płaska główka – co robić?

Drogie mamusie,
wpadam w przeogromną psychozę z powdu mojego synka – a mianowicie tył jego główeczki zaczyna robić się płaski. Mam problem z Tymusiem od dawna, bo nienawidzi leżeć na boczku tylko na pleckach. Jak był tyci-tyci to leżał a teraz tak z nim walczę a on swoje. Już nawet usypiam go na kolanach położonego na boku i tak zasypia, ale jak tylko położe go do łóżeczka to się przekręca. Próbowałam też podkładać mu coś, aby umniemożliwić te “przekręty”, ale jak tylko wyczuje przeszkode to natychmiast się budzi i wpada w ryk.
I co wy na to?
Poradźcie co robić, bo oszaleje. Nie chce, żeby mój Bąbelek wyglądał dziwacznie i smiesznie, bo to taki śliczny chłopczyk.
Mój mąż mówi, że przesadzam, ale ja jestem innego zdania.
Pozdrawiam
Zdesperowana Sylwia i Tymek ur. 08.01.2004

5 odpowiedzi na pytanie: płaska główka – co robić?

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka – co robić?

Kłaść jak najczęściej na brzuszku! I czekać jak dzieciątko będzie siedziało, wtedy wszystko wróci do normalnego stanu. Ja tak właśnie robię i staram się nie przejmowac płaską potylica Matiego.

Kotagus i Mati 28.01.04

seta21 Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka – co robić?

Dzięki za słowa otuchy. Może nie przejmowałabym się tym tak bardzo gdyby nie teściowa……….
Jak widzi Tymka to zaraz patrzy na główkę, dotyka i mówi z wyrzutem : “ale on naprawdę ma płaką głowkę, musisz coś zrobić, bo jak on będzie wygladał”
Dostaję szału. Moja teściowa jest brrr……
Pozdrawiam

mimmi Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka – co robić?

Nie chce cie martwic, ale moi rodzice mieli ze mna ten sam problem i do tej pory mam splaszczona glowe, ale pod wlosami nie widac.

aga i michalek

seta21 Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka – co robić?

No tak tylko, że u dziewczynek jest prościej, bo zapuścisz włoski i nie widać a u chłopca to zawsze będzie widoczne.
Chyba się popłacze.

Sylwia i Tymuś

pam-24 Dodane ponad rok temu,

Re: płaska główka – co robić?

Nie wiem ile ten twój skarb ma, ale Kiki do niedawna tez miała lekko płaską z tyłu bo podobnie upodobała sobie plecki, ale teraz sama woli boczki i na dywanie turla się z boku na bok, z brzuszka na plecki i na odwrót i głowka si ę “wyprostowała” także spokojnie 🙂

Pam & Kiki 13-12-2003

Znasz odpowiedź na pytanie: płaska główka – co robić?

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Czym smarować ciałko dziecka...
wychodząc na słońce. Napiszcie proszę jakich specyfików używacie z jakim filtrem i czy dobrze się rozsmarowywują. Jutro muszę coś kupić a nie mam zielonego pojęcia. [img]/upload/7/25/_267730_s.jpg[/img] Iwona i 15 m Sebastianek
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
zdretwiale rece- poradzcie!!
Moze ktoras z mam miala podobne objawy, i moze mnie jakos uspokoic i posluzyc rada???Jestem w 37 tygodniu, a moje rece od dwoch tygodni sa napuchniete i zdretwiale, takze bez
Czytaj dalej