pierwsze ruchy Dzidzi

Cześć Dziewczyny !
Mam pytanie. Kończę właśnie 17 tydzień. Czy takie dziwne bulgotanie w brzuchu można uznać za pierwsze próby nawiązania kontaktu przez Dzidzię? I czy Waszym bulgotaniom towarzyszą dźwięki – bo moim tak. Nie spałam wczoraj do 1 w nocy wsłuchując się w brzuszek. Miałam wrażenie ,że Dzidzia odpowiada np. na uciśnięcie brzucha – swoim bulgotem. Jak myślicie?
I czego mogę się teraz spodziewać? Jak to było u Was ?

Maxia + Dzidzia (11.02.04 – wg usg)

3 odpowiedzi na pytanie: pierwsze ruchy Dzidzi

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: pierwsze ruchy Dzidzi

Jeśeli to bulgotanie nie odczuwasz jako ruchy jelit to sa to jak najbardziej ruchy Twego dziecka, które teraz pływa sobie w twoim brzuszku jak w akwarium. Ja pierwsze rychy poczułam pod koniec 16 tyg. ciązy, pomimo, że noszę pierwsze dziecko. tak samo się wsłuchiwałam mocno w brzuszek, lecz pierwszy zdecydowany ruch był tak mocny, ze nawet maż wyczuł przez brzucho trzepoczącego motylka.
Traz to w brzuchu mam słonia

Pozdrawiamy,

Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: pierwsze ruchy Dzidzi

ja pierwszy ruch poczułam też w 17 tygodniu….
a brzucha nie uciskaj ….


chmurka 21.09

aga1808 Dodane ponad rok temu,

Re: pierwsze ruchy Dzidzi

Cześć, całkiem niedawno zadawałam podobne pytanie na forum. Teraz jestem pewna, że to ruchy dzidziusia. Pierwsze zaczęłam czuć w 16 tygodniu. Na początku miałam wrażenie, że coś mi “jeździ” w jelitach, było to też podobne do zbierania się gazów (sorki za bezpośredniość:-)) W tej chwili (a jestem w 18. tygodniu) czasami jak przyłożę rękę do brzuszka, zwłaszcza wczesnym porankiem, to czuję jak dzidzia wita mnie leciutkim kopniaczkiem. Właściwie to chyba jeszcze nie kopniaczek, tylko muśnięcie. Mój mąż też miał okazję to już poczuć. Niesamowite uczucie dla nas obojga.
Życzę wspaniałych wrażeń i powodzenia.

Aga i dzidzia (05.02.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: pierwsze ruchy Dzidzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Do mam po cesarce
Mam pytanko do mam po cc. Kiedy skończyło sie Wam krwawienie, bo u mnie mineło 2 tygodnie od porodu i widzę, że już prawie sucho. Ela i Adaś 16.08.2003
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
PROBLEM Z PRANIEM!!!!!!!
drogie mamuski! jestem jeszcze mama oczekujaca i musze skorzystac z waszego doswiadczenia, bo mam problemik i niewiem co robic. wypralam wiekszosc ubranek dla mojej maluszki. ubranka pralam w lagodnym proszku i plynie
Czytaj dalej