Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Kalkulator pokazał 8 tydzień (od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Problem w tym, że zamiast się cieszyć paraliżuje mnie strach o zdrowie mojego dziecka. Niemal w każdy weekend piłam 1-2 piwa a w 6 i na koniec 8 tygodnia zaliczyłam 2 imprezy, na pierwszej wypiłam ok 5 piw, na drugiej 4 piwa i 3 słabe drinki. Bardzo się boję, że moje dziecko będzie chore.
Oczywiście odkąd wiem to biorę witaminy, odpoczywam, zdrowo się odżywiam itp. Czy któraś z Was miała podobnie? Czytałam już masę artykułów i pierwszy trymestr jest najbardziej niebezpieczny. Nie wiem jak przestać się tym martwić. Pierwsze usg dopiero po Nowym Roku. Czytam o FAS i włosy stają mi dęba!

4 odpowiedzi na pytanie: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

 1. Mi się to zdarzyło w 1wszej ciąży. O ciązy dowiedziałam się w 11 tygodniu (miesiączkowałam b. nieregularnie), do tego czasu nie oszczędzałam się (życie studenckie…). Wszystko dobrze się skończyło, nie miałam żadnych komplikacji, dziecko urodziło się zdrowe (obecnie ma 8 lat). Powodzenia.

  • Moja mama będąc ze mną w ciąży dowiedziała się o tym fakcie po skończonym 5tym miesiącu…
   Miała wtedy 18 lat, piła alkohol, nawet wódkę, paliła nałogowo papierosy.
   Urodziłam się zdrowa i zdrowa do tej pory jestem.
   Myślę, że tych kila piw nie powinno zaszkodzić maluszkowi.

   • Nie martw się, pierwsze objawy ciąży są często bardzo niejasne, można je pomylić z czymś innym, wiele kobiet dowiaduje się jeszcze później niż Ty. A płód w naszym ciele jest chroniony lepiej niż nam się wydaje 🙂 Głowa do góry, nie stresuj się, a wszystko będzie dobrze!

    • Zamieszczone przez pipiLA
     Nie martw się, pierwsze objawy ciąży są często bardzo niejasne, można je pomylić z czymś innym, wiele kobiet dowiaduje się jeszcze później niż Ty. A płód w naszym ciele jest chroniony lepiej niż nam się wydaje 🙂 Głowa do góry, nie stresuj się, a wszystko będzie dobrze!

     Niezła reklama, nie ma co.
     Coraz bardziej wyszkoleni

     Znasz odpowiedź na pytanie: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo