Po co puieluchy flanelowe?

W standardowej wyprawce dla niemowlaka znalazłam pieluchy tetrowe i pieluszki flanelowe 2-3 sztuki. Czy wiecie do czego używa się tych drugich?

5 odpowiedzi na pytanie: Po co puieluchy flanelowe?

nata Dodane ponad rok temu,

Re: Po co puieluchy flanelowe?

ja nie wiem po co ,ale przypominam sobie jak moja siostra miala jeszcze malenstwo to te pieluchy przelezaly w szfie ,nieuzywala ich.
Jesli ktos wie to niech napisze ,bo sama jestem ciekawa 🙂

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Po co puieluchy flanelowe?

ja układałam złożoną na pół pieluchę flanelową w łóżeczku na prześcieradło na wysokości główki synka. w pierwszych tygodniach często mu się ulewało a od 3 m-ca życia ślinił się tak niemożliwie, że prześcieradło trzeba by było wymieniać co chwilę, a tak zmieniałam samą pieluchę. poza tym podczas spacerów w letnie upały ubierałam synka w pampersa i lekką czapeczkę i przykrywałam flanelową pieluchą.Flanelowa jest grubsza i milsza w dotyku od tetrowej. z perspektywy 10 miesięcznych doświadczeń uważam że kilka takich warto mieć.

monikap Dodane ponad rok temu,

Do Ani

A tą pieluchę pod głowę to zamiast poduszki w pierwszych miesiącach stosowałaś?

martaka Dodane ponad rok temu,

Re: Do Ani

Dziecko powinno spać bez poduszki. Do 2 roku życia.

Marta K.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

do monikip

tak, z dużym powodzeniem. poduszki nie stosuję do tej pory (10 m-cy) i nie zamierzam jeszcze przez około roku. ja jestem z tych co wierzą lekarzom (szczególnie ortopedom – mam w rodzinie).
pozdrawiam,
A.

Znasz odpowiedź na pytanie: Po co puieluchy flanelowe??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Laparoskopia!!!!
Bardzo prosze o informacje o laparoskopii, tzn: jakie badania robią w szpitalu przed zabiegiem, ile sie przebywa w szpitalu, ile trwa zabieg, jakie jest samopoczucie po... Bardzo mnie to interesuje
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Nieregularne ruchy dzidzi
Cześć właśnie zostałam nieco ... hmmmm... zdenerwowana wiadomością (a może raczej przypuiszczeniami znajomej), że nieregularne ruchy maleństwa mogąbyć objawem trudności z oddychaniem. Chyba się troszkę przeraziłam. Moja Kruszynka czasami potrafi całe
Czytaj dalej