plamy na skórze

Witam
Mój 6,5 miesięczny synek ma bardzo dużą ciemniejszą plamę na prawej rączce i na piersi. Kolor mniej więcej taki jak przebarwienia hormonalne na skórze kobiety (nie wiem czy któraś z Was miała np.w okresie ciąży).
Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Nie wiem czy mam się tym martwić…..

Pozdrawiam Gosia i Wiktorek

6 odpowiedzi na pytanie: plamy na skórze

agago Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

Hej
Jeżeli są to przebarwienia typu „kawa z mlekiem” obserwuj te plamy mogą to być tylko zwykłe przebarwienia, ale skoro pytasz to napiszę, że jest niestety taka choroba – Recklinghausena, która najczęściej objawia się występowaniem takich plam. Jeżeli liczba plam jest większa niż sześć, a średnica ich nie jest mniejsza niż 15 mm trzeba się koniecznie zgłosić do lekarza (pediatra – dermatolog – neurolog). Dermatolog mojego dziecka (ma 5 małych plamek) powiedziała, że często się zdarzają takie przebarwienia i żebym się nie martwiła, ale mam obserwować młodego i jakby, co to koniecznie się zgłosić do neurologa.

avi Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

Dzięki, ja właśnie słyszałam o tej chorobie i dlatego te plamy zaczęły mnie martwić. Ale widziałam kilka zdjęć i plamy u mojego synka są dużo ciemniejsze. Na rączce jest to po prostu ciemniejsza prawie cała jej góra. No ale nie wiem czy na siłę nie szukam różnic. Na razie rzeczywiście pozostała mi obserwacja, a szukam pocieszenia że można mieć takie plamy i nie być chorym.

: Gosia i Wiktorek

kra Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

Z tego, co ja wiem o tej chorobie, to plamy mogą mieć różne odcienie – mogą nawet oprócz ciemniejszych plam występować takie jakby odbarwienia – jaśniejsze plamy. No i podobno u dziecka się to podejrzewa, jeśli plam jest przynajmniej 5, każda o średnicy pow 5 mm. Moje dziecko też ma kilka plamek, ale tej wielkości ma chyba tylko dwie, czy trzy, więc na razie staram się nie panikować…

Kra+Marcel+Wiktor

agago Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

też jestem dobrej myśli i na siłę nie doszukuję się złych rzeczy bo osiwieć można….

agaz Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

moja corcia ma jedna plame jasna na nodze i nigdy nie myslałąm ze to moze byc choroba -raczej podejrzewałam genetyczne wybarwienia i teraz to juz musze poczytac o tym

aga

avi Dodane ponad rok temu,

Re: plamy na skórze

wiecie, ja byłam spokojniejsza dopóki nie poczytałam o tej chorobie, może niepotrzebnie zasiałam u niektórych nutkę niepokoju, ale ja teraz nawet boję się spytac lekarza.

pozdrawiamy

Znasz odpowiedź na pytanie: plamy na skórze

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
Clo a efekty....
Witam.. Mam do Was pytanie.., otóż lekarz stwierdził u mnie liczne pecherzyki na jajnikach, i prawdopodobnie brak owulacji.. Zaczełam leczenie clo ( 5-9 dc), Estrofem (10-14 dc) Duphaston( 19-28 dc).
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
katar
Witam, mam pytanie. Moj synek ma 4 tygodnie i nieustannie od 3 tygodni ma katar:( CZy znacie jakis srodek, ktory pozwoli mu oczyscic nosek i wyleczy te niedogodnosc. Dziekuje za
Czytaj dalej