Pieniążki?

Ja nie pracuję, a mąż ma malutką firmę jednoosobową. Czy jakieś pieniążki z ZUS-u coś dostaniemy na nasze maleństwo jak się urodzi? A może byłoby lepiej się prywatnie ubezpieczyć, ale gdzie i czy na to już nie jest za późno. Dziękuję za pomoc, bo przyznam się, że jestem “zielona” w tych sprawach.

[obrazek]http://lilypie.com/days/050713/4/6/1/+1[/img][/link]images[/obrazek.gif]

2 odpowiedzi na pytanie: Pieniążki?

Dodane ponad rok temu,

Re: Pieniążki?

Najlepiej będzie jeśli zapytasz o to w Urzędzie Miasta lub w Opiece Społecznej. Jeżeli dochód na osobę nie przekracza 504 zł to w przypadku zatrudnienia w innej firmie otrzymuje się jednorazowo 500 zł i potem jeszcze jakieś grosze co miesiąc. Niestety nie wiem jak jest w sytuacji, gdy ma się własną firmę. Pozdrawiam

Aga

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: Pieniążki?

Zasilek porodowy z ZUSu jednorazowy: 500 zl. Dodatek rodzinny w sytuacji gdy dochody w rodzinie nie przekraczaja 504 zl/osobe: 43 zl/dziecko.
Rozumiem, ze nie bylas zatrudniona w czasie ciazy – jesli tak to sytuacja troche inna. Dostaniesz jeszcze z opieki (przy kryteriach jak wyzej) co miesiac 400 zl przez 2 lata – zasilek wychowaczy, pod warunkiem, ze dziecko nie bedzie chodzilo do przedszkola/zlobka. A przez pierwsze 16 tygodni – macierzynski z pracy.

Magda & Marcia

Znasz odpowiedź na pytanie: Pieniążki?

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Co sie dzieje z kiuikiem??
No właśnie czy ktoś wie?? Anka i Basiulec z 17.12.2002[img]http://foto.onet.pl/upload/14/16/_416773_s.jpg[/img]
Czytaj dalej
Dla starających się
Kiedy zacząć badania ?
Staramy się o dzieciątko już 12 cykl. Około 6-tego cyklu mój lekarz powiedział mi, że nie ma się jescze co martwić. Wiem, że tym razem znów nic z tego -
Czytaj dalej