pilne-jak ulżyć gorączkującemu maluchowi?

Bartek w nocy zagorączkował. Jeszcze wczoraj wieczorem wygłupialismy się w czwórkę, a już w nocy o 5 rano miał 38,2 Od tygodnia ma katar, ale nie jest to katar gigant – je i śpi normalnie. Bardziej go słychac niż widać. Dzisiaj przez cały dzień temperatura podnosi i spada po podaniu paracetamolu. Ale wieczorem było już 39,1! Troszke pokasłuje, ale to takie suche odkasływanie. Dzisiaj poza normalna kupą były jeszcze dwie – dość rzadkie i ze śluzem
Podaje paracetamol co 6 godzin, zrobiliśmy ochładzającą kapiel, i chłodny okład na czoło. Po południu przystawiałam go do piersi co godzinę aby choć troszkę się napił. Ssał dość chętnie. Ale czy powinnam go budzić na dopajanie w nocy? Czy mogę zrobić cos jeszcze?
No i co to za paskudztwo może być? Od razu zaniosłam mocz na badania ogólne, ale wyniki będą najwcześniej jutro po południu. Oczywiscie się ślini, wszystko pcha do buzi, ale dziąsła są twarde i bladoróżowe, więc chyba nie zęby.

Strasznie się martwię, bo to pierwsza gorączka moich chłopców

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)
<img src=”https://www.foto.onet.pl/upload/5/1/_187061_n.jpg”>

Edited by Dorocia on 2004/02/09 20:01.

2 odpowiedzi na pytanie: pilne-jak ulżyć gorączkującemu maluchowi?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: pilne-jak ulżyć gorączkującemu maluchowi?

Ja podawałam paracetamol w czopkach – temperatura byla ok. 39.
Na pojenie chyba bym specjalnie nie budzila, jesli w ciazu dnia dziecko pije normalnie i nie ma oznak odwodnienia. Mysle, ze dziecko by sie budzilo, gdyby czulo niedobor płynów.

Dodane ponad rok temu,

Re: pilne-jak ulżyć gorączkującemu maluchowi?

Ja w takiej sytuacji podaję APAP- przeciwgorączkowy i przeciwbólowy dla dzieci i niemowlat (owocowy smak) w postaci kropelek. Mija po nim gorączka dość szybko. Gorąco polecam. Poza tym dziecko powinno pić dużo płynów, aby się nie odwodnić i (b. ważne) nie przykrywaj dziecka za bardzo, aby się nie przegrzało. Dasz radę. Pozdrawiamm. Nie bój się.

Justyna i 8 mies. Martynka

Znasz odpowiedź na pytanie: pilne-jak ulżyć gorączkującemu maluchowi?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Czy ktoś wie co się dzieje z BRUNI ?
Pytam z ciekawości, bo dawno nie widziałam żadnego postu od niej. [b]ANIA + ROBERCIK (23.12.2003)[/b]
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
chciałam się pochwalić
bo dzisiaj obroniłam pracę dyplomową i zostałam szczęśliwą posiadaczką wykształcenia wyższego (uff nareszcie po tylu latach) dzidzia była super grzeczna i ta nadgorliwa macica też dzisiaj jakoś spokojna była; teraz czekam
Czytaj dalej