Plisy na oknach

Macie? Znacie?
Sprawdza się to?

4 odpowiedzi na pytanie: Plisy na oknach

asik Dodane ponad rok temu,

Nikt nie ma?

zuzel Dodane ponad rok temu,

Mam w kuchni plisy. W pozostałych pomieszczeniach mam zwykłe rolety.
Zaletą plis jest to że można okno czy drzwi balkonowe otworzyć na oścież. Przy rolecie muszę uważać żeby kasetą w ścianę nie przywalić. Jak dla mnie to największa zaleta plis. Mieszkający na parterze chwalą sobie to, że można plisą tylko dół okna zasłonić – opcja niedostępna przy rolecie.
Mnie się te plisy niespecjalnie podobają. Wydają mi się mniej solidne niż rolety. Te sznureczki jakieś takie cienkie. Trzeba uważnie podnosić góra dół, środkiem, żeby nie były krzywo. Jeszcze awarii u mnie nie było, ale myślę że się przed tym nie uchronię.

Wadą plis jest też to, że jak chce się je do samej góry podnieść, to bez wdrapania się na krzesło czy parapet nie obejdzie się.

asik Dodane ponad rok temu,

Też mi się wydają mniej solidne niż rolety
Plusem dla mnie jest to, że można właśnie od góry odsłonić – światło wpada, a z ulicy nie widać co się dzieje w domu
tym bardziej, że u mnie firan/zasłon nie będzie

kiara Dodane ponad rok temu,

Asik, u mnie też nie ma firan i zasłon. mam rolety. w salonie planuję zdjąć je i założyć białe drewniane żaluzje – mozna je ustawić pod katem, że sąsiedzi niespecjalnie zajżą, a światło wpadnie do pomieszczenia 🙂 mieszkam na 2 p., ale z salonu mam widok na blok.

Znasz odpowiedź na pytanie: Plisy na oknach

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Wynajem mieszkania
Powoli szukamy lokatorów, ale nie mam w tym najmniejszego doswiadczenia :/ Jak lepiej- na wlasna reke czy przez posrednika. Pośrednik chce polowe pierwszego czynszu- to duzo czy malo? Jak rozlicza sie
Czytaj dalej
Polecam
coś do czyszczenia dywanów?
Chodzi mi o jakiś środek łatwy w użyciu. Mam szampon, który rozrabia się z wodą i potem trzeba trzeć i powiem szczerze, że załatwiłam sobie wczoraj i dłonie (pęcherze) i
Czytaj dalej