podwyższone WBC i inne parametry

Dzisiaj odebrałam wyniki badań z morfologii no i niestety chyba nie jest zbyt dobrze, podwyższone WBC 13,97 (norma do 11!) oraz inne parametry otóż: MCH – 31,7, NEUT – 71,1, LYMPH 20,2 oraz mocz: leukocyty – mało, przejrzystość – niezupeł., nabłonki – liczne w polu widzenia, krwinki białe – 5-8 w polu widzenia, składniki mineralne – liczne fosforany bezpostaciowe, czy mogłabym liczyć na jakąkolwiek podpowiedź w mojej sprawie? Ciąża to okres wielu zmian, skoków również i w badaniach, jednak jeśli człowiek za bardzo się na tym nie zna to wszelkie odchylenia od normy są niepokojące zważywszy na fakt, że nosimy w sobie niewinną istotkę i chcemy dla niej jak najlepiej.
Jeśli mogłabym jeszcze prosić o jakąkolwiek poradę, będę bardzo wdzięczna, gdyż nie ukrywam iż troszkę mnie to niepokoi, a najbliższa ewentualna wizyta u lekarza dopiero w pon.!

4 odpowiedzi na pytanie: podwyższone WBC i inne parametry

misiana81 Dodane ponad rok temu,

Re: podwyższone WBC i inne parametry

Nie musisz sie martwić 🙂 Coraz gorsze wyniki to norma:-) Twoje wyniki nie są złe. Są ciut gorsze od moich.A moje wyniki są sprzed ponad 2 tygodni. No a ja jestem 2tygodnie za Tobą jeśli chodzi o ciążę:-) Moje wyniki oglądał lekarz-nawet nie mruknął. Zdziwiłabyś się jak duże odchylenia są traktowane jako kłopotliwe 😀 Wszystko jest ok!!!

Ps. Moje WBC to 12,6 🙂

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: podwyższone WBC i inne parametry

Albo to odchylenie w granicach normy, albo błąd pomiaru (mi ostatnio cukier wyszedł 130 na czczo – norma do 115, przy powtórce 89), albo złapałaś jakąś infekcję układu moczowego. Pokaż to lekarzowi i się nie stresuj, nic alarmującego tam nie ma.

M&Marta i Wrześniątko

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: podwyższone WBC i inne parametry

przeczytałam na mądrej stronce takie informacje
Krwinki białe WBC- Wzrost ich liczby nazywamy leukocytozą, a spadek leukopenią. Podwyższenie może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres).
Neutrocyty NEUT – Ich zwiększenie obserwujemy w zakażeniach miejscowych i ogólnych, chorobach nowotworowych, hematologicznych, po urazach, krwotokach, zawałach, w chorobach metabolicznych, u palaczy oraz u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.
RBC- krwinki czerwone- Częściej mamy jednak do czynienia z niedokrwistością. Może być ona wywołana utratą krwi, niedoborem witaminy B12 lub kwasu foliowego (tzw. niedokrwistość megaloblastyczna). Do niedokrwistości dochodzi też w przypadku oddziaływania różnorodnych czynników powodujących rozpad erytrocytów (mówimy wtedy o niedokrwistości hemolitycznej). Przyczyną niedokrwistości jest także niedobór żelaza lub inne przyczyny wtórne (ciąża, choroby nerek, nowotwory, choroby przewlekłe).

Ja jestem w 9 tygodniu i już mam morfologie poza normami. Głowa do góry. Powiedz o tym lekarzowi to napewno ci wyjaśni.

Dodane ponad rok temu,

Re: podwyższone WBC i inne parametry

ja po ostatnim badaniu mialam:
LYMPH 23,1% NORMA 25-40
NEUTR 75,9% NORMA 50-70
moja lekarka w ogóle nic na ten temat nie mówila. malo tego, to stwierdzila, że rzadko kto ma tak dobrą morfologię…. Najważniejsze to odpowiedni poziom czerwonych krwinek, hemoglobiny i hematokrytu, bo te parametry mówią czy masz niedokrwistość. więc ja się tam jakikiś neutrofilami nie przejmuję, zresztą dzidziuś niektóre rzeczy nam “podkrada”, więc nie ma się co dziwić,że wyniki są poniżej norm. ja jestem w 27tc i jak do tej pory wszystko jest bardzo dobrze.
glowa do góry!
pozdrawiam

[obrazek]https://bd.lilypie.com/4kTCp1/.jpg[obrazek/]

Znasz odpowiedź na pytanie: podwyższone WBC i inne parametry

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
czy moze cieszylam sie tutaj, ze od4dnibyl zdrowy?
.. no to juz sie nie ciesze, wczoraj o polnocy standardowe objawy zapalenia krtani - na szczescie mam to juz oapnowane wiec na dyzur nie pojechalismy wiem, ze lekarz w sprawie
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Jak to jest z tą prolaktyną?
Tak jak radziłyście zrobiłam kilka badań. Toxo, p-ciala antyfosfolipidowe, testy tarczycowe, badanie nasienia + posiew, chlamydie i wszystko jest ok. Tylko ta nieszczesna prolaktyna po obciazeniu za wysoka. ginka przepisala
Czytaj dalej