Początek ciąży a podróż egzotyczna

Nie wiecie czy są jakieś zagrożenia jeśli na samym początku ciąży (1-2 miesiąc) towarzyszące podróży do kraju typu Indie?
Być może wkręcę się w delegację męża i nie wiem czy w związku z tym nie przesunąć starań o miesiąc.

2 odpowiedzi na pytanie: Początek ciąży a podróż egzotyczna

hania81 Dodane ponad rok temu,

Hej

na 100% nie będziesz mogla brać żadnych leków zabezpieczających przeciw malarii – powodują uszkodzenie płodu. Co wiecej po zaprzestaniu ich brania przez okolo pol roku nie wolno zajsc w ciąże.
Nie wiem czy już jesteś zaszczepiona przeciw np żółtaczce i innym typowym chorobom- warto, a nie wolno w ciąży (ewentualnie koniecznie skonsultuj z lekarzem).

No i trzeba uważać na siebie “tak ogólnie”.

Ja przywiozłam moja fasolkę z podobnej podroży i nic nam nie jest 🙂

jess Dodane ponad rok temu,

Skoro starania moglyby sie przesunac tylko o miesiac to mysle ze warto przesunac i spokojnie jechac na wyprawe. Jednak to daleka podroz, inny klimat,woda,jedzenie, flora bakteryjna itd.,a nigdy nie wiesz co sie moze do Ciebie przypaletac nawet jakbys nie wiadomo jak bardzo uwazala. Dla dziecka we wczesnym etapie ciazy wszystko moze miec znaczenie,wiec chyba nie warto ryzykowac. Poza tym-jak pisala Hania-jesli nie masz szczepien to wiekszosci nie mozesz sobie zrobic w trakcie ciazy – a wtedy ryzyko podlapania czegos w egzotycznym kraju rosnie.

A tak poza tym to zycze udanej podrozy,bo chyba pojedziesz??

Znasz odpowiedź na pytanie: Początek ciąży a podróż egzotyczna

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Płeć Dzidziusia
W którym tygodniu ciąży dowiedziałyście się jaka jest płeć waszego dziecka?
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
badanie do pracy magisterskiej
Witam! Jestem studentką V roku psychologii UŁ. Piszę pracę magisterską na temat psychologicznych uwarunkowań ciąży po 35. roku życia. Mam gorącą prośbę o wypełnienie ankiety na potrzeby mojej pracy. Jeśli któraś
Czytaj dalej