“płodny śluz”

witajcie, mam może dosyć nie typowe pytanie ale muszę je zadać:piszecie o płodnym śluzie, skąd wiecie ze to właśnie ten śluz jest płodny i czym on się charakteryzuje???

3 odpowiedzi na pytanie: “płodny śluz”

zuzanna Dodane ponad rok temu,

Re: “płodny śluz”

sluz plodny to taki jak bialko jajka kurzego
to znaczy sliski, przezroczysty, ciagliwy, powinien byc bezzapachowy
pozdrawiam

22 cykl starań

lotos Dodane ponad rok temu,

Re: “płodny śluz”

albo wodnisty, przejrzysty i rzadki-czasem tak rzadki, ze czuć tylko wilgoć wewnątrz, a na majtach nic nie ma:)

Ania
[Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: “płodny śluz”

Ciągnący się, lepki – taki jak białko jaja kurzego 🙂
I jeszcze garśc informacji z NPR 🙂

Interpretacja zmian objawu śluzu

– Zwykle przez kilka dni po miesiączce występuje odczucie “suchości” i brak jakiegokolwiek śluzu. Następnie pojawia się odczucie “wilgotności” (zmiana z “suchości” na “już nie sucho”), a wraz z nim śluz gesty, lepki, nierozciągliwy, mętny (śluz o cechach mniejszej płodności).

– U niektórych kobiet po miesiączce występuje stała, niezmieniająca się wydzielina z odczuciem wilgotności lub jedynie samo odczucie wilgotności bez śluzu.

– Po kilku dniach w obu tych sytuacjach w miarę wzrostu pęcherzyka jajnikowego pojawia się śluz rozciągliwy, przejrzysty, podobny do surowego białka jaja kurzego (typ śluzu wysoce płodnego) i towarzyszą mu odczucia “mokro”, “ślisko”, “naoliwienie”

– Ostatni dzień, w którym śluz posiada jakąkolwiek cechę śluzu wysoce płodnego, nazywa się dniem szczytu objawu śluzu. Dzień ten ustala się retrospektywnie. Następnego dnia, gdy nie stwierdza się obecności żadnego śluzu lub wystąpi śluz o cechach mniejszej płodności (nierozciągliwy, gęsty, mętny) i zaniknie odczucie “mokrości”, “śliskości”, “naoliwienia”, a pojawia się odczucie “suchości” lub “wilgotności” ustala się, że dzień poprzedni był dniem objawu szczytu śluzu.

Marzena i Kubuś (3 latka 5 mies.) i nasze starania…

Znasz odpowiedź na pytanie: “płodny śluz”

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Moja dzidzia bardzo się rusza!
Jestem w 24 tygodniu i ciągle czuję jak moja Zuzia się rusza. Już się do tego przyzwyczaiłam ale i tak każdy jej ruch jest dla mnie miłym doświadczeniem. Napiszcie co
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Mamy z Wroclawia czy mozecie polecic...
dermatologa? Magduska i Julka(16.03.04) [img]https://home.graffiti. Net/magduska/morze.jpg[/img]
Czytaj dalej