Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

Z Kruszynkiem jest wszystko w porządku. Zaniepokoiło mnie tylko jedna rzecz. Ilość plytek krwi – 107tys, przy normie 150-300tys. Gin przepisała lek o nazwie cyclonamina. W ulotce napisali, zeby nie brać w okresie ciąży bo jego wpływ na dziecko nie jest jeszcze dokladnie przebadany. Sama nie wiem co robić. Co wy o tym sądzicie??


Kasia i Krzyś

4 odpowiedzi na pytanie: Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

Miałam takie problemy już z kilkoma lekami, które zostały mi przepisane (ale przez internistę) a pisało żeby w ciąży nie brać. Wtedy się zawsze konsultowałam z ginekologiem.
Ja bym na twoim miejscu zadzwoniła jeszcze do gin i upewniła się, że mimo tego co pisze na ulotce mam to brać i czy jest tego na 100% pewna.

Aga & baby

kata Dodane ponad rok temu,

Re: Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

są dwa wyjścia albo zaufać ginowi że wie co robi przepisując dany lek, albo osiwieć czytając ulotki lekarstw, gdzie na więszości jest napisane że nie stosować w ciąży albo że stosować gdy korzyść będzie większa niż potencjalne ryzyko. Jeżeli ufasz swojemu lekarzowi to może lepiej łykaj te piguły, żeby się nie doprowadzić do jakichś niedokrwistości czy bóg wie czego; pozdrawiamy

Kasia i Dorianek 23.05.04

toja9 Dodane ponad rok temu,

Re: Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

Witam? Położnicy przepisując leki so z reguły bardzo ostrożni, nie chcą zaszkodzić ani matce ani dzidziusiowi. Dają tylko te leki, które są potrzebne. Cyklona mina należy do grupy A leków (gr jest 5) A oznazcabadania nie wykazały ryzyka dla płodu w 1 trymestrze (nawet), możliwość uszkodzenia płodu wydaje się BARDZO MAŁO PRAWDOPODOBNA. A tak w ogóle to na każdym prawie leku jest napisane, żeby nie stosować w ciąży. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam ciepło.

miciumpa Dodane ponad rok temu,

co o tym sądzicie

Upewniłam sie czy mam przyjmować i zapytałam jeszcze jednego gin. Powiedział, ze lek nie szkodzi. Wzięłam już przepisaną dawkę. Za tydzień ponowne wyniki.
Dziękuję


Kasia i Krzyś

Znasz odpowiedź na pytanie: Po wizycie u GIN – co o tym sądzicie

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Hasło Onet_id?
Rany, co to jest? Jakie hasło? Skąd je wziąć? Jak powinno wyglądać. Cokolwiek nie wpiszę zawsze jest błedne. Zwariuję, pomóżcie proszę. [b]Aga i Martynka - 23.08.'03[/b][img]/upload/21/79/_293353_n.jpg[/img]
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Słońce lato - czym smarować
Wybieramy sie do Grecji. Może poradzicie mi jaki krem, olejek, i tp. urzywać dla 19-miesięczniaka? I jaki filtr wybrać (bloker 30, czy może niższy) Nati nie ma żadnego uczulenia na
Czytaj dalej