Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość cykli. Może nam z tego wyjść ciekawe porównanie pokazujące, kiedy najwcześniej można zobaczyć pozytywny wynik testu ciążowego, a kiedy dość późno na teście pojawiają się dwie kreski, pomimo wcześniejszych wyników negatywnych.

Tak więc ogłaszam plebiscyt! To dopiero unaoczni nam, że każda z nas jest inna! Ja sama miałam jedną smutną krechę w 23 dniu cyklu, ale teraz zastanawiam się “A może jednak?”

Strona 5 odpowiedzi na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

 1. Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ja pierwszy test zrobiłam 2 dni przed miesiączką, czyli w 26 dc. Wiedziałam, że jest za wcześnie, ale tak to jest jak się ma test pod ręką… Nie mogłam wytrzymać i już! Wyszedł oczywiście negatywny. Drugi zrobiłam dwa dni po przewidywanym terminie miesiączki (30 dc). Były dwie kreski, ale jedna słabiutka. Powtórzyłam test 5 dni później i zobaczyłam 2 tłuste krechy. Owulacja najprawdopodobniej była standardowa czyli w 14 dc.

  • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

   Jak to miło poczytać Wasze wypowiedzi. Nastrajają bardzo optymistycznie. Na razie mogę tylko cieszyć się z waszego szczęścia i mieć nadzieję, że wkrótce sama dorzucę swoje spostrzeżenia o dwóch kreskach (bo dwóch jeszcze niestety nie widziałam).

   Mam prośbę: czy mogłybyście dorzucać kilka słów o występujących dolegliwościach przy dwóch kreskach? Np. bolące piersi, osłabienie, wstręt do jakiś potraw itp. A może niektóre z Was nic nie odczuwały?

   Jak długo czekałyście na dwie krechy: czy pojawiały się od razu, po minucie, po 5-ciu minutach, czy warto czekać 10 minut?

   Ciekawe, jak wczesną ciążę może rozpoznać ginekolog podczas zwykłego badania?

   • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

    Ja nie miałam żadnych objawów ciąży. Piersi w normie, żadnych bóli brzucha czy innych wstrętów. Teraz jestem w 6 tc i zaczynam odczuwać pewne objawy jak: “ciężkie” piersi, senność, drażliwość. Czekam na więcej.

    U ginekologa byłam w 4 tc. Było jeszcze za wcześnie na cokolwiek. Podobno przez badanie ginekologiczne można stwierdzić ciąże już w 7 tg, ale jeśli lekarz zrobi badanie usg, to wcześniej może Ci powiedzieć czy jest pęcherzyk.

    Co do tempa pojawiania się kresek: robiłam test Quick view, na którym dwie kreski zaczęły pojawiać się po kilku sekundach, a po minucie były już wyraźne. Myślę, że nie ma sensu dużej czekać. Ale niektóre testy pokazują wynik dopiero po 3 minutach (ale piszą o tym na opakowaniu).

    Nam się udało właściwie już w pierwszym cyklu. Moja recepta to przytulanko przez 2 tygodnie (od końca @) co drugi dzień.

    • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

     Ja właśnie zaliczam 7 tydzień mojej pierwszej ciąży. Cykle ma 28 dniowe, regularne. To była moja pierwsza próba (udana).

     Obserwowałam przede wszystkim ciało, a mniej kalendarz. W dniu, który według kalendarza był płodny nie współżyłam. Starałam się współżyć z mężem regularnie co drugi dzień,a po stosunku pół godzinki leżałam. Na miesiąc przed rozpoczęciem starań o dziecko zaczęłam brać kwas foliowy z jodem i biorę go do dzisiaj.

     Test ciążowy zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki i były dwie kreski (najpiękniejsze na świecie). Pojawiły się od razu. Tydzień później ciążę potwierdził ginekolog.

     Objawy ciąży to ból piersi tak jak przed okresem, bóle w podbrzuszu tak jak przed okresem tylko trochę wcześniej, a poza tym żadnych innych objawów. Teraz tylko bardzo dużo śpię, ale nie mam żadnych mdłości. No może czasami zawroty głowy.

     • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

      Cykle miałam 28 dniowe, nawet po odstawieniu tabletek. Przestałam je brać w lutym, a w czerwcu się okazało, że będę mamusią! Jednak z mężem jesteśmy tacy sprytni, że współżyliśmy dokładnie w samym środku cyklu i jeszcze byliśmy zdziwieni, że się udało.

      Test zrobiłam po tygodniu oczekiwań na okres. Już nie mogłam się doczekać – chciałam mieć pewność. I udało się! Mdłości mi już minęły, ale śpię, gdzie popadnie.

      • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

       Na wynik testu czekałam 3 minuty i okazał się wiarygodny, więc myślę, że wystarczy tyle czasu, ile jest podane w instrukcji. Właściwie wynik znałam już po 2 minutach, ale poczekałam jeszcze tą jedną, żeby się upewnić.

       Pierwsze co to strasznie chciało mi się pić. Wlewałam w siebie hektolitry wody mineralnej. Potem okropnie bolały mnie piersi. Ciężko mi było się nawet ubrać. Brzuszek nie bolał, ale czułam się troszkę zmęczona i już wtedy zaczęłam sypiać popołudniami. Kładłam się wcześnie spać, ale to do dziś mi nie minęło, a mija już 9 tydzień ciąży! Wstręt do potraw? Hm, nie tak od razu. Właśnie jestem na etapie unikania mięsa. Po prostu nie mogę go jeść: nie smakuje mi i już. Za to nabiał pod każdą postacią owszem, co jest nieco dziwne bo do tej pory byłam typowym mięsożercą.

       Gdy poszłam do ginekologa, powiedział, że jest na 95% pewien, że jestem w ciąży ale po pierwsze to trochę za wcześnie na potwierdzenie, a po drugie jestem dość dobrze zbudowana i sprytnie ukryłam malucha pod tłuszczykiem. Poszłam tydzień później i powiedział, że jest pewien na 100%, a do mnie to dalej nie docierało. Dotarło jak w 7 tygodniu zrobił USG i zobaczyłam 1,5 cm fasolkę i to jak bije serduszko. Bardzo wzruszający moment!

       • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

        podrzucam, dla aneczki23

        pozdrowienia i leć zrób betę Kobitko, nie dręcz się

        borówka
        [Zobacz stronę]

        • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

         Jeszcze w to nie wierzę, ale już mogę się tu wpisać!

         Swoje pierwsze, śliczne, boskie, dwie kreseczki zobaczyłam już 9 dpo (test Quick View – POLECAM – robiony w środku dnia!). Ale od razu odradzam tego typu posunięcia: gdy zrobiłam ten test miałam tydzień do terminu miesiączki. To był koszmarny tydzień. Tydzień NIEoczekiwania na @. Na szczęście nie przyszła i nawet nie chcę myśleć co by było gdyby przyszła.

         Pierwsze objawy ciąży:

        • tydzień po owulacji miałam dwudniowe “objawy grypowe”
        • dwa tygodnie po owulacji doszła potworna senność i zmęczenie – wejście na drugie piętro jest sporym wyczynem (co to będzie za pól roku?)
        • delikatne bóle w podbrzuszu
        • pojawienie się takiej białawej wydzieliny z pochwy (nawet sporo jej miałam, bo czasami czułam jak ze mnie “wypływa” i wtedy z przerażenie gnałam do toalety, bo myślałam, że to @).
        • To wszystko. Piersi mnie nie bolą, zachcianek nie mam, mdłości nie mam.

        • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

         Cykle mam 25-26 dni, chociaż czasem też się zdarza 23 dni.

         Wczoraj (21 dc)zrobiłam test i był negatywny. Jutro rano mam zamiar powtórzyć, jeśli miesiączka nie zjawi się w nocy. Od 4 dni mam bóle brzucha i trochę mnie mdli (ale to może z przepracowania). Wydaje mi się jednak, że to pobolewanie jest inne niż zazwyczaj przed okresem. Np. w poniedziałek bolało mnie bardziej niż dzisiaj. Zobaczymy jutro.

         • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

          Ja miałam cykle 29 dniowe. Bardzo regularne. Upragnione dwie kreseczki zobaczyłam w 5 dni po planowanej @.

          Wcześniej nie robiłam żadnych testów. Po prostu spokojnie czekałam.

          • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

           Dziś 24 dc przy cyklach 25-26 dniowych ostatnio. Test negatywny.

           • Re: podsuwam

            Cykle 30 dniowe, 11 dni po zabiegu – kreseczki bardzo słabe, ale dwie.

            • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

             Test ciążowy zrobiłam dopiero 2 dni po terminie miesiączki i wyszły piękne dwie kreseczki. Następny test 3 dni później – też pozytywny. Za to objawów ciąży nie miałam żadnych.. Dość dziwne było pobolewanie brzucha, takie miesiączkowe, przez 3-4 dni. Takie bóle zazwyczaj miałam na 2-3 godziny przed @, nigdy dłużej. Piersi mi urosły i lekko je “czuję”, ale to dopiero po teście.

             • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

              To prawda, nie ma sensu testować przed terminem spodziewanej miesiączki. Pamiętam, że przy pierwszej ciąży zrobiłam test po 9 dniach przed wyjazdem na wakacje. Wyszedł negatywny, więc niczego sobie nie żałowałam ani fajek ani piwka. Po 3 dniach zrobiłam znowu i wyszedł pozytywny.

              Teraz staramy się o drugie dziecko. Używałam testów owulacyjnych, więc mam nadzieję, że dobrze się wstrzeliłam. Wczoraj, po 8 dniach zrobiłam test i wyszedł negatywny. Mimo to nadal mam nadzieję, że jestem w ciąży.

              Mają rację dziewczyny, które piszą, że oglądanie jednej kreski jest głupie i stresujące.

              • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

               W pierwszej ciąży testowałam w 5 tygodniu – test pozytywny. W drugiej i trzeciej w 10 dniu po zapłodnieniu- testy pozytywne. Cykle 29-dniowe.

               • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                Ja miałam cykle dokładnie 28-dniowe, nawet po odstawieniu tabletek. Test zrobiłam po 6 dniach oczekiwań na @. I zobaczyłam dwie krechy. Wynik testu potwierdził kilka tygodni później lekarz i usg.

                • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                 Mocno się podbudowałam czytając wasze wypowiedzi. Ja test zrobiłam w 25 dc. Cykle miewam raczej regularne. I nic! To już 5 miesiąc starań i załamka totalna… Specjalnie zrobiłam test wcześniej niż wypadał termin miesiączki, żeby się nastawić psychicznie, gdyby okazało się że nic z tego… Myślałam, że jeśli jestem w ciąży, to chociaż jakaś cieniutka kreseczka się pojawi, tak jak w owulacyjnych, a tu nic kompletnie. I teraz jak przeczytałam, że zdarza się najpierw negatywny wynik testu ciążowego, a potem jednak pozytywny, tak jednak malutka nadzieja została…

                 • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                  Wczoraj zrobiłam test w 37 dniu cyklu. Oczywiście wynik negatywny, choć cykle mam w maksie 32 dniowe, a miesiączki ani widać, ani słychać. Staramy się od niedawna i pewnie nie ma jeszcze powodów do paniki, ale ja zaczynam się martwić. Dziś nie spałam prawie całą noc! Dzięki Wam poczułam się trochę lepiej.

                  • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                   Ja mam dziś 26 dc i jeszcze czekam. Będę testować w piątek 28 dc. Na razie to 9 dzień od owulacji. Strasznie mnie podbudowała ta strona!!! Mam takie objawy: jakieś 2 dni od potencjalnego zapłodnienia bóle podbrzusza (w życiu nie miałam takich bólów, szczególnie zaraz po owulacji). Wrażliwość na zapachy. Piersi jakby pełniejsze – ale to może być złudzenie. Temperatura cały czas wysoka (ale to jeszcze norma w tej fazie cyklu). Dodam że cykle mam 30-31 dniowe. Pół roku temu odstawiłam tabletki, nie staramy się jeszcze o dzidzię – ale gdybym zobaczyła te II kreski, chyba bym umarła ze szczęścia!! Zobaczymy co los da…. jestem dobrej myśli…

                   • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                    Test wykonany w 38 dniu cyklu wyszedł pozytywny!

                    Nie mam pojęcia, ile to dni po owulacji, bo cykl był zupełnie spontaniczny, bez leków i bez mierzenia temp. Cykle zawsze miałam 32-34 dniowe

                     Znasz odpowiedź na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

                     Dodaj komentarz

                    • Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general