podroz jajeczka

Czy mozecie mi powiedziec ile to trwa? Od zaplodnienia do implantacji jajeczka w macicy. Zawsze mi sie wydawalo, ze maksimum trzy dni, a teraz juz nie jestem pewna. Ciekawe tez ile wedruje niezaplodnione jajo, az sie wydali z organizmu kobiety, bo chyba do nastepnego cyklu musi zdazyc opuscic niedoszla mamusie, czy tak?

Agi

6 odpowiedzi na pytanie: podroz jajeczka

zuzanna Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

podobno okres implantacji trwa ok 7 dni
jesli cos mi sie pokrecilo to dziewczyny napewno to sprostuja:)

Zuzanna

kjasja Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

W ciągu 4—5 dni od zapłodnienia jajo przesuwa się wzdłuż jajowodu, aby 7 dnia zagnieździć się w błonie śluzowej wyścielającej jamę macicy. Zarodek w tym czasie składa się z około 150 komórek, które grupują się tak, że w ich środku powstaje puste miejsce. Zewnętrzna warstwa komórek jaja płodowego, zwana trofoblastem, ma właściwości rozpuszczania tkanek. Dzięki temu jajo zagłębia się w błonie śluzowej macicy, czerpiąc z niej substancje odżywcze. Potrzeby w zakresie dowozu substancji odżywczych i tlenu do rozwijającego się stale jaja szybko wzrastają. Aby temu podołać, powierzchnia trofoblastu pokrywa się setkami wypustek, tzw. kosmkami, przekształcając się w błonę kosmówkową. W jednym miejscu kosmki ulegają dalszemu rozwojowi, znacznie się rozgałęziając i rozrastając, co w konsekwencji prowadzi do powstania łożyska. W pozostałych miejscach kosmki stopniowo zanikają. Pod koniec pierwszego tygodnia błona śluzowa macicy pokrywa całkowicie zagnieżdżone w niej jajo.
Pozdrowionka

jumi Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

Można to jakoś odczuć, poza plamieniem oczywiście?

helenka Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

ile wedruje niezaplodnione jajo, az sie wydali z organizmu kobiety, bo chyba do nastepnego cyklu musi zdazyc opuscic niedoszla mamusie, czy tak?

Przeciez w ten sposob pojawia sie miasiaczka! jezeli jajeczko sie nie zaplodni, to nastepuje miesiaczka i jajo wychodzi wraz z krwia… Czy o to chodzilo czy ja zle zrozumialam pytanie?

Helenka – przyszla mamuska
15. IV. 2003

helenka Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

Mozna czuc bol jajnikow, ale mozna nic nie czuc, a do tego – plamienie tez nie jest konieczne, wrecz nawet rzadko.

Helenka – przyszla mamuska
15. IV. 2003

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: podroz jajeczka

Helenko to bylo tylko takie gbybanie na marginesie glownego pytania.

Agi

Znasz odpowiedź na pytanie: podroz jajeczka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
ROCZEK KUBULKA :-))
Mój kochany syneczku, minęła właśnie północ, a więc mamy już 21 lutego - wszystkiego najlepszego z okazji twoich pierwszych urodzin, żebyś zawsze był szczęśliwy i tak radosny jak teraz, aby
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
kiuiki maja pieknego synka!
Zmeczony ale bardzo szczesliwy tatus malego Jasia dotarl wlasnie do domu i mimo, ze ledwie widzi na oczy i kreci mu sie w glowie to postanowil sie podzielic to cudowna
Czytaj dalej