polio – doustna czy w zastrzyku??

No wlasnie, 1 kwietnia idziemy na szczepienie. I sie zastanawiamy co robić. Poradźcie. A jaką Wy szczepiłyscie?? Ile kosztują te szczepionki i jakie sa plusy i minusy??

Davidek 16.10.2003r.

2 odpowiedzi na pytanie: polio – doustna czy w zastrzyku??

iwona26 Dodane ponad rok temu,

Re: polio – doustna czy w zastrzyku??

Wrzuć w wyszukiwarke “polio”, bo było o tym niedawno. Ja szczepię jutro w zastrzyku, wolę mieć czyste sumienie, że zrobiłam wszystko dla małej. Ta szczepionka jest nowocześniejsza. U nas kosztuje 60 zł.

Iwona i Martusia ur. 30.08.2003

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: polio – doustna czy w zastrzyku??

Pytałam o to dzis lekarza bo wybieram się z Julia na to szczepienie w czwartek.Okazało sie,że nie mogę zaszczepic Julke Polio,bo juz za pózno,teraz ma szczepienie na WZW typu B i nie mozna ja łączyc z Polio domięsniowym,tak powiedziała pediatra. Polio w zastrzyku podaje sie razem ze szczepionka przeciwko krztuscowi,blonnicy i tężcowi,sprawdzalam w książeczce i tak własnie jest.
No cóż zgodzę sie na ta doustną,wszystkie moje kolezanki,które nie maja internetu szczepily polio doustnym tylko ja mam jakies obawy.Lekarz mówil,że po każdej szczepionce moga byc powikłania i że po polio doustnym jest mniej powikłan niz np. po krztuścu.
Mój 7 letni synek miał trzy szczepionki doustne,a ja wtedy nie miałam pojęcia o jakichkolwiek powikłaniech i byłam o wiele spokojniejsza,nieraz na forum jedna druga straszymy.

Marzena z Julią 28.07.03

Znasz odpowiedź na pytanie: polio – doustna czy w zastrzyku??

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Pyt.do posiadaczek wózków bebe confort
Jak tylko Nini dorośnie chciałabym kupić jej spacerówkę bebe confort, ale nigdzie nie mogę znajść cen tych wózków. Podoba mi się stelaż TROPHY i siedzisko OPERA. Nie wiecie moze jaka
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Do aga30
Czesc Aga, chcialabym nawiazac z Toba kontakt (jezeli nie bedziesz miala nic przeciwko temu), poniewaz oczekuje narodzin dziecka, u ktorego zdiagnozowano podczas kolejnych badan USG brak nerek. Czy wiesz moze
Czytaj dalej