pokrzywka?

witam tydzień temu moja córka dostała pierwszy raz w swoim życiu reakcji na skórze i odchodzę od zmysłów co mogło ją spowodować. w zeszłą niedziele byłyśmy na spacerze było ciepło mała bawiła się na huśtawkach zrywała kwiatki (mlecze i stokrotki) które rosną pod blokiem, malowała kredą a po powrocie do domu zjadła kilka kolorowych żelek i natychmiast dostała jakiejś wysypki. zaczęło się od buzi poźniej pojawiały się miejsca na całym ciele na koncu na nadgarstkach i łydkach… trwało to wszystko może ok 1 godz i znikło… powtórka zaczeła sie ok połnocy mała nie mogła spać ciągle się w tych miejscach drapała. byłam przekonana że to żelki – choć zdziwienie wielkie bo nie pierwszy raz w zyciu dostała żeliki.
Na drugi dzień nie było żelek ale zabawa z kolorową kredą i znów powtórka pomyślałam sobie ze jest winowajca aż do wczoraj, bo prawie tydzień był spokój. Wczoraj do jedzenia nic spektakularnego nie dostała ale byłyśmy znów na huśtawkach znów zbierała kwiatki… z tym że wysypka pojawiła się jakieś 2-3 godz po kontakcie z kwiatkami Dodam że córka ma 3 lata i 2 miesiące i nigdy nie miała żadnych alergii a kontakt z wyżej wymienionymi miała też wcześniej

1 odpowiedzi na pytanie: pokrzywka?

 1. Witam,
  Napisała Pani o dolegliwościach córki. Czytam, że taki problem pojawił się po raz pierwszy i zastanawia się Pani co jest jego przyczyną. Wyobrażam sobie, że stan zdrowia dziewczynki mógł być dla Pani przykrym zaskoczeniem. To zrozumiałe, że poszukuje Pani w tej sytuacji pomocy. Z Pani postu wynika, że córka spędzała ostatnio czas na dworze. Rzeczywiście, w środowisku nie brakuje alergenów, które mogą uczulać dziecko. Również dom, może być miejscem, w którym znajdują się substancje wywołujące podobne symptomy. Fakt, że wcześniej nie zaobserwowała Pani u córki podobnych objawów, nie oznacza, że nie mogły się one pojawić nagle. Bywa, że stajemy się podatni na reakcje określonych alergenów z wiekiem. Podobnie jest w przypadku reakcji alergicznych na pokarmy. Tu nasuwa się pytanie, co jeszcze dziewczynka jadła tego dnia? Czasami reakcję skórną mogą powodować np. substancje konserwujące znajdujące się w mięsie, owocach czy warzywach. Zatem przyczyną nie muszą być wcale słodycze, które potocznie uważane są za niezdrowe. W swoim poście opisała Pani dość szczegółowo objawy córki, jej kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, załączyła Pani także zdjęcie, jednak trudno jest określić na tej podstawie przyczynę takiego stanu zdrowia córki. W tej sytuacji zachęcałabym Panią do jak najszybszej konsultacji z pediatrą. Lekarz jest w stanie ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u Pani dziecka. Dodatkowo, może zlecić badania, dzięki którym będzie można wykluczyć inne przyczyny świądu czy zaczerwienienia. Podczas takiej wizyty może Pani poprosić o wypisanie leków czy innych medykamentów, które pomogą na przyszłość złagodzić przykre objawy jak świąd. To ważne, by zmniejszyć dyskomfort córki w takich sytuacjach. Warto zwrócić się także po pomoc do dermatologa czy alergologa, którzy podejmą się leczenia dziewczynki. Tacy specjaliści mogą zalecić testy alergiczne oraz przepisać leki, które będą najodpowiedniejsze dla 3letniego dziecka. Badania pokazują, że w naszym społeczeństwie zwiększa się ilość osób cierpiących z powodu alergii i często są to początki przewlekłego stanu. Dlatego bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie (ewentualne wykluczenie) alergii oraz odpowiednie dostosowanie leczenia i postępowania względem chorej osoby. Gdyby okazało się, że córeczka, rzeczywiście się na coś uczuliła to warto poszukać informacji na temat sposobów postępowania i dostosowywania jej przestrzeni, tak aby ułatwić jej funkcjonowanie. Życzę dziewczynce dużo zdrowia.

  Znasz odpowiedź na pytanie: pokrzywka?

  Dodaj komentarz

  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo