Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość cykli. Może nam z tego wyjść ciekawe porównanie pokazujące, kiedy najwcześniej można zobaczyć pozytywny wynik testu ciążowego, a kiedy dość późno na teście pojawiają się dwie kreski, pomimo wcześniejszych wyników negatywnych.

Tak więc ogłaszam plebiscyt! To dopiero unaoczni nam, że każda z nas jest inna! Ja sama miałam jedną smutną krechę w 23 dniu cyklu, ale teraz zastanawiam się „A może jednak?”

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Ja pierwszy test zrobiłam 2 dni przed miesiączką, czyli w 26 dc. Wiedziałam, że jest za wcześnie, ale tak to jest jak się ma test pod ręką… Nie mogłam wytrzymać i już! Wyszedł oczywiście negatywny. Drugi zrobiłam dwa dni po przewidywanym terminie miesiączki (30 dc). Były dwie kreski, ale jedna słabiutka. Powtórzyłam test 5 dni później i zobaczyłam 2 tłuste krechy. Owulacja najprawdopodobniej była standardowa czyli w 14 dc.

fizia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Jak to miło poczytać Wasze wypowiedzi. Nastrajają bardzo optymistycznie. Na razie mogę tylko cieszyć się z waszego szczęścia i mieć nadzieję, że wkrótce sama dorzucę swoje spostrzeżenia o dwóch kreskach (bo dwóch jeszcze niestety nie widziałam).

Mam prośbę: czy mogłybyście dorzucać kilka słów o występujących dolegliwościach przy dwóch kreskach? Np. bolące piersi, osłabienie, wstręt do jakiś potraw itp. A może niektóre z Was nic nie odczuwały?

Jak długo czekałyście na dwie krechy: czy pojawiały się od razu, po minucie, po 5-ciu minutach, czy warto czekać 10 minut?

Ciekawe, jak wczesną ciążę może rozpoznać ginekolog podczas zwykłego badania?

Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Ja nie miałam żadnych objawów ciąży. Piersi w normie, żadnych bóli brzucha czy innych wstrętów. Teraz jestem w 6 tc i zaczynam odczuwać pewne objawy jak: „ciężkie” piersi, senność, drażliwość. Czekam na więcej.

U ginekologa byłam w 4 tc. Było jeszcze za wcześnie na cokolwiek. Podobno przez badanie ginekologiczne można stwierdzić ciąże już w 7 tg, ale jeśli lekarz zrobi badanie usg, to wcześniej może Ci powiedzieć czy jest pęcherzyk.

Co do tempa pojawiania się kresek: robiłam test Quick view, na którym dwie kreski zaczęły pojawiać się po kilku sekundach, a po minucie były już wyraźne. Myślę, że nie ma sensu dużej czekać. Ale niektóre testy pokazują wynik dopiero po 3 minutach (ale piszą o tym na opakowaniu).

Nam się udało właściwie już w pierwszym cyklu. Moja recepta to przytulanko przez 2 tygodnie (od końca @) co drugi dzień.

johanna Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Ja właśnie zaliczam 7 tydzień mojej pierwszej ciąży. Cykle ma 28 dniowe, regularne. To była moja pierwsza próba (udana).

Obserwowałam przede wszystkim ciało, a mniej kalendarz. W dniu, który według kalendarza był płodny nie współżyłam. Starałam się współżyć z mężem regularnie co drugi dzień,a po stosunku pół godzinki leżałam. Na miesiąc przed rozpoczęciem starań o dziecko zaczęłam brać kwas foliowy z jodem i biorę go do dzisiaj.

Test ciążowy zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki i były dwie kreski (najpiękniejsze na świecie). Pojawiły się od razu. Tydzień później ciążę potwierdził ginekolog.

Objawy ciąży to ból piersi tak jak przed okresem, bóle w podbrzuszu tak jak przed okresem tylko trochę wcześniej, a poza tym żadnych innych objawów. Teraz tylko bardzo dużo śpię, ale nie mam żadnych mdłości. No może czasami zawroty głowy.

efcia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Cykle miałam 28 dniowe, nawet po odstawieniu tabletek. Przestałam je brać w lutym, a w czerwcu się okazało, że będę mamusią! Jednak z mężem jesteśmy tacy sprytni, że współżyliśmy dokładnie w samym środku cyklu i jeszcze byliśmy zdziwieni, że się udało.

Test zrobiłam po tygodniu oczekiwań na okres. Już nie mogłam się doczekać – chciałam mieć pewność. I udało się! Mdłości mi już minęły, ale śpię, gdzie popadnie.

efcia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Na wynik testu czekałam 3 minuty i okazał się wiarygodny, więc myślę, że wystarczy tyle czasu, ile jest podane w instrukcji. Właściwie wynik znałam już po 2 minutach, ale poczekałam jeszcze tą jedną, żeby się upewnić.

Pierwsze co to strasznie chciało mi się pić. Wlewałam w siebie hektolitry wody mineralnej. Potem okropnie bolały mnie piersi. Ciężko mi było się nawet ubrać. Brzuszek nie bolał, ale czułam się troszkę zmęczona i już wtedy zaczęłam sypiać popołudniami. Kładłam się wcześnie spać, ale to do dziś mi nie minęło, a mija już 9 tydzień ciąży! Wstręt do potraw? Hm, nie tak od razu. Właśnie jestem na etapie unikania mięsa. Po prostu nie mogę go jeść: nie smakuje mi i już. Za to nabiał pod każdą postacią owszem, co jest nieco dziwne bo do tej pory byłam typowym mięsożercą.

Gdy poszłam do ginekologa, powiedział, że jest na 95% pewien, że jestem w ciąży ale po pierwsze to trochę za wcześnie na potwierdzenie, a po drugie jestem dość dobrze zbudowana i sprytnie ukryłam malucha pod tłuszczykiem. Poszłam tydzień później i powiedział, że jest pewien na 100%, a do mnie to dalej nie docierało. Dotarło jak w 7 tygodniu zrobił USG i zobaczyłam 1,5 cm fasolkę i to jak bije serduszko. Bardzo wzruszający moment!

borowka Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

podrzucam, dla aneczki23

pozdrowienia i leć zrób betę Kobitko, nie dręcz się

borówka
[Zobacz stronę]

fizia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Jeszcze w to nie wierzę, ale już mogę się tu wpisać!

Swoje pierwsze, śliczne, boskie, dwie kreseczki zobaczyłam już 9 dpo (test Quick View – POLECAM – robiony w środku dnia!). Ale od razu odradzam tego typu posunięcia: gdy zrobiłam ten test miałam tydzień do terminu miesiączki. To był koszmarny tydzień. Tydzień NIEoczekiwania na @. Na szczęście nie przyszła i nawet nie chcę myśleć co by było gdyby przyszła.

Pierwsze objawy ciąży:

 • tydzień po owulacji miałam dwudniowe „objawy grypowe”
 • dwa tygodnie po owulacji doszła potworna senność i zmęczenie – wejście na drugie piętro jest sporym wyczynem (co to będzie za pól roku?)
 • delikatne bóle w podbrzuszu
 • pojawienie się takiej białawej wydzieliny z pochwy (nawet sporo jej miałam, bo czasami czułam jak ze mnie „wypływa” i wtedy z przerażenie gnałam do toalety, bo myślałam, że to @).
 • To wszystko. Piersi mnie nie bolą, zachcianek nie mam, mdłości nie mam.

  biadolik Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Cykle mam 25-26 dni, chociaż czasem też się zdarza 23 dni.

  Wczoraj (21 dc)zrobiłam test i był negatywny. Jutro rano mam zamiar powtórzyć, jeśli miesiączka nie zjawi się w nocy. Od 4 dni mam bóle brzucha i trochę mnie mdli (ale to może z przepracowania). Wydaje mi się jednak, że to pobolewanie jest inne niż zazwyczaj przed okresem. Np. w poniedziałek bolało mnie bardziej niż dzisiaj. Zobaczymy jutro.

  beatak Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ja miałam cykle 29 dniowe. Bardzo regularne. Upragnione dwie kreseczki zobaczyłam w 5 dni po planowanej @.

  Wcześniej nie robiłam żadnych testów. Po prostu spokojnie czekałam.

  kamelia Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Dziś 24 dc przy cyklach 25-26 dniowych ostatnio. Test negatywny.

  biedroneczka Dodane ponad rok temu,

  Re: podsuwam

  Cykle 30 dniowe, 11 dni po zabiegu – kreseczki bardzo słabe, ale dwie.

  borowka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Test ciążowy zrobiłam dopiero 2 dni po terminie miesiączki i wyszły piękne dwie kreseczki. Następny test 3 dni później – też pozytywny. Za to objawów ciąży nie miałam żadnych.. Dość dziwne było pobolewanie brzucha, takie miesiączkowe, przez 3-4 dni. Takie bóle zazwyczaj miałam na 2-3 godziny przed @, nigdy dłużej. Piersi mi urosły i lekko je „czuję”, ale to dopiero po teście.

  sliwcia Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  To prawda, nie ma sensu testować przed terminem spodziewanej miesiączki. Pamiętam, że przy pierwszej ciąży zrobiłam test po 9 dniach przed wyjazdem na wakacje. Wyszedł negatywny, więc niczego sobie nie żałowałam ani fajek ani piwka. Po 3 dniach zrobiłam znowu i wyszedł pozytywny.

  Teraz staramy się o drugie dziecko. Używałam testów owulacyjnych, więc mam nadzieję, że dobrze się wstrzeliłam. Wczoraj, po 8 dniach zrobiłam test i wyszedł negatywny. Mimo to nadal mam nadzieję, że jestem w ciąży.

  Mają rację dziewczyny, które piszą, że oglądanie jednej kreski jest głupie i stresujące.

  bajka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  W pierwszej ciąży testowałam w 5 tygodniu – test pozytywny. W drugiej i trzeciej w 10 dniu po zapłodnieniu- testy pozytywne. Cykle 29-dniowe.

  efcia2004 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ja miałam cykle dokładnie 28-dniowe, nawet po odstawieniu tabletek. Test zrobiłam po 6 dniach oczekiwań na @. I zobaczyłam dwie krechy. Wynik testu potwierdził kilka tygodni później lekarz i usg.

  aski Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Mocno się podbudowałam czytając wasze wypowiedzi. Ja test zrobiłam w 25 dc. Cykle miewam raczej regularne. I nic! To już 5 miesiąc starań i załamka totalna… Specjalnie zrobiłam test wcześniej niż wypadał termin miesiączki, żeby się nastawić psychicznie, gdyby okazało się że nic z tego… Myślałam, że jeśli jestem w ciąży, to chociaż jakaś cieniutka kreseczka się pojawi, tak jak w owulacyjnych, a tu nic kompletnie. I teraz jak przeczytałam, że zdarza się najpierw negatywny wynik testu ciążowego, a potem jednak pozytywny, tak jednak malutka nadzieja została…

  ewelinamo Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Wczoraj zrobiłam test w 37 dniu cyklu. Oczywiście wynik negatywny, choć cykle mam w maksie 32 dniowe, a miesiączki ani widać, ani słychać. Staramy się od niedawna i pewnie nie ma jeszcze powodów do paniki, ale ja zaczynam się martwić. Dziś nie spałam prawie całą noc! Dzięki Wam poczułam się trochę lepiej.

  gluszek Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ja mam dziś 26 dc i jeszcze czekam. Będę testować w piątek 28 dc. Na razie to 9 dzień od owulacji. Strasznie mnie podbudowała ta strona!!! Mam takie objawy: jakieś 2 dni od potencjalnego zapłodnienia bóle podbrzusza (w życiu nie miałam takich bólów, szczególnie zaraz po owulacji). Wrażliwość na zapachy. Piersi jakby pełniejsze – ale to może być złudzenie. Temperatura cały czas wysoka (ale to jeszcze norma w tej fazie cyklu). Dodam że cykle mam 30-31 dniowe. Pół roku temu odstawiłam tabletki, nie staramy się jeszcze o dzidzię – ale gdybym zobaczyła te II kreski, chyba bym umarła ze szczęścia!! Zobaczymy co los da…. jestem dobrej myśli…

  zuzanna Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Test wykonany w 38 dniu cyklu wyszedł pozytywny!

  Nie mam pojęcia, ile to dni po owulacji, bo cykl był zupełnie spontaniczny, bez leków i bez mierzenia temp. Cykle zawsze miałam 32-34 dniowe

  joassia Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Pozytywny test wyszedł mi 15 dpo, ale taki słabiusieńki. Naprawdę nie ma sensu testować wcześniej!

  bibitka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Jeszcze kilkanaście dni temu czytałam ten post i bardzo mnie dopingował i podbudowywał. Dziś jestem po testowaniu i bardzo szczęśliwa z powodu pozytywnego wyniku. Cykle miałam regularne: co 28-29 dni. Do tego zaburzenia hormonalne (wysoka prolaktyna, złe estrogeny, bromek i luteina).

  Pierwsze testowanie zrobiłam po 11 dniach od ovu i wyszła bardzo bladziutka kreseczka. Nie bardzo wierzyłam w to, co widzę. Mąż musiał mnie zapewniać, że też widzi słabiutką kreskę. W 14 dniu od ovu ponownie zrobiłam test i kreska była na tyle widoczna, że nie musiałam u nikogo szukać potwierdzenia. A dziś w 27 dc postanowiłam ostatni raz zatestować i jest GRUBA KRECHA!!!

  Ale za mnie maniaczka testowania i niedowiarek… Aż mi wstyd!!!! Tak, więc po 7 miesiącach przyszedł ten upragniony moment, czego Wam wszystkim życzę z całego serca.

  katrin Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  U mnie było tak: cykl na clo, monitorowany, pierwszy test w 27 dc. Wyszedł negatywny. Straciłam wiarę, że się udało. Natomiast w 33 dc coś podświadomie kazało mi zrobić drugi teścik i wyszedł dodatni.

  Cykle miałam rożnej długości. Miałam stwierdzone PCO, ale lekarz nie dał za wygraną i się udało.

  marzenka27 Dodane ponad rok temu,

  Pierwsze 2 krechy w życiu w 25 dc

  Dziś rano zrobiłam test w 25 dc, jakies 12 dni od owu. Najpierw była tylko 1 gruba krecha, ale po chwili ujrzałam drugą, nieśmiałą, bledziutką kreseczkę. Obudziłam męża no i już nie było mowy byśmy zasnęli!

  iza82 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Moje 2 kreseczki zobaczyłam w 39 dc (wcześniej nie robiłam bo sie bałam) przy cyklach 30-34 dni. Moje objawy to podwyższona temp od owu 36,8-37,2 , piersi powiększone i wrażliwe na dotyk, jak tylko sie czegoś napije zaraz biegne do ubikacji, w ciągu dnia senność…. narazie innych objawów nie mam ale mogą się jeszcze pojawić.
  Życzę wszystkim szybkiego zafasolkowania !!!

  aneczka23 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  cykle 28-36 dni, test wieczorem 37 dc, niestety -, @ nadal jescze nie ma

  aneczka gg 7543153
  [Zobacz stronę]

  bajka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  13 dni po owulacji test pozytywny.

  Bajka

  asia2005 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  31dc test pozytywny
  cykle średnio 28 dniowe

  Pozdrawiam
  Asia

  aniacz Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kr

  Podciągam, bo jest bardzo ciekawy i pomocny 😉

  Ania (1 cykl)

  porky Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Monisiu, może mi się tylko wydaje, a może nie….? Druga dzidzia?? Ten podpis jakis podejrzany, sama nie wiem

  Pozdrowionka
  Porky (zboczek )

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  porky Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Nam się udało za drugim razem, cykle miałam 27 dniowe (regularne), test zrobiłam dzień po spodziewanej miesiączce:)

  Pozdrawiam i zycze wszystkim starającym się szybkiego zafasolkowania

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  porky Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ło Boziu, nie spojrzałam na datę postu….
  Ale wstyd

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  ana7 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  podciągam, na pocieszenie….

  majula Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Owulacja w 30 dniu cyklu, test pozytywny w 43 dniu cyklu.
  Jestem w 39 tygodniu ciazy!
  Udalo sie przy pierwszym cyklu mierzonym na fertility.
  Majula

  letka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ponieważ jestem w 6 dniu po terminie @, której nie ma, po teście niestety! negatywnym zrobionym w 27 dc (cykle 28 dniowe), więc ten post to balsam na moje serducho!!!!!!
  A może jest jeszcze nadzieja? Podrzucam do poczytania

  letka +Justynka 17.10.1999 + 7 cykl starań i nadal nic

  joannar Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kr

  Ale wspomnienia odżyły.
  Nadal nie mogę uwierzyć, że z Pawłem nam wyszło za pierwszym razem:-)
  Teraz „idzie” drugi cykl starań. Zobaczymy. Nadal jestem przed tetsowaniem, ale mam przeczucie, że znów się spóźniliśmy, bo mąż akurat w tym odpowiednim czasie był na drugim końcu polski:-(
  Eh.

  Ja, Grzesiek i Pawełek, 19.09.2003

  vera Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kr

  Ja w ciaze zaszlam w 4 cyklu staran. Test ciazowy zrobilam w 14 dniu po owulacji jak krwawienie ktore wzielam za okres po kilku godzinach ustalo. W tym dniu krecha byla bardzo blada i potraktowalam ja za zludzenie, ale powtarzenie prawie codziennie testy pokazywaly mi coraz mocniejsza kreche. Szkoda tylko ze ciaza skonczyla sie na 9 tygodniu.

  letka Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Juz nie podrzucam tylko podaje fakty w cyklu 28 dniowym test był negatywny dzień przed terminem @, ale 6 dnia po terminie zobaczyłam dwie piekne krechy!

  letka +Justynka 17.10.1999 + 7 cykl starań i …fasolka!

  aniacz Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kr

  Dziś jest dzień spodziewanej @ (po Luteinie zawsze dostawałam 4 dnia od ostatniej tabletki). Na razie @ nie ma, test wyszedł negatywny Zobaczymy co będzie dalej…

  lilavati Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kr

  Podrzucam wątek, może ktos się jeszcze dopisze,
  kurcze tak mnie nosi aby testować, w nocy jak wstałam do małego mąż się zerwał i pyta „i co robiłaś test”, a więc nie tylko ja jestem zakręcona
  Ania

  Ania i Mati 19.04.04

  Znasz odpowiedź na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystko o porodzie
  Lewatywa w domu przed porodem?
  Chcę zrobić sobie lewatywę w domu przed wyjazdem do szpitala. Słyszałam, że można kupić taki zestaw w aptece. Słyszałam jednak również, że lewatywa przyspiesza poród. I co jeśli przez lewatywę
  Czytaj dalej
  Oczekując na dziecko
  Założyli mi pesar! Czy jest mniej skuteczny niż szew?
  Jestem w 27 tygodniu ciąży. Przez ostatnie 2 tygodnie leżałam w szpitalu. Celem tego pobytu było założenie mi szwu, gdyż miałam rozwarcie na 1,5 cm. Ze względu infekcji pochwy niestety
  Czytaj dalej