli Twoje dziecko będzie nosić okulary, będzie nadpobudliwe, itp. to zapewne źle się odżywiałaś podczas ciąży lub używałaś używek. Wegług mnie należy zachować pewien umiar ale nie do przesady. Zresztą nawet lekarze nie są do końca zgodni, co jest przyczyną wad płodu. Są przecież nawet teorie, że lamka wina bądz piwo od czasu do czasu są wskazane. Uważam,że ci co się katują odmawiając sobie kompletnie wszystkiego i ci, którzy głoszą takąś teorię po prostu wolą dmuchać na zimne. Pozdrawiam

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Ja też miałam obawy na początku (bałam się skurczy, jestem z osób wrażliwych na kofeinę), ale w pracy bez kawy wymiękam. No i piję, nawet 2 razy dziennie, bo inaczej nie jestem w stanie się zmusić do czegokolwiek.
Na razie nie zaszkodziło 🙂

2308 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Ja wyznaję zasadę, że organizm sam wie, co jest dla niego dobre. Ja przed ciążą piłam 6 kaw dziennie, co prawda słabych i z mlekiem. Jak dzidziuś zaczał dawać o sobie znać zupełnie mnie odrzuciło od kawy, czy nawet herbaty. Teraz zaczynam czuć się lepiej i dziś poraz pierwszy wypiłam kawę. Myślę, że jak masz ochotę, to nikomu to nie zaszkodzi. Bardziej rygorystyczna jestem jeśli chodzi o alkohol. Papierosów nie palę w ogole więc się nie wypowiadam, ale miałam koleżankę, która przed ciążą bardzo dużo paliła i w ciąży też jej się to zdarzało. Urodziła zdrowe dziecko. Tak więc to nie jest regułą.
Najważniejsze jest żeby w żadną stronę nie przsadzać.

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Nie zaszkodzi…Zwłaszcza jeśli ciśnienie masz w normie. Choć ja nawet uważam, że 1 czy 2 kawy dziennie zrobione z 1 1/2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej nie są w stanie znacząco podnieść ciśnienia. Sprawdzone przeze mnie! 🙂
Smacznej kawki życzę! 🙂

Wioletta i Tomek 2l. i 10 m-cy

anika2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Czytałam, że ograniczenie picia kawy dla kobiet w ciąży wynika z tego, że kawa jest moczopędna i moze prowadzić do złej pracy nerek u cięzarnej kawoszki. Ważne jest, by po wypiciu kawy uzupełnić płyny np. wodą mineralną. Ja dylematu nie miałam, po prostu odrzuciło mnie od kawy, jak tylko zaszłam w ciążę. Teraz sporadycznie kawę wypiję, jak będę karmić piersią, to raczej odstawię kawę, by nie mieć kłopotów z usypianiem dziecka!

Ania, Ala i grudniowe maleństwo

mai Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

pilam jedna z mleczkiem- lekarz nie widzial przeciwskazan

Marta &

morena Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

ja piję jedną dziennie, całą ciążę – i jedna, i drugą 😉

Asia, Hania 21.07.2005 i

justonka Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

ja mam awersje do kawy więc na szczesnie nie mam problemu – poza tm zawsze byłam herbaciarą 😀 ale ponoc kawa nie jest zakazana w zdrowych ilosciach 🙂

Justonka i groszek 😀

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Nie mogę się wypowiedzieć, bo taka kawa jak ja piję… znajomi się śmieją, że to mleko z kawą. W pierwszej ciąży znajomy lekarz powiedział mi jedną fajną rzecz: lepiej czasem pozwolić sobie na odstępstwo, jeśli organizm naciska, niż walczyć z pokusą.

+ Mr. Bean (ok. 10 grudnia 2006)

kallan Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Zgadzam się co do kwestii papierosów i alkoholu (choć małe piwko w ciąży zdarzyło mi się wypić), ale co do kawy już nie. Równie dobrze trzeba by było zrezygnować z herbaty, która też zawiera kofeinę (zwaną też teiną). Znam wiele osób, które nie piją kawy, ale herbatę za to bardzo często.
Szkodliwe jest ich spożywanie w zbyt dużych ilościach. 1-2 filiżanki dziennie nie zaszkodzą, chyba że przeciwskazaniem jest za wysokie ciśnienie.
Ja piłam 1 kawę dziennie będąc w ciąży z Tomciem. Przestałam około 30 tygodnia, kiedy okazało się, że mam cukrzycę ciężarnych i tylko dlatego, że gorzka kawa i herbata po prostu mi nie przechodziły przez gardło. Mały urodził się zdrowy, a ciąża przebiegała prawidłowo.
Pozdrawiam i życzę więcej luzu. Lekarze wiedzą, co jest dobre dla dziecka, nie trzeba ciągle i “na wszelki wypadek” podważać ich zdania.

fresz Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Ja zawsze dzień rozpoczynam od małej czarnej, ale w ciąży ani jednej ani drugiej nie piłam kawy w ogóle. Po prostu sama sobie tak postanowiła, w końcu to kofeina i zwłaszcza na czczo nie jest zdrowa. Z tego co wiem, w rozsądnych ilościach kawa na pewno nie zaszkodzi dzidziusiowi. Ja sobie odmówiłam, było na poczatku ciężko, ale dla dzidziusia na pewno zdrowo, bo zamiast kofeinki z rana “dostawał” kakao

Ania & Kuba & Marcel

rafa Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Tak jak napisałam uważam,że najlepiej jest z tych rzeczy w ciąży zrezygnować choć wiadomo,że jeśli zdarzy się wypić piwko czy kawę to nic się nie stanie:). Chciałabym tak zrobić ale różnie może być…i napewno jestem przygotowana,że jakieś piwo czy kawa mogą mi sie trafić;). Pozdrawiam

anitka Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Ja mam nieskie ciśnienie, z racji tego że ciąża je trochę podnosi to teraz moje ciśnienie jest super 110/70 :)). Przy niskim ciśnieniu 1 kawa dziennie nie szkodzi, oczywiście nie siekiera. Ja od początku pijam taką z 1 łyżeczki na kubek ok.350 ml z ogromną ilością mleka. Dobrze się po niej czuję.

Anitka, Bartuś (5.08.2003) i

joanna24 Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Ja tez piłam 1 filiżankę kawy.Zwykłej sypanej.

https://babybrabbel. Nl/babybanner/1143638640/9/1/1/255/165/165/0/148/206/gracjan.png[/img][/url]

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Piłam, dość słabą.

K.

Łukasz (prawie 4) Karolina (1,5 r)

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Picie kawy w ciąży

Było tutaj 🙂

Dodam i swoje 3 grosze 😉 Piłam 1 kawę dziennie, z 1,5 łyżeczki z mlekiem i nic się nie stało 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Picie kawy w ciąży

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
przyjaźń między kobietami
...myslicie, że istnieje? Taka szczera, bez zazdrości, plotek? [b]=Juleczka= 12.12.2004[/b]
Czytaj dalej
Dla starających się
To najprawdziwszy cud!!!!
Po 6 miesiącach starań o dzidziusia zobaczyłam wreszcie 2 magiczne kreseczki. Dziś byłam u Pani doktor, która potwierdziła moją tezę. Jestem w ciąży!!!!! Czuję sie fantastycznie, rozpiera mnie energia, jest cudownie. Wierzę,
Czytaj dalej