Po czym poznać asymetrię???

dziewczyny, powiedzcie czy wasze dzieci tez tak robią??? mój 3,5 miesięczniak leżąc na brzuszku po pewnym czasie, jak już się znudzi odkłada lewa rączkę wzdłuż siebie, a prawą cały czas ma podwiniętą (tak jak podczas leżenia powinien mieć). ta lewa rączka ucieka mu wzdłuż ciała i żadko kiedy potrafi ja z powrotem położyc przed siebie.martwię się.
tosia

3 odpowiedzi na pytanie: Po czym poznać asymetrię???

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: Po czym poznać asymetrię???

U nas asymetria objawiała się tym, ze Ola leżąc na pleckach zawsze główkę obracała w jedną stronę, była wygięta jak bananek i w ogóle leżąc na brzuszku główki nie podnosiła

Asia i Ola (12,5 m-ca!)

mysia2 Dodane ponad rok temu,

Re: Po czym poznać asymetrię???

Natan też tak robił. Poza tym nienawidził wręcz leżeć na brzuszku. Po pierwsze jest leniuszkiem, a po drugie okazało się, że ma właśnie asymetrię (bardzo delikatną). Zauważyła to nasza pediatra przy 3 szczepionce i skierowała na rehabilitację. Polega ona na tym, że Natan jest właściwie tylko rozmasowywany. Rehabilitantka nie stosuje żadnej metody (ostatnio pytałam), tylko mówi, że trzeba go rozmasować bo jest za bardzo spięty w karku. Poza tym ma słabe stawy w rękach i trzeba je wzmocnić bo dziecko MUSI (to są jej słowa) raczkować. Natomiast nóżki ma tak silne, że mógłby mury rozwalać. Może właśnie Twoje dziecię też ma coś podobnego?

Mycha i Natanek 09.09.03r

tosia-1 Dodane ponad rok temu,

Re: Po czym poznać asymetrię???

dziekuje za odpowiedzi.
poprosze pediatre o kontrole bo faktycznie maly jak lezy na brzuszku to ma glowe lekko skrecona i pochylona w jedna strone. tez jest leniuchem i tez nie lubi lezenia na brzuszku a nogami to tak fika ze mam wrazenie ze zaraz odbiegnie.
dzieki
pozdrawiam tosia

Znasz odpowiedź na pytanie: Po czym poznać asymetrię???

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
czy skrzepy po porodzie są niebezpieczne?
Położna powiedziała, że wszytko jest ok dopóki nie pojaiwą się w upławach po porodzie skrzepy. Opisała to dość plastycznie jako kawał wątroby no i wykrakała - wczoraj coś takiego ze
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Psych. problemy dot. zakończenia karmienia
Poradźcie. Małymi kroczkami zbliżam się do zakończenia karmienia piersią. Tak sobie wymyśliłam, że odstawiam Sebunia jak skończy rok. W tym momencie karmię dwa razy w nocy. Jednak jest jeden problem.
Czytaj dalej