Płodność po poronieniu

Mam pytanie,czy w pierwszym miesiącu po poronieniu może dojść do zapłodnienia?Czy ten pierwszy cykl może być już płodny?

dusia

3 odpowiedzi na pytanie: Płodność po poronieniu

aggulka Dodane ponad rok temu,

Re: Płodność po poronieniu

Jak najbardziej! Niektórzy mówią, że nawet bardziej…
Pozdrawiam, Agata

bapu Dodane ponad rok temu,

Re: Płodność po poronieniu

Czesc Dusia. Jak najbardziej mozna zajsc w ciaze w pierwszym cyklu po poronieniu, wiec jesli lekarz kazal Wam odczekac jakis czas to bardzo na to uwazajcie ! Ale moja siostra zaszla w ciaze od razu po poronieniu i urodzila sie sliczna i zdrowa Zuzia !!! Pozdrawiam (ja czekalam 2 miesiace).
Marta

sasanka Dodane ponad rok temu,

Re: Płodność po poronieniu

Cześć,

Tak, pierwsze cylke po poronieniu moga zakończyć się ciążą. Niestety bardzo często się zdarza, że kończą się poronieniem ponieważ okaleczona macica( po zabiegu łyżeczkowania) nie posiada jeszcze na tyle grubego endometrium, aby przyjąc kolejne zapłodnione jajeczko. Lekarze mówią, że potrzeba około 3 miesięcy, by organizm się zregenerował i doszedł do równowagi. Zdarzają sie na pewno tez przypadki, gdzie ciąże kończą się pomyślnie. Ja jednak nie ryzykowałabym. Poza tym , trzeba tez odpocząc psychicznie, zrobić badania, znależć ewentualnie przyczynę oronienia, by ja wyeliminować.
Wiem jak ciężko jest czekać…sama to przechodzę.
Pozdrawiam:)

Milena+ aniołek 17.09.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Płodność po poronieniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Śluzik.
Kochane Dziewczynki - szczególnie te, które ostatnio zafasolkowały ( Oczywiście wielkie grtulacje!!!!!!!) mam do Was pytanko o śluz, który zwiastuje ciążę - proszę napiszcie - jaki on powinien być? Jedne z
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Dziewczyny, poradźcie :)
Co zrobiłybyście na moim miejscu - otóż zastanawiam się czy dać niani jakąś premię z okazji Świąt? Mam przygotowany dla niej prezent na Gwiazdkę, a poza tym dałam niani już
Czytaj dalej