PIT-pomozcie :)

Dziewczyny. maz sprzedal w ubieglym roku zlom,dostal na to fakture. Pracuje na etacie,nie prowadzi zadnej dzialalnosci gospodarczej.Czy powinien to ujac w PIT?? Jesli tak to w jaki sposob?

Ania i 20.09.2005

9 odpowiedzi na pytanie: PIT-pomozcie :)

nucha Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

Ja bym to ujęła w punkcie 5 (inne źródla nie wymienione w wierszach 1-4). Dostał na to fakturkę, nie sprzedał, „na boku” (brzydko mówiąc) 🙂 więc pewnie powinien dla własnego spokoju ująć to w PIT

Ania i

julcia2 Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

czegoś tu nie bardzo rozumiem…
jaką fakturę? jak to dostał?
jeżeli on sprzedał to on wystawia fakturę, a jak nie ma działalności to przecież nie może…

kiara Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

Teraz to ja nie rozuniem…
Maz dostal formularz przyjecia/rachunek (tak jest na tym napisane-wlasnie to sprawdzilam).I nie wiem co z tym zrobic a chce miec czyste sumienie:))

Ania i 20.09.2005

kiara Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

No wlasnie chcemy miec swiety spokuj,zero przekretow i problemow, ktore moglyby z nich wyniknac

Ania i 20.09.2005

nucha Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

No to tak jak napisałam, ujęłabym to w punkcie 5. Jak coś będzie nie pewnie cofną, ale wg mnie tak powinno być dobrze

Ania i

julcia2 Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

formularz przyjęcia/ rachunek to jednak cos innego niz faktura… może faktycznie wpisz to w „przychody z innych źródeł” i już
zawsze możesz się też upewnić w skarbówce… w poniedziałek jeszcze urzędują, także wystarczy przedzwonic 🙂

kiara Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

Nucha, Jumo-dzieki serdeczne za rady:))

Ania i 20.09.2005

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

hmm, troche tu czegoś nie rozumiem – na co Twój mąż dostał fakturę? może na zakup tego złomu?
w kazdym razie w PIT musisz umieścić dochód ze sprzedaży tego złomu tylko wtedy, gdy nie byłas jego posiadaczem przez co najmniej pół roku, bo po tym czasie to jest to juz rzecz używana i jakikolwiek obrót rzeczami uywanymi jest zwolniony PIT (art. 10 ust. 1 pkt.8).
w kazdym razie gdybynie był dotrzymany warunek posiadania przez pół rokui chciałabyś umieścić to w PIT to opodatkowany jest dochód, a nie przychód.

Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: PIT-pomozcie 🙂

też nie rozumię. Jaki to jest formularz, jakis PIT, czy tylko pokwitowanie odbioru / przyjecia? Jesli tylko pokwitowanie to nie musisz tego nigdzie ujmowac, jesli jest to jakis rodzaj formularza PIT, który przyszedł do was pocztą po transakcji to pewnie musisz ująć, ale gdzie to juz pytaj w US.

Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

Znasz odpowiedź na pytanie: PIT-pomozcie :)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
książeczka edukacyjna :"skąd się biorą dzieci"?
To już ten czas... Skąd jak którędy... Będzie mi potrzebna pomoc w formie książeczki obrazkowej - bo stwór jest dociekliwy. ;) MOżecie coś polecić? Ignaś 02' Lenka 06' http://www.dietacambridge.biz
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak podawać Zyrtec?
Dziewczyny, lekarz przepisał Zuzce Zyrtec w kropelkach ale zapomniałam zapytać jak należy go podawać -czy jak syropek na łyżeczce czy raczej powinnam go podać Zuzce w wodzie/soczku? I jeszcze jedno - czy
Czytaj dalej