Jak rozpoznać początek poronienia?

Mam nastepujące pytanie: po czym poznać poronienie? Mam na myśli sytuację, gdy kobieta nie wie, że jest w ciąży (np. są to pierwsze tygodnie). W związku z tym nie bada się i wszystko dzieje się bez jej świadomości. Czy są jakieś konkretne dolegliwości, które pojawiają się przy poronieniu? Czy coś może sugerować kobiecie, co się stało?

6 odpowiedzi na pytanie: Jak rozpoznać początek poronienia?

tynka Dodane ponad rok temu,

Re: Po czym poznać poronienie?

To zależy od tego, jakie to poronienie. Najczęściej występuje krwawienie i ból brzucha. To już sygnał, że coś jest nie tak. Ja miałam ciążę obumarłą. Nie miałam żadnych objawów! Nic mnie nie bolało, nie krwawiłam. Bolał mnie tylko krzyż. Dopiero na USG było można zobaczyć, że serduszko nie bije. Tak więc każdy organizm inaczej reaguje i pewnie dziewczyny Ci napiszą o jakiś innych objawach.

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak rozpoznać początek poronienia?

Na samiutkim początku (podobno) zdarzają się poronienia samoistne i kobieta nawet może nie wiedzieć, że była w ciąży. Jeśli jest to już po potwierdzeniu ciąży, to jest zazwyczaj krwawienie. Niestety jednak czasem nie ma żadnych objawów, a okazuje się, że jest tylko worek płodowy i nie ma płodu lub u maleństwa nie pracuje serduszko.

malibu Dodane ponad rok temu,

Re: po czym poznać poronienie?

W moim przypadku najpierw pojawiło sie plamienie, ale tak niewielkie, że nie budziło niepokoju. Następnego dnia trochę krwawiłam, a nad ranem, pomimo dużej ilości leków – dostałam skurczy (taki ból, jak przy miesiączce – tylko dużo mocniejszy). Bolały mnie plecy i dostałam biegunki.
I w ten sposób właśnie poroniłam.
Akurat u mnie nie można było tego pomylić z miesiączką, ani niczym innym.

martyna80 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak sprawdzić czy doszło do poronienia?

Ja od rana miałam silne bóle brzucha, tak jak przy miesiączce. Wieczorem wszystko ustąpiło i było ok. Jednak w nocy pojawiło się silne krwawienie, które samo po paru minutach ustąpiło. Trafiłam do szpitala. Po zrobieniu USG okazało się, że serduszko bije. Diagnoza brzmiała „poronienie zagrażające”. Wszystko jednak skończyło się OK. Także nie zawsze krwawienie wiąże się ze strata dzidzi.

jola72 Dodane ponad rok temu,

Re: po czym poznać poronienie?

U mnie pojawiło się plamienie. Z dnia na dzień mocniejsze, mimo zwiększonej dawki Duphastonu. Po 3 dniach pojawiły się „gluty”. Okazało się, że ciąża się nie rozwija, a jajo płodowe jest puste. Jednak z tego co wiem, to różnie przebiega. Pozdrawiam i mam nadzieję, że Ciebie to nie spotka.

moni2003 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak rozpoznać poronienie?

U mnie wyglądało to w sposób następujący:
– najpierw pojawiło się „brudzenie”, tzn śluz podbarwiony krwią; przestraszyłam się, ale czekałam do wizyty u lekarza;
– lekarz przepisał mi leki na podtrzymanie i nakazał lerzeć i nie przemęczać się
– krwawienie się wzmogło, więc udałam się do szpitala
– dostałam tak strasznych bóli, że zaczęłam płakać; dziewczyny z sali poszły do pielęgniarkę, która zaaplikowała mi no-spę domięśniowo
– ból ustał wręcz natychmiast, natomiast w nocy czułam takie rwanie z prawej strony podbrzusza
– następnego dnia rano, gdy przed badaniem usg, poszłam do toalety na papierze został mi taki czerwony skrzepek; wtedy nie wiedziałam co to, teraz już wiem
– usg wykazało poronienie niezupełne

Z tego co wiem, to pierwsze objawy poronienia lub „rozpoczęcia się akcji” są różne. Natomiast wg mnie pierwszą rzeczą która powinna zwrócić Twoją uwagę jest właśnie krew.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak rozpoznać początek poronienia??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
Ile trwa krwawienie po CC?
Jak w tytule. Ja jestem 2 tygodnie po cesarskim cięciu i już prawie nie ma krwawienia. Czy powinnam się martwić?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie?
Właśnie zobaczyłam że córeczka ma sine dziąsło w miejscu górnej lewej jedynki. Zęba jeszcze nie ma. Ma tylko dwie dolne jedynki. Dziąsło nie jest czerwone tylko fioletowe. Czy tak może
Czytaj dalej