Po USG-dwa pęcherzyki, albo krwiaczek

Jestem w 8tc i byłam dzisiaj na pierszym USG. Na początku badania lekarz nic nie mówił tylko robił dziwne miny. Bardzo się wystraszyłam i powiedzialm mu, żeby w końcu coś powiedział, bo dostanę zawału serca. Obrócił monitor w moją stronę i zaczął opisywać. Na monitorze było widać jeden pęcherzy z rozwijającym się płodem a obok niego drugi dużo mniejszy, w którym raczej nic nie było. Lekarz najpierw zapytał czy w rodzinie mieliśmy bliźniaki (byłam razem z mężem) na co my mówimy, że nie. Stwierdził, ze ten drugi pęcherzy mu się nie podoba i nie wie co to jest. Albo jest to drugi pęcherzyk z malutkim jeszcze niewidocznym płodem, dużo mniejszym od tego widocznego, albo jest to krwiaczek. Kazał przyjść na następne badanie USG za dwa tygodnie. Był zaniepokojony. Ja zapytałam czy jest szansa, że to zniknie a ten drugi pęcherzyk będzie się dalej dobrze rozwijał powiedział, że tak. Gdyby tylko coś się działo powiedział, że przyjmnie mnie na oddział. Trochę się z mężem wystraszyliśmy. Napiszcie jeżeli, któraś z Was miała podobną sytuację i jak to się później wyjaśniło. Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

mery + cud

1 odpowiedzi na pytanie: Po USG-dwa pęcherzyki, albo krwiaczek

 1. Re: Po USG-dwa pęcherzyki, albo krwiaczek

  Kochani!
  Doskonale rozumiem was strach. Podam wam dwa przykłady o jakich słyszałam wsród znajomych. Jedna dziewczyna ( niestety nie znam jej zbyt dobrze) miała ciąze blizniaczą. Z tego co wiem jeden pecherzyk był mniej rozwinięty. No i niestety ten jeden straciła (w dośc “młodej” ciąży), natomiast jest obecnie mama zdrowej dzidzi. Druga znajoma miała podobnie jak ty i lekarz od razu jej powiedział ze takie sytuacje dość często się zdarzaja co wcale nie znaczy ze rozwinie sie ciąza bliżniacza, no i rzeczywiście jeden pęcherzyk zniknał a ona urodziła silnego, zdrowego i dużego (4,6 kg, 63 cm) chłopca.

  Pamiętaj nie denerwuj się zbytnio, teraz musisz myslec o dzidzi. Bądz dobrej mysli. A jesli cokolwiek cię zaniepokoi od razu dzwon do lekarza. Lepiej dmuchac na zimne.

  Trzymam za was kciuki

  Justa i marcowe

  Znasz odpowiedź na pytanie: Po USG-dwa pęcherzyki, albo krwiaczek

  Dodaj komentarz

  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo