PILNE ciąża ektopowa-objawy

Dziewczyny ja w dalszym ciągu nie mam @, dziś mija 40 dni, cycki nie bolą wogóle a temp. utrzymuje się powyżej 37 stopni. Od czasu do czasu (2-3 razy dziennie około 2-3 minuty) mam wrazenie jakby mnie troszku kłóło po prawej stronie.
Jak wyglądają objawy ciąży pozamacicznej? Proszę opiszcie, strasznie się martwię.

6 odpowiedzi na pytanie: PILNE ciąża ektopowa-objawy

lilka Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

nie wiem, ale nie martw się na zapas, lepiej zrób test na B-HCG i idź do gina. Słyszałam, że przy ciąży pozamacicznej Beta przyrasta wolniej.

Trzymam kciuki, aby wszystko było w porządku:-)

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

Cześć,

A robiłaś test? Niestety @ może sie przesunąć z różnych powodów ja mam już 47dc i niby czuję, że się zbliża ale nadal nic. Co do objawów ciąży pozamacicznej to są takie same jak w normalnej tylko, że podczas badania usg nie widać fasolki w macicy. Jeśli bardzo się martwisz to zrób usg, test.
Ja leżałam w szpitalu z podejrzeniem pozamacicznej, oni wtedy dość często pytają się o ból w brzuszku…. Ale u mnie to było tylko poronienie.
Dziewczyna, która była obok w pokoju miała pozamaciczną i nie skarżyła się na bóle, a poziom bHCG jej wzrastał jak w normalnej ciąży, mi po wyłyżeczkowaniu spadał.
Pozdrawiam
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze…Gosia

zuzanna Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

objawy ciazy pozamacicznej sa identyczne jak ciazy zagniezdzonej prawidlowo
w pozniejszym czasie odczuwane sa podobno bole podłopatkowe spowodowane uciskiem “ciazy jajowodowej lub jajnikowej” na pewne grupy nerwow

Zuzanna 17 cykl starań

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

Objawami ciąży pozamacicznej są:
-ostry,skurczowy ból z nadwrażliwością zazwyczaj w podbrzuszu – początkowo po jednej stronie lub promieniujący do całego brzucha. Ból może się nasilać w czasie napinania jelita grubego, kaszlu, ruchu. Jeśli dojdzie do pęknięcia jajowodu, ból staje się bardzo ostry i silny przez krótki czas zanim rozprzestrzeni się do miednicy.
– brązowawe plamienia z pochwy lub nawet obfite krwawienie jasno zabarwione (okresowe lub stałe), ból podbrzusza podobny do menstruacyjnego. Więc nie taki sam jak na przykład przy implantacjii zygoty. Czasami odczuwalne są bóle w barku.
-nudności i wymioty
-uczucie parcia na stolec.
-zawroty głowy, omdlenia
Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że będziesz w ciąży pozamacicznej. Jeżeli lekarz na podstawie badań stwierdzi, że jesteś w ciąży to możesz skreślić taką możliwość.

Pozdrawiam,
Olinka
<

Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

Mam pytanie, a często ci się opóźnia @? Bo mnie tylko jeden raz się tak opóźniła jab byłam w ciąży. A jeżeli chodzi o powody opóźnienia to się nie odchudzam, klimatu niezmieniam, a stres (w normie) nie jednokrotnie byłam ze sto tysięcy bardziej zestresowana i mi się nie przesuwała. A tu taki numer. W głębi serducha mam nadzieję że to ciąża i do tego zdrowa. Ale po twojej wypowiedzi widzę, że takie rzeczy się zdarzją, coś mi się wydaje we w czwartek (bo jak nie dostanę @ to mam się stawić u gina) będzie wywołanie… :'(((((

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE ciąża ektopowa-objawy

Wiesz co w tamtym roku opóźniła mi się w kwietniu a w maju już byłam w ciąży…teraz jednak przez wyjazdy organizm mi sie rozregulował, ja byłam zaskoczona w grudniu, że muszę mieć wywoływaną @. Lekarz stwierdził wtedy, że pęcherzyk nie chciał pęknąć i też wtedy dosyć źle sie czułam i miałam bóle w brzuszku. Teraz 2 raz mi sie opóźnia ale to też z powodu wyjazdu. Też mam wywoływaną @, lekarz stwierdził, że mam jakieś problemy z hormonkami w drugiej fazie i trzeba to uregulować.
Ja tez się załamałam, że to nie ciąża….. Ale muszę sobie uregulować moje cykle i myśle, że już niedługo fasolka będzie.
Nie martw się, po wywołanej @ cykle wracają do normy, ja tak miałam za pierwszym razem… No a teraz się wszystko porąbało.
Ale trzymam kciuki za ciążę.
Pozdrawiam Gosia

Znasz odpowiedź na pytanie: PILNE ciąża ektopowa-objawy

Dodaj komentarz

Dla starających się
znowu totalna porażka - ręce mi opadają :(((
No i znowu przyszła nieproszona @ !!! Ręce opadają :((( ja już nie wiem co źle robię :((( W sobotę zrobiłam test i zobaczyłam cień kreski – był tak słabiutki że musiałam
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Do czerwcowek... i nie tylko;)
Chcialabym jakos dostac sie do NASZEGO postu, ale od wczoraj w zaden sposob tam nie moge zajrzec...:-((. Denerwuje mnie to slimacze tempo naszego Forum coraz bardziej (wrrr...). A chcialabym podyskutowac na
Czytaj dalej