płaska główka

moje trzymiesięczne dziecko ma z jednej strony splaszczoną główkę (na tej właśnie najwięcej leży)Dziś pani doktor powiedziała że to zmiękczenie potylicy i zwiększyła dawkę wit.D 3.Boję się że mimo zapewnień lekarza główka nie wróci do normalnego wyglądu.Czy któraś z was miała taki problem ze swoim skarbem??

5 odpowiedzi na pytanie: płaska główka

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka

Musisz po prostu pilnowac, aby dziecko nie leżało na spłaszczonej stronie. Na pewno wszystko sie wyrówna, to dopiero trzeci miesiąc!


Iga 2 lata!

qulka Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka

Mialam i mam nadal, Maja lezala tylko na jednej stronie – więc caly czas przekladam glówke jak spi na tej „ulubionej” co do wit.D3 ja bym nie dawala więcej, nas wyslano na usg glówki, badania wykazaly ze nic sie zlego nie dzieje, lekarz powiedzial ze glowka sie uksztaltuje jak mala zacznie siedziec, chodzic i faktycznie tak jest Maja zaczyna siadac – wiecej czasu spedza juz nie na leżaco lezc siedzaco i glowka juz nie jest tak znieksztalcona. Pozdrawiam

A&M
[04.03.2005]

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka

Jest różnica w spłaszczeniu główki z powodu układania jej ciągle na jedna stronę a zdiagnozowanym zmiękczeniem potylicy (jednym z objawów krzywicy).
Skonsultowałabym sie z innym pediatrą lub jeżel ufasz temu to zastosowałabym sie do zaleceń.

Jonatan równiez ukłądał główke na jedna strone. Nasza pani dr po wywiadzie kazała tylko układac go tak by wymusić odwracanie na drugi bok. W naszym wypadku pomogło.

cat Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka

Tak, miałam ten problem ze starszym dzieckiem – właśnie dlatego, że preferował leżenie na jednej stronie. Wyrównało się. Dziś nie ma śladu. Samym spłaszczeniem aż tak bardzo się nie martw, ważne jednak, żeby dziecko kładło się na obydwu boczkach i ogólnie zachowywało symetrię ciała. Inaczej może mieć problemy z podnoszeniem główki na brzuchu, z asymetrią etc. Łuklasz niestety „dorobił się” asymetrii. Ale i z tego udało się wyjść… :-))
ps. Co do vit. D to dawki nigdy nie zwiększaliśmy…

Cat i dzieciaki

Łukasz(2,9 r.) i Karolina(pół roku)

nokola Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka

bardzo dziękuję za wasze wypowiedzi,trochę podniosło mnie to na duchu

Znasz odpowiedź na pytanie: płaska główka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Gradówka - jak to cholerstwo wyleczyć?
Tydzień temu poszłam z Olą do lekarza, poniewarz miała przez dłuższy czas zaczerwiniona i lekko podpuchnięta dolną powiekę. Lekarka stwoerdziła że to gradówka, dała maść - Neomycyne i powiedziała, że
Czytaj dalej