placze po spacerze….

Od paru dni Krzys zaczal strasznie plakac po spacerze. Jest bardzo glody (wydaje mi sie ze tak jest) zaczyna jesc mleczko z piersi, nagle przerywa i placze oraz kopie nogami… Uspokajam go, zaczyna jesc i znow placze kopiac przy tym nogami… Dzieje sie tak przez jakas godzine. Placze tylko i wylacznie po popoludniowym spacerze… W czasie dnia potrafi jesc pokarm i nie plakac wogole. Krzys ma 5 tygodniu… Zrozpaczona mama… 🙁

10 odpowiedzi na pytanie: placze po spacerze….

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

może ma kolki? nałyka się wiatru na spacerze i potem powietrze kotłuje się w brzuszku. Spróbuj unosić mu nóżki i robić delikatnie rowerek i w kółeczko je kręcić tak żeby udami dotykał brzusia to pomaga puszczać pączki i masuje dobrze jelitka.
Życzymy powodzenia i mniej bóli. Ma 5 tygodni to czas na kolki (chociaż nie każde dziecko je ma, ale tak właśnie reagują dzieci kolkowe, płaczą popołudniu i wieczorem).

Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Agniesiu ja mam podobny problem moja miesięczna córeczka własnie po popoludniowym spacerze zachowuje sie tak tak twój synek,równiez płacze przy piersi kopiąc i prężac się gdy ją biore na ręce przestaje plakać,trwa to ok 2 godziny pózniej juz spokojnie je i zasypia,własnie dzisiaj miałam takie zdarzenie ale na szcęście córcia juz zasnęła,równiez jestem ciekawa dlaczego w ciągu dnia jest spokojna,ładnie ssie cyca a wieczorem robi sie płaczliwa i nerwowa,moze rzeczywiscie to kolka??
Pozdrawiam i zycze cierpliwości.
Marzena 29 lat i Julia 28.07.03

ave Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Moja Nikolka też ma wieczorne płaczki ok. 2h, ale nie sądzę że to kolki tylko taki stresik. Czekam cierpliwie aż jej się to skończy.

ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Dzisiaj w ramach eksperymentu nie bylam na spacerze z Krzysiem… Niestety nic nie pomoglo – od godziny 16.30 placze, wypreza sie i nozkami wygina…krzyczac przy tym bardzo glosno… To jednak jest chyba kolka… Co poczac??? Poradzcie !!

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Mówiłam że to kolka.
Możesz podawać mu gripe water (na niektóre dzieci działa – u nas nie działała), albo krople infacol my z nich byliśmy b. zadowoleni bo dajesz zawsze przed karmieniem, jedną miarkę, a przed skończeniem 1 m-ca życia ja dawałam po pół, a po paru dniach (3-4) już tylko przed nocnymi karmieniami ( też jakieś 3-4 dni). Dziewczyny też tu na forum polecały esputikon czy jakoś tak, ale nie powiem Ci czy on działa bo my go nie używaliśmy. Przy infacolu pozbyliśmy się kolek już po po paru dniach na dobre, a podczas jego brania dziecko nie płacze bo one tworzą taką osłonkę na żołądeczku i dziecko spokojnie może trawić pokarm. Masuj mu brzuszek codziennie przed lub po kąpieli, ćwicz nóżkami (ale nie na siłę – jeśli dziecko robi sztywne nóżki to ich nie zginaj na “chama”) rób rowerek i takie kółka przy zgiętych nóżkach tak żeby udami dotykał brzuszka (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi cho), to pomoże mu się pozbyć gazów, które zalegają i powodują koleczki poza tym polepsza pracę jelitek.
Życzymy powodzenia i spokoju przede wszystkim bo dziecko wyczuwa zdenerwowanie Rodziców.

Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Moja Julcia też płacze wieczorami ale nie codziennie,dlatego wykluczam kolkę,ale podczas karmienia bardzo sie pręży,robi się czerwona i niekiedy odchodza jej wtedy baczki lub robi kupkę. Czy wasze dzieci równiez przy karmieniu tak sie zachowują?
Marzena 29 lat i Julcia 28.07.03

ave Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Nikolka musi być naprawdę wściekła żeby rzucała się przy
cycku. Parę razy tak było.

A czy ten wieczorny płacz Twojej małe jest silny, bo u mnie to są prawdziwe napady i zaczynam się martwić.

ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

Edited by ave on 2003/08/30 12:16.

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Placz Julci zdarza się rzadko ale jak juz płacze to porządnie. To taki mały nerwusek,gdy placze przy cycku biorę ją wtedy na ręce i płacz przechodzi,co jakiś czas przystawiam ją do piersi by sprawdzic czy chce ssać,gdy znów płacze czekam cierpliwie.
Przewaznie po dwoch godzinach zaczyna normalnie ssać.
marzena z Julką 28,07.03

anulkas Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Mój Jaś też tak czasami się zachowuje. Myślę, że to wina tego, że chce zrobić kupkę co w tym momencie sięmu udaje 🙂

AnulkaS i Jasio (09.08.2003)

anulkas Dodane ponad rok temu,

Re: placze po spacerze….

Wiesz co może być również przyczyną płaczu twojej córci? Wydaję mi się, że jak się pręży przy jedzeniu, raz possie cyca, później puszcza i znowu chwyta – dziecko wtedy połyka dużo powietrza – tak też robi mój Jaś – wtedy po jego płaczu przy cycu biorę go pionową i przykładam do odbicia. Odbija mu się (trwa to chwilkę) później przykładam znowu go do cyca i tak zdarza się 2-3 razy w ciągu karmienia. W końcu zaczyna jeść spokojnie i zasypia.
Spróbuj tak zrobić jak ja – może pomoże to.

AnulkaS i Jasio (09.08.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: placze po spacerze….

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Kwietnióweczki mam pytanko :-)
Kochane kwietnióweczki jakie macie objawy? Czy macie już mdłości?
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Toksoplazmoza
Wtam! Właśnie odebrałam wyniki badan na toksoplazmozę. Mam takie wyniki: Ig M 0,337 (ujemny <0,5) Ig G 33,9 (ujemny <2,0) Napoczątku wpadłam w panikę, ale lekarz mnie uspokoił mówiąc, że to znaczy, że byłam chora,
Czytaj dalej