PILNE! Czym sprać smar?

Mężulo wrzucił kurtkę (beżową nota bene) do bagażnika i się ubrudziła smarem. jest kilka takich krop. A kurtka jest z poliestru. Prosze pomóżcie. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że to schodzi masłem, tylko jak potem sprac tłuste masło?

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

3 odpowiedzi na pytanie: PILNE! Czym sprać smar?

aleini Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE! Czym sprać smar?

Z tym masłem to jest tak – troche smalcu lub masła nałożyć na plamę a po 1-2 godz. prać w słonej wodzie z dodatkiem amoniaku (1 łyżka amoniaku na 1 l wody) i 10%-owej wody utlenionej.
Jeżeli chodzi o usuwanie plam z tłuszczu to ja tylko i wyłącznie smaruje takie plamy płynem do mycia naczyń – tu bardzo dobrze spisuje się Ludwik a potem normalnie piorę ręcznie lub w pralce.
Aha jest jeszcze jeden sposób na tkaniny bawełniane i wełniane: pod plamę podłożyć ligninę itp. (kilka warstw) a plamę “tamponować” watą zawiniętą w szmatkę lub gaze i nasączoną benzybą. Często zmieniać podkład. Posypać talkiem. Po kilku godz. usunąć talk, zwilżyc 3%-owym roztworem amoniaku i spłukać czystą wodą.

Pzdr

kleeo Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE! Czym sprać smar?

a ja proponuje paste do rak BHP, zawsze pomaga


kleeo i Natalia (17m) gg 4443668

laura1 Dodane ponad rok temu,

Re: PILNE! Czym sprać smar?

Maslo a pozniej plyn do naczyn najlepiej Ludwik.

Laura i Mateuszek 2 miesiace

Znasz odpowiedź na pytanie: PILNE! Czym sprać smar?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Outlook Express -pomocy!;-)
moze ktos wie, dlaczego w ksiazce adresowej, w zakladce "plik" mam nieaktywne funkcje importuj i eksportuj............? Zawsze wlasnie w ten sposob eksportowalam i importowalam ksiazke..........nie mam pojecia dlaczego teraz jest
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dzisiejsze odkrycie :-(
dzisiaj odkrylam...(wczesniej tego nie bylo) faldki...na nozkach..na jeden jest 2 a na drugiej 3:( 20 stycznia idziemy do szczepienia ale czy czekac tak dlugo na opinie lekarki..??? moze powinnam pojsc
Czytaj dalej