pielęgnacja siusiaczka c.d.

Jakiś czas temu zastanawiałyśmy się czy powinno się maluszkom ściągać napletek i myć tam siusiaczek. Były różne opinie, pamiętacie? Otóż wbrew temu co zalecił mi pediatra, czytałam i mówił mi wczoraj o tym ortopeda, że można tylko odsunąć dosłownie sam koniuszek i bardzo delikatnie! zamoczyć, przemyc, gdyż każde jednorazowe dalsze zsuwanie napletka powoduje powstawanie blizn, które dadzą o sobie znać w dorosłym życiu naszych małych mężczyzn.

Iwona i Bartek

6 odpowiedzi na pytanie: pielęgnacja siusiaczka c.d.

pokemon Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

mi położna poleciła przemywanie siusiaczka przy codziennej toalecie solą fizjologiczną co robię do teraz. Ja spotkałam się z opinią o nie ściąganiu napletka. Mój starszy syn od początku miał wąski (ma teraz 5 lat) i nie ściągał mu się. Będąc u różnych lekarzy (kontrolnie) wszyscy stwierdzili że ma jeszcze czas wię cierpliwie czekamy. Nadmienię zenie robiły mu się żadne problemy w związku z wąskim napletkiem.Interwencja jest podobno potrzebna gdy ma problemy z siusianiem lub zbiera mu się coś pod skorką lub ma zakażenia. Mały nic takiego nie przechodził.
Pozdrawiam
Zobaczymy co lekarz powie przy najbliższej wizycie.(pamiętam jak byłam w podsawówce to chłopcom sprawdzano napletek w 8 klasie)
pozdrawiam Pa pa

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

Dawidek ma bardzo luzny napletek i pediatra kazala przed kapiela go delikatnie sciagac (nic na sile) i przemywac przegotowana woda

Pozdrowienia
smoki i podejrzanie grzeczny Dawidek 😉
(8 tygodni)

jan2lilly Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

Kochane, moj maz podgladnal, o czy czytam i wymogl wrecz na mnie napisanie zdania : kobiety, rece precz od naszych maluchow. Mieszkamy w Niemczech, moze co kraj to obyczaj ale tutaj do 2-go roku zycia dziecka rzeczywiscie rece precz. Chba, ze byloby cos niepokajacego ( sinienie, bole przy siusianiu i.t.p ). Pozdrawiam

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

Hmm…mnie też położna poleciła przemyć watką zamoczoną w przegotowanej wodzie tylko samego czubeczka. Tam pod napletkiem zbiera się biała substancja, która jest czymś naturalnym i nazywa się to (?) mastką (?). Też nadmiernie nie chcę dotykać maluszkowi jego siusiaka.

Pati

Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

No tak a co robić gdy tam w środku pojawiła się taka biała maż, musiałam ją usuwać gazikiem i smarować antybiotykiem, boże czy ja mu krzywdy nie zrobiłam, nikt mi nie powiedział że mogą powstać blizny!!!

Ania mama rocznego Michałka

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: pielęgnacja siusiaczka c.d.

Nie nalezy tej białej substancji czyścić. Ona tam ma być. Przeciera się tylko watką ten czybeczek siusiaka, co sam wystaje i leciuteńko sprawdzić ile napletek się zsuwa i to tez raz lub ze dwa razy przetrzeć. Wszystko leciutko.

Pati

Znasz odpowiedź na pytanie: pielęgnacja siusiaczka c.d.

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
MARZĘ O SYNKU,PORADZCIE?
Dostałam i tym razem okres,więc z prezentu na mikołaja nici chyba?Może uda się w przyszłym roku? Poradzcie mi,dostałam okres 4.11.Kiedy mogę mieć owulację przy cyklu 29/30 dniowym?Marzę o synku i wiem,że
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Opowieść o mężu co w nocy pomagał..
Otóż obecnie mój mąż w ramach pracy jest na kursie, który trwa od 8.00 do 13.30 i o 14.00 jest już w domu. W związku z tym bardzo mi w
Czytaj dalej